· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de toamna-iarna 2008 (60)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de toamna-iarna 2008 (60)     
andreea_andreea

Copii
Maia Sofia: 12 ani, 4 luni

09.02.2009 12:06   Bebelusi de toamna-iarna 2008 (60)  citat 

2.09.2008..................Youssef,pui de Tasnim
3.09.2008.................Melisa-Elena, pui de mymy2008
09.09.2008...............Mihai, pui de Michaelaa
12.09.2008...............Patricia,pui de ramonike 1 Dintisor
16.09.2008...............Darius-Andrei,pui de cris23
19.09.2008 ...............Emma-Sofia,pui de Alina28
23.09.2008.................Maia-Sofia,pui de andreea_andreea
25.09.2008.................Denisa-Alina,pui de mare_melisa
25.09.2008................Denis-Andrei,pui de Alinutza22
29.09.2008.................Ana-Sinziana,pui de pingudina
30.09.2008................Rebeca-Maria,pui de VasiJoy

1.10.2008...................Maria-Andreea,pui de adytza_84
2.10.2008...................Radu-Stefan,pui de Liana76
3.10.2008...................Andrei,pui de andreiutza_luci
6.10.2008...................Ingrid,pui de Rabia
6.10.2008...................Maria-Letitia,pui de mamistef
6.10.2008....................Yasmina-Maria,pui de mamiyasmi
7.10.2008...................Andrei-Gabriel,pui de Monatamas
7.10.2008...................Tudor,pui de godess
9.10.2008..................Taheira-Aija,pui de bumburel
10.10.2008.................Remus,pui de anness
12.10.2008..............Bianca Elena,pui de petra_ela
12.10.2008................Lucas-Stefan,pui de monalicious
15.10.2008.................Lucas,pui de brishtara
21.10.2008.................Daria-Gabriela,pui de ireen
21.10.2008................Toma ,pui de Motania
22.10.2008.................Maria,pui de bursucitza
22.10.2008................Tudor-Constantin,pui de mimilyca
26.10.2008.................Teodora-Stefania,pui de CLAUDYA-MARIA
29.10.2008..................Mihai-Olivian,pui de Devon
30.10.2008.................Letitia-Elena,pui de LILIMARLENE
30.10.2008.................Mihai,pui de kike83

6.11.2008...................Christiana-Maria,pui de Christa_Maria
6.11.2008...................Amira-Iulia,pui de lauramaria
13.11.2008………….Lavinia-Maria,pui de lori4u
19.11.2008.................Rares-Adrian,pui de gypsy

3.12.2008...................Selim Ayan,pui de ReBeIIa
10.12.2008................Stefan-Cristian pui de Tei
12.12.2008.................Adela pui de Drutza
18.12.2008................Krisztina,pui de Okidli
21.12.2008................Gabriel Laurentiu pui de Dialy23
22.12.2008................Elena Maria,pui de diana_maria

avem 41 de bebelusi, 22 fetitze si 19 baietzei! asteptam si alti bebelusi si mamici sa ni se alature!!

fetele care nu aveti poze aici in colaj sau care doriti alte poze mai frumoase puse"la panou",postati poze cu bebelusii si vom actualiza colajul!
atentie,avem citeva fete care nu au postat inca poze cu copilasii,deci Andreea nu a avut de unde lua poze cu bebelusii!
o sa repetam acest anunt la inceputul fiecarui capitol,sa fim sigure ca e vazut de toata lumea trag cu ochiul

pentru a posta poze,urmati acesti pasi:
-va faceti cont in www.photobucket.com
-incarcati pozele preferate(optiunea upload)
-dati click pe o poza ca sa va apara singura in pagina
-pe latura de sus a pozei daca miscati mouse-ul veti vedea mai multe optiuni-alegeti resize,si apoi alegeti din marimile aparute optiunea Large sau Medium
-mai aveti si optiunea rotate in caz ca e nevoie sa rotiti poza
-dupa ce alegeti Large,nu uitati sa dati Save,altfel v-ati chinuit degeaba scot limba
-in dreapta pozei vor aparea 4 coduri-alegeti IMG Code,il copiati cu copy si faceti paste in mesaj
Bafta si spor la poze!!
trag cu ochiul

capitolul anterior Bebelusi de toamna-iarna 2008( 59 )

sus

Denunta
alina28

Copii
EMMA SOFIA - iubirea mea
12 ani, 4 luni

09.02.2009 12:08     citat 

Andreea multumim... colajele sunt superbe... foarte fericit sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
mare_melisa

09.02.2009 12:21     citat 

Da andreea chiar ca sunt superbe colajele, multumim.

sus

Denunta
bursucitza

09.02.2009 12:30     citat 

multumim mami andreea pentru colaje frumoase ca de fiecare data...

asta am primit pe mail.... Stiai ca laptele care se vinde la> cutii este reprocesat (de pana la 5 ori!) in cazul in care> nu se vinde inainte de termenul de expirare? Laptele e> trimis la fabrica si pasteurizat din nou... Cand cumperi> lapte la cutii, uite-te pe fundul cutiei. Daca vrei sa> cumperi lapte nereprocesat, nu cumpara lapte care are cifra> 2, 3, 4 sau 5." Initial am avut tendinta sa ignor acest> mail, dar aseara in Carrefour, cand din curiozitate m-am> uitat pe fundul cutiilor de lapte, am constatat ca> majoriatatea aveau inscriptionate cifrele 2,3,4,5 si chiar> 6. Si mai mare mi-a fost uimirea cand un lucrator de la> raionul de lactate mi-a confirmat ca acele cifre reprezinta> numarul de repasteurizari!! Sa aveti o viata sanatoasa!

sus

Denunta
lori4u

Copii
Lavinia Maria - printesa noastra
12 ani, 2 luni
Natalia Cristiana - A doua printesa a noastra
10 ani, 8 luni

09.02.2009 12:33     citat 

Buna fetele! LA MULTI ANI sarbatoritilor.
Tei imi dai voie sa te contrazic in privinta fetitelor. Am si eu fata si am si finica si sa stii ca nu sunt asa galagioase.Sunt chiar cuminti. Doar plansul difera intre fete si baieti.
Andreea oricum te-ai dus cu ea la medic dar bubitele pot aparea fie de la detergentul de rufe sau chiar puteau aparea de la febra care a facut-o.Ce leagan i-ai luat lui Maia si de unde si cat ai dat pe el. I-am comandat si eu Laviniei dar din Ungaria de la Fisher acela Aquatic care la noi e 700 ron si in ungaria l-am gasit acelasi model la 400 ron. Bineinteles ca i-am luat mai multe lucruri ( olita muzicala, scaun de masa, salteluta de joaca muzicala, acumulatori ptr ele, bineinteles toate mai ieftine decat la noi.) Noi mai avem un scaunel care vibreaza si canta de la Chico dar nu prea o pun in el ca trebuie sa stea cam in fund si mai asteptam.Pe el scie de la 0 luni dar nu poti pune copilul decat de pe la 4-5 luni ca nu e pe spate ca si scoica auto.Am pus-o doar de 2 ori si nu a stat decat foarte putin in el.
Devon sa stii ca si Lavinia are unele body-uri pe care scrie 6 luni si nu sunt decat foarte putin largute dar o imbrac cu ele.
Christa ma bucur enorm ptr tine ca ti-ai reintregit familia. Nu stiu daca ai fost sa-ti iei banii de trusou dar vezi ca pe mine m-au pus sa fac cerere scrisa ptr reprogramare , mi-au zis ca convorbirea telefonica nu e valabila si m-au reprogramat tocmai pe 10 martie.
Mare_Melisa va urez mult noroc si sa veniti cu vesti bune.

sus

Denunta
devon

Copii
Mihai-Olivian - Un bondarel cuminte...
12 ani, 2 luni

09.02.2009 12:41     citat 

Multumim Andreea!!!! sarut Foarte frumos colajul!!! Si bbii.... sarut sarut sarut

sus

Denunta
lori4u

Copii
Lavinia Maria - printesa noastra
12 ani, 2 luni
Natalia Cristiana - A doua printesa a noastra
10 ani, 8 luni

09.02.2009 12:42     citat 

Da Bursucitza am aflat si eu asta sambata seara de la o cunostinta de a mea. Dar intrebarea mea e gasesti lapte pasteurizat doar odata. Eu am luat odata lapte de la brenac si era in termen si l-am pus la fiert (am vrut sa fac orez cu lapte) si s-a branzit cu toate ca mai avea cateva zile de valabilitate.

sus

Denunta
bursucitza

09.02.2009 12:53     citat 

----------
lori4u a scris:
Da Bursucitza am aflat si eu asta sambata seara de la o cunostinta de a mea. Dar intrebarea mea e gasesti lapte pasteurizat doar odata. Eu am luat odata lapte de la brenac si era in termen si l-am pus la fiert (am vrut sa fac orez cu lapte) si s-a branzit cu toate ca mai avea cateva zile de valabilitate.
----------

si eu am patito odata cu branzitul laptelui nervos nervos nervos
eu tot scriu scurt si dispar.... vreti sa stiti de ce confuz IUBITA MARIA sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
andreea_andreea

Copii

09.02.2009 1:10     citat 

bursu dar cu un banc nu ne mai incanti??/ scot limba scot limba scot limba

sus

Denunta
andreea_andreea

Copii

09.02.2009 1:12     citat 

Un american, un neamt, un evreu si un negru prin padure. Cade o omida pe american. asta o arunca pe neamt, asta pe evreu,
asta pe negru. Negrul o ia si o mananca. Cade alta omida pe american. Asta o arunca pe neamt, asta pe evreu, iar evreul intorcandu-se spre negru:
-Nu cumperi o omida?

sus

Denunta
devon

Copii
12 ani, 2 luni

09.02.2009 1:12     citat 

----------
bursucitza a scris:
multumim mami andreea pentru colaje frumoase ca de fiecare data...

asta am primit pe mail.... Stiai ca laptele care se vinde la> cutii este reprocesat (de pana la 5 ori!) in cazul in care> nu se vinde inainte de termenul de expirare? Laptele e> trimis la fabrica si pasteurizat din nou... Cand cumperi> lapte la cutii, uite-te pe fundul cutiei. Daca vrei sa> cumperi lapte nereprocesat, nu cumpara lapte care are cifra> 2, 3, 4 sau 5." Initial am avut tendinta sa ignor acest> mail, dar aseara in Carrefour, cand din curiozitate m-am> uitat pe fundul cutiilor de lapte, am constatat ca> majoriatatea aveau inscriptionate cifrele 2,3,4,5 si chiar> 6. Si mai mare mi-a fost uimirea cand un lucrator de la> raionul de lactate mi-a confirmat ca acele cifre reprezinta> numarul de repasteurizari!! Sa aveti o viata sanatoasa!
----------

surprins surprins surprins surprins surprins surprins
Am patit si eu sa mi se branzeasca laptele la fiert (tot din ala cumparat, in termen). Noi am facut abonament la lapte si branza in sat, vine doamna si ne aduce lapticul. E un pic cam gras, dar stiu sigur ca nu e repasteurizat si nu e din praf (cum am auzit ca se mai face). Oricum lu' BB inca nu-i dau laptic de vaca, dar eu beau la greu. Am cautat acum pe net chestia cu re re re pasteurizarea....si am gasit muuuuulte articole. Deci nu sunt vorbe goale. trist exclamatie exclamatie exclamatie

rad rad Mare melisa, acum am reusit si eu sa mai recuperez din pagini...nu intelegeam ce e cu incuscrutul asta, cine confuz ......acum am aflat. Bursucitza are un pic dreptate, parca seamana un pic, dar nu ma pronunt. Dupa cum am mai spus nu ma pricep la asemanari. zambet

sus

Denunta
bursucitza

09.02.2009 1:19     citat 

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 50 g de tarie. Taria, precum se stie din batrani, atenueaza frica!

andreea m-am conformat scot limba

lega de laptele repasteurizat eu cred ca de asta scriu astia pe cutii "nu necesita fierbere" intrucat prin fierbere iti dai seama daca mai este bun sau nu nervos nervos nervos nervos nervos nervos nervos nervos
maria nu mai vrea sa stea singura....asta ma incanta si nu prea...nici pe la baie nu mai pot pleca fara ea foarte fericit

sus

Denunta
godess

09.02.2009 1:28     citat 

buna ziua!!!
La multi ani Mihai!
La multi ani Taheira Aija!

Sunt fericita!!!!!!!
tocmai am venit de la doctor si i-a facut vaccinul si nu a plans o secunda,ba de unde ,el radea ca ma strambam eu la el...hehehe
avem doar 8 kg si 67 cm...
fetele ajutati-ma si pe mine...cum se face supa de zarzavaturi si cat se da prima oara?

sus

Denunta
LILIMARLENE

Copii
Letitia-Elena - gargarita
12 ani, 2 luni

09.02.2009 1:30     citat 

acum ne-am intors si noi de la plimbarica. foarte fericit Doamne ce frumos e afara...........primavara curata...........
mimilyco, scuze ca raspund cu intarziere. eu am la scaun 4 trepte de inclinare. o pun la cea mai inclinata treapta si sta bine-mersi. oricum ei ii place f. mult la verticala.
Alina, scuza-ma, dar cum am citit in fuga, am citit sot si nu socru. prostit prostit prostit oricum sanatate socrului.
cat despre lapte............. n-am stiut trist si eu beau lapte la greu. pai am o cutie de LP NAN cred ca o sa beau din asta, ca oricum cred ca-i mai sanatos. macar are mai multe principii nutritive. si cum Leti oricum nu vrea LP........ prostit

sus

Denunta
devon

Copii
12 ani, 2 luni

09.02.2009 1:34     citat 

----------
andreea_andreea a scris:
Un american, un neamt, un evreu si un negru prin padure. Cade o omida pe american. asta o arunca pe neamt, asta pe evreu,
asta pe negru. Negrul o ia si o mananca. Cade alta omida pe american. Asta o arunca pe neamt, asta pe evreu, iar evreul intorcandu-se spre negru:
-Nu cumperi o omida?
----------

rad rad
Va spun si eu unul si apoi dispar ca am treaba cat pt o luna... prostit Las calculat deschis, asa mai recuperez si eu cand am un min liber.

"Un calator ajunge la hanul "Gheorghe si Balaurul". Bate la usa, aceasta se intredeschide si o figura feminina intreaba:
- Ce vrei ?
- As dori sa innoptez la han si daca ati avea si o farfurie cu mancare...
- N-avem ! Si i se tranteste usa in nas.
Omul bate din nou la usa, si cand se intredeschide aceeasi figura feminina intreaba:
- Si-acum ce mai vrei ?
- N-as putea sa vorbesc si cu Gheorghe... ?"

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: