· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Una, alta >Ajutoare > Sa il ajutam pe Catalin
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Sa il ajutam pe Catalin     
brishtara

Copii
THEA MARIA - Irezistibila: 15 ani, 10 luni
LUCAS PAUL - Alaptat de: 13 ani, 8 luni

28.04.2009 4:57   Sa il ajutam pe Catalin  citat 

Buna ,

vin si eu cu o rugaminte. Baietelul angajatului nostru in varsta de 8 ani este internat acum la Cluj si urmeaaza maine sa fie operat. La tomograf i-au depistat o tumoare. a la Deva de la neurog deoarece avea tulburari de echilibru. Dupa o zi de internare copilul a o semipareza faciala. Anul trecut a joaca. Ca prin minune ochiul a banii, pe drumuri, tratament, controale.

Profesorul neuro-chirurug nici nu a vorba cu Sandu( angajatul nostru) pana nu i-a lei trist Acum i-a lei anestezistul( ca vine de acasa surprins ) Cum adica vine de acasa? si inca 2000 de lei lui si inca unui medic care vine de la Tg. Mures . Sandu i-a pe rand. Eu sunt extrem de revoltata, sotului meu nu i-a copiii unii pot fi atat de cruzi, de reci si sa profite in halul asta( dar eui am apucat sa lucrez in acest sistem si sunt de-a ca nu ii ofera prea multe garantii in aceasta privinta

Acest om este foarte harnic si de multe ori ne simtim prost ca nu putem sa il platim pe masura serviicilor lui. Mai are 2 copii care lucreaza in sat ( unul la o stana) iar celalalt cu ziua pe unde prinde. Mama la fel, lucreaza prin casele oamenilor la curatenie si alte treburi gospodaresti. Stau intr-o casuta foarte mica de nu ai loc sa te invarti in ea trist si cu toate astea nu au cerut niciodata un colt de paine, o haine sau ceva de pomana si nici nu au asteptat. Nici macar acum nu ne-a lei sa plateasca maine anestezistul, a 300 de lei, opt a frumos, e asa de cuminte...Acum i-am promis sa ii trimit o papusa. Ii plac papusile si plusurile plang sau sunt foarte trist

Cine este din Cluj, poate sa verifice .

Nu mai imi vine nimic in cap acum. Intrebati-ma orice...

n.b. : cred ca multi membrii au apucat sa ma cunoasca cat de cat si sper ca nu exista nici un fel de suspiciune in privinta mea.

Multumesc

sus

Denunta
alina28

Copii
EMMA SOFIA - iubirea mea
13 ani, 9 luni

28.04.2009 5:15     citat 

Vai , imi pare rau, saracutul... surprins surprins surprins ... Eu as vrea sa ajut ... dar cum? Inteleg ca are nevoie de bani... Exista vreun cont, ceva...?

sus

Denunta
brishtara

Copii

28.04.2009 5:18     citat 

----------
alina28 a bani... Exista vreun cont, ceva...?
----------

Alina, nu stiu cum sa procedez..sa deschid eu un cont special pentru asta?

sus

Denunta
alina28

Copii
EMMA SOFIA - iubirea mea
13 ani, 9 luni

28.04.2009 5:24     citat 

Pai, daca ei nu au si probabil nici nu isi vor deschide unul... cred ca poti deschide tu unul pentru ei... confuz Ar fi mai simplu... decat postal... nu stiu ce sa zic...
Imi pare rau ca viatza unui om si mai ales a copiii mei nu stiu daca as sta sa ma gandesc. Am lucarat in acest sistem unde am vazut cu ochii mei anestezist care a
alina28

Copii
EMMA SOFIA - iubirea mea
13 ani, 9 luni

28.04.2009 6:07     citat 

Ok... eu o sa fac transfer... putin cate putin poate o sa se stranga... trist oricum nu e o suma nu stiu cat de mare....
ochi peste cap

sus

Denunta
brishtara

Copii

28.04.2009 6:37     citat 

Ok...

Contul este pe numele sotului meu:

Lucian Fagadar
[....]

se poate depune doar in lei. Cine doreste sa trimita euro sau din strainatate poate trimite prin W. Union .

Multumesc mult zambet

sus

Denunta
diodora

Copii
MIRIAM LUANA: 15 ani, 11 luni

28.04.2009 7:01     citat 

Tatal nu are un card ?
Sa-i trimitem lui direct ......

sus

Denunta
brishtara

Copii

28.04.2009 7:22     citat 

----------
diodora a sa il deschidem si sa il inchidem. Daca vrei iti pot da nr lui de telefon.

sus

Denunta
bursucitza

28.04.2009 7:38     citat 

brish am notat contul si maine cand ies afara cu M am sa depun si eu putin din cat am si cu ajutorul lui Dumnezeu poate se strange suma si poate fi operat.
e trist ca astfel de medici lucreaza in spitale... si mai ales ca ajuta copii plang sau sunt foarte trist
Doamne Ai grija de toti copii bolnaviori... sarut

sus

Denunta
monalicious

28.04.2009 8:19     citat 

Atata suferinta si atata nedreptate... Sunt alaturi de tine si de micul tau prieten. Sper sa merga mesajul tau pe Yahoo din user in user si sa se adune banii atat de trebuinciosi.

sus

Denunta
oana-oana

Copii
Nicholas Gabriel - Piticul de gradina
13 ani, 11 luni

28.04.2009 8:49     citat 

of doamne,nu avem dubii in privinta ta mai ales ca il cunosti personal notez contul si sper sa ajut si eu cu putin ...............cel mai urat lucru e un copil bolnav,eu nu sunt o fire sensibila sau miloasa dar DD ma facut sa vad ce e suferinta si daca e vorba de un copil................nu am cuvinte,sper sa se stranga suma in timp util trist

eu una i-as sperge fata acestui medic,dar nu pricep de ce nu merge la altul? de ce isi lasa copilul pe mana monstrului,de ce nu il reclama se poate face impreuna cu politia un flagrant.................fetelor nu e normal sa se intamle asta si noi parintii sa acceptam santajul medicilor,daca le dam noi,le dam cat putem dar nu asa................. surprins

sus

Denunta
godess

28.04.2009 9:16     citat 

cred k ajutand putin cate putin vom reusi sa strangem banii astia...
hai fetele fiti optimiste,ce mama masii?copilul va fi bine...Dumnezeu nu-l va lasa in astfel de moment...maine brish voi contribui si eu cu cat am !

sus

Denunta
diriginta

Copii
VLAD ANDREI: 14 ani

28.04.2009 10:06     citat 

Brish, suntem alaturi de voi.Am notat si eu contul.

Din pacate astia nu mai sunt oameni; nu ii intereseaza daca omul are 56 de ani sau 5 luni; pt ei e totuna- banul sa vina.Trist, ft trist.de cand am citit mesajul tau imi vine sa plang intruna; saracii parinti!

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 13 ani, 10 luni
Eduard: 12 ani, 2 luni

28.04.2009 10:30     citat 

As dori sa stiu cum il cheama pe doctor, asta dupa operatie. Brish, daca nu vrei sa fie publicat imi trimiti un PM te rog.

Sa-i reuseasca si poate scapa de alte operatii!

Adi, tata bondarelului

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: