· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de toamna-iarna 2008 (62)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de toamna-iarna 2008 (62)     
andreea_andreea

Copii
Maia Sofia: 12 ani, 6 luni

11.02.2009 10:20   Bebelusi de toamna-iarna 2008 (62)  citat 

2.09.2008..................Youssef,pui de Tasnim
3.09.2008.................Melisa-Elena, pui de mymy2008
09.09.2008...............Mihai, pui de Michaelaa
12.09.2008...............Patricia,pui de ramonike 1 Dintisor
16.09.2008...............Darius-Andrei,pui de cris23
19.09.2008 ...............Emma-Sofia,pui de Alina28
23.09.2008.................Maia-Sofia,pui de andreea_andreea
25.09.2008.................Denisa-Alina,pui de mare_melisa
25.09.2008................Denis-Andrei,pui de Alinutza22
29.09.2008.................Ana-Sinziana,pui de pingudina
30.09.2008................Rebeca-Maria,pui de VasiJoy

1.10.2008...................Maria-Andreea,pui de adytza_84
2.10.2008...................Radu-Stefan,pui de Liana76
3.10.2008...................Andrei,pui de andreiutza_luci
6.10.2008...................Ingrid,pui de Rabia
6.10.2008...................Maria-Letitia,pui de mamistef
6.10.2008....................Yasmina-Maria,pui de mamiyasmi
7.10.2008...................Andrei-Gabriel,pui de Monatamas
7.10.2008...................Tudor,pui de godess
9.10.2008..................Taheira-Aija,pui de bumburel
10.10.2008.................Remus,pui de anness
12.10.2008..............Bianca Elena,pui de petra_ela
12.10.2008................Lucas-Stefan,pui de monalicious
15.10.2008.................Lucas,pui de brishtara
21.10.2008.................Daria-Gabriela,pui de ireen
21.10.2008................Toma ,pui de Motania
22.10.2008.................Maria,pui de bursucitza
22.10.2008................Tudor-Constantin,pui de mimilyca
26.10.2008.................Teodora-Stefania,pui de CLAUDYA-MARIA
29.10.2008..................Mihai-Olivian,pui de Devon
30.10.2008.................Letitia-Elena,pui de LILIMARLENE
30.10.2008.................Mihai,pui de kike83

6.11.2008...................Christiana-Maria,pui de Christa_Maria
6.11.2008...................Amira-Iulia,pui de lauramaria
13.11.2008………….Lavinia-Maria,pui de lori4u
19.11.2008.................Rares-Adrian,pui de gypsy

3.12.2008...................Selim Ayan,pui de ReBeIIa
10.12.2008................Stefan-Cristian pui de Tei
12.12.2008.................Adela pui de Drutza
18.12.2008................Krisztina,pui de Okidli
21.12.2008................Gabriel Laurentiu pui de Dialy23
22.12.2008................Elena Maria,pui de diana_maria

avem 41 de bebelusi, 22 fetitze si 19 baietzei! asteptam si alti bebelusi si mamici sa ni se alature!!

fetele care nu aveti poze aici in colaj sau care doriti alte poze mai frumoase puse"la panou",postati poze cu bebelusii si vom actualiza colajul!
atentie,avem citeva fete care nu au postat inca poze cu copilasii,deci Andreea nu a avut de unde lua poze cu bebelusii!
o sa repetam acest anunt la inceputul fiecarui capitol,sa fim sigure ca e vazut de toata lumea trag cu ochiul

pentru a posta poze,urmati acesti pasi:
-va faceti cont in www.photobucket.com
-incarcati pozele preferate(optiunea upload)
-dati click pe o poza ca sa va apara singura in pagina
-pe latura de sus a pozei daca miscati mouse-ul veti vedea mai multe optiuni-alegeti resize,si apoi alegeti din marimile aparute optiunea Large sau Medium
-mai aveti si optiunea rotate in caz ca e nevoie sa rotiti poza
-dupa ce alegeti Large,nu uitati sa dati Save,altfel v-ati chinuit degeaba scot limba
-in dreapta pozei vor aparea 4 coduri-alegeti IMG Code,il copiati cu copy si faceti paste in mesaj
Bafta si spor la poze!!
trag cu ochiul

capitolul anterior Bebelusi de toamna-iarna 2008(61)

sus

Denunta
LILIMARLENE

Copii
Letitia-Elena - gargarita
12 ani, 5 luni

11.02.2009 10:26     citat 

Andreea!!!
spor la forumit. sarut

sus

Denunta
andreea_andreea

Copii
Maia Sofia: 12 ani, 6 luni

11.02.2009 10:26     citat 

sa avem o zi buna

[...]

sus

Denunta
LILIMARLENE

Copii
12 ani, 5 luni

11.02.2009 10:27     citat 

rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad

sus

Denunta
mamistef

Copii
Tudor: 15 ani, 11 luni
Maria: 12 ani, 6 luni

11.02.2009 10:34     citat 

mai ce rapide sunteti!!!
Buna dimineata!
eu pina acum am stat dincolo cu copiii,abia acum am facut cald aici(aerisisem de dimineata)si cind am vazut 11 pagini mi-au iesit ochii din orbite,noroc ca a fost Andreea mai rapida rad

sus

Denunta
Rabia

11.02.2009 10:38     citat 

----------
citat:
RABIA...p care Lucas il pupa Ingrid?

----------

rad rad rad sarut

Lili, nu stiu unde gasesti, dar vreau sa-ti spun ca Ingrid e super incantata de el.
Si am auzit de foarte multe ori comentarii negative referitor la timpul de livrare al celor de la quelle, insa pe mine m-au surprins in mod placut, intotdeauna- si am ceva comenzi facute la ei.Chiar sapt asta ma astept sa vina o comanda facuta sapt trecuta- asta e timpul lor de livrare la mine trag cu ochiul

sus

Denunta
adytza_84

Copii
MARIA ANDREEA: 12 ani, 6 luni
am nascut deja!

11.02.2009 10:49     citat 

multumim Andreea sarut sarut sarut

sus

Denunta
mimilyca

Copii
Micul razboinic

11.02.2009 10:53     citat 

Buna fetele,
La multi ani frumosi si buni tuturor sarbatoritilor!!!!!
Denisuca fi tare si imbarbateaza familia !Mare-melisa ne rugam pentru fetita ta sa fie bine! sarut sarut sarut
Noi azi-dimineata am fost si ne-a luat sange din vena!Doamne ce-am mai plans!!!! plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist A plans si bebe, a plans si mami de mila lui! trist I-am facut hemoleucograma la sfatul medicului si daca tot l-am intepat am facut si calciul, fierul si magneziul( asta m-au sfatuit asistentele). Nu i-am mai dat fier de o saptamana si sper sa fie acum foarte clar ce e cu anemia si cu lipsa de calciu ale lui Tudor! ochi peste cap Acum e gata sa se trezeasca asa ca nu stau mult.
Rabia a scris:
"Mimylica, cand vad pozele lui Tudor de acum, imi aduc aminte de cat de necajita erai cand ai venit din maternitate si el nu voia sa manance. Inca de pe atunci stiam ca Tudor al tau va fi asa cum este acum, perfect, insa nu stiam cum sa iti spun ca totul va fi bine. "
Vai ce frumos ai scris tu aici! sarut E adevarat ca si acum imi dau lacrimile cand ma gandesc cat de greu a fost la inceput ca el avea icter si era somnolent si eu toanta de mine(n-am sa mi-o pot ierta niciodata:mereu ma chinui sentimentul de vinovatie) nu stiam cata formula sa-i dau lui bebe....Doamne-Doamne ca greu mi-a mai fost! Manca 30 ml lapte intr-o ora si jumatate aproape prostit si acum....gata-gata sa strice cantarul! rad Are 7 kile la nici 4 luni, dar e si lung are vreo 68 cm si ma rog la Dumnezeu sa fie sanatos in fiecare zi!

sus

Denunta
mimilyca

Copii
Micul razboinic

11.02.2009 11:04     citat 

Ieri s-a discutat de papa asa ca zic si eu doua vorbe:
Al meu mananca 750-850 ml pe zi dar mananca si lapte de san si humana 1 (de care eu am fost tot timpul multumita). Iar ceai....acum am inceput sa-i dau mai mult, adica peste 50 ml pe zi ca se mai constipa! Si de cand am intrerupt picaturile de fier face si mai rar! Ceaiul il fac mai diluat, adica apa fiarta cu putin ceai de la humana, dar i-am dat si apa fiarta fara nimic adaos si a baut-o! Cateodata rad cu sotul meu ca Tudor papa tot ce-i dam noi, el are incredere! Si antibiotic si fier si calciu...n-am avut probleme pana acum si sa dea Domnul sa nu mai fie nevoie de prea multe medicamente.
Lilimarlene imi permit si eu sa-ti dau un sfat: incearca si altfel de tetina! Incearca pe cele din latex, mici de la nuk sau de la chicco. Am avut un tip de biberon de la chicco cu o tetina care imita bine mamelonul. Iar eu zic sa nu te mai gandesti ca nu vei avea suficient lapte. Daca i-ar fi atat de foame intr-un final ar accepta biberonul. Sau ii vei putea da cu lingurita din plastic. Eu zic sa nu te stresezi! sarut sarut sarut
Cuscra bag de seama ca numa' de bancuri te tii! rad Esti tare simpatica! Tine-o tot asa! sarut sarut sarut sarut
Pupam pe toata lumea! Va doresc o zi calda si frumoasa! sarut sarut sarut

sus

Denunta
LILIMARLENE

Copii
12 ani, 5 luni

11.02.2009 11:11     citat 

mimi sa stii ca am incercat cu tetine si tesite si normale, si cu suzeta si din latex si din silicon si nimic. am 4 suzete si 3 biberoane si toata ziua le sterilizez dar Leti nu vrea nici bibe , nici suzeta. si sa nu crezi ca nu insist. stau si cate 1/2 de ora . prostit prostit prostit rad si cu mama la tel cand ii zic ca am mai cumparat un biberon..............dar gata nu mai cumpar nimic, ca ce nervos eu cumpar la greu si fiica-mea nu suge la biberon. cred ca le fac cadou pana la urma ca sunt noi.
si sa stii ca nu ma gandesc ca n-o sa mai am lapte, dar nu pot totusi sa nu-mi pun problema.

sus

Denunta
monalicious

11.02.2009 11:18     citat 

Andreea rad rad rad !
Cuscra... vine si poza... " e pe vine"...
Denisuca... sunt alaturi de tine... papusica mica. Mirela... sa fii tare! Asteptam vesti.

sus

Denunta
mamiyasmi

Copii
yasmina maria: 12 ani, 6 luni
ariana georgiana: 11 ani, 4 luni

11.02.2009 11:19     citat 

Neata si de la noi. Chiar asa Rabia , pe care Lucas pupa Ingrid?? surprins surprins surprins Mai fetelor voi va jucati cu focul? Adorabilul e al Yasminei asa ca potolitiva scot limba scot limba Adytza problema asta o am si eu , Yasmina nu maninca mai mult de 120 ml si cam tot asa ajunge pe zi la 700 ml, dar ce sa ii fac??Dr. mi-a zis ca e bine asa cum e, ea are 6.420 si 60 cm , e si micuta. Bine acum nu am pretentii sa fie inalta ca eu am 1.60 iar sotul 1,72 deci....acum nu ma mai streses o las sa manince cit vrea ea si cind vrea

sus

Denunta
bursucitza

11.02.2009 11:19     citat 

zbanc: - Domnule doctor, am nevoie de ajutorul dv. Am încercat tot felul de medicamente, dar tot n-am ramas gravidă!
- Staţi s-o luăm metodic! Poate e o chestiune de ereditate. Mama dv. a avut copii?

asa... lili da de ce iei matale tot biberonul cand poti lua doar tetinele?.... in alta ordine de isei leti e fata desteapta nu da ea vrabia din mana pentru cioara de pe gard.... bravo leti tine-o tot asa foarte fericit sarut sarut sarut .... mai lili sa iti iasa cum vrei.....

sus

Denunta
bursucitza

11.02.2009 11:21     citat 

mamistef daca nu-i cu suparare uite un banc pentru matale.... si pentru cele care mai aveti probleme cu pc-ul

Soţul ajunge în zori acasă. Nevasta îl întreabă, cu ton de ceartă:
- Unde ai fost toată noaptea?
- Închipuie-ţi, dragă, chiar cînd să plec acasă, secretara cea nouă mi-a adus o cafea şi mi-a zîmbit provocator. Cînd a pus cafeaua pe masă, i s-a deschis bluza şi nu m-am putut abţine să o sărut pe gît, la care ea a devenit sălbatică şi ne-am pierdut amîndoi capul. În final, am ajuns la ea acasă şi am făcut dragoste nebună toată noaptea.
- Minţi! Pun pariu că iar ai încercat să-ţi instalezi rahatul ăla de Windows.

sus

Denunta
monalicious

11.02.2009 11:26     citat 

Vroiam sa mai spun ca Adelutza si Letitia arata incredibil la poza de profil. Letitia parca e o papusa Anne Geddes: http://images.google.ro/images?hl=ro&q=...=N&tab=wi.
Si eu vreau sa stiu de unde pot sa cumpar un "gym" ieftin si fain pt Lucas. In Carrefour nu am vazut trist . La Quelle si eu sunt client dar nu mi se pare asa fain... parca e brut si chel... daca aveti poze mai in detaliu, eventual cu un bb de-al nostru distrandu-se sub "gym" as ramane recunoascatoare sa le vad, plz foarte fericit !

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: