· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Operatie pe cord la copil - unde? XIII
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Operatie pe cord la copil - unde? XIII     
syl

Copii
Athena- Elena: 12 ani, 1 luna
am nascut deja!

12.08.2009 1:09     citat 

Draga Oana, analizele nu le-am facut ca am fost in concediu si noi dar avem lista de la endocrinolog insa nu-mi vine sa ma duc s-o intep. Am asa o frica, mi-e teama ca lesina de atata tipat, cu greu am mai linistit-o si cand mergem la vizitele de rutina pe la diferiti medici. Cum vede spital, asistente , medici....se pune pe plans si suspina ca ma baga in pamant de mila. Astazi merg sa-i iau analiza de coprocultura desi am mai facut-o o fac in continuare.
Stau de 2 saptamani si-mi fac curaj sa merg s-o intep.

sus

Denunta
Icar

Copii
Catalin: 24 ani, 4 luni
Denis-Ian: 14 ani, 7 luni

12.08.2009 2:16     citat 

Ian de cand era bebe manca extrem de greu trist , de multe ori stateam cu o bricheta in mana si cu sticluta in cealalta aprinzandu-i bricheta din cand in cand si distragandu-i atentia de la mancare... nu spun ca e bine ce-am facut eu dar asa am procedat tinand mortis sa-si termine lapticul chiar daca uneori dura o ora sa-l hranesc! Ian n-a avut probleme cu luarea in greutate, el a luat in greutate normal! Eu personal cred ca odata cu cresterea va aveni si pofat de mancare si va intelege ca trebuie sa manance!
Bafta multa!

sus

Denunta
Icar

Copii

17.08.2009 7:49     citat 

fetelor, stiti careva ceva de Carla Vargas? N-a postat de mulat vreme si sunt curioasa ce mai face! Sper ca toate sunteti bine!

sus

Denunta
syl

Copii
am nascut deja!

17.08.2009 10:42     citat 

Da....chiar de mult nu mai stim de Carla. Si de Mara.

Noi astazi am fost la recoltare, gargarita mea a fost o viteaza, a plans doar cand a simtit acul si ne-am mirat toti cat sange a avut mititica, ca daca te uiti la ea n-ai zice ca mai sunt vene pe manutele alea cat crengutele dar sa mai fie si sange atata in ele. Deci pe langa analizele de rutina adica fier, calciu am tinut mortis s-o testez si pentru intoleranta la gluten si neaparat hormonul de crestere ca sa stau linistita ca nu din cauza lui nu creste. Tineti pumnii fetelor sa fie totul bine.
Miercuri plecam la mare, dar o sa intram aici sa mai vorbim.

Pupam fetitele si baieteii.

sus

Denunta
Icar

Copii

17.08.2009 11:07     citat 

Bravo, gargarita mica! Tinem pumnii stransi, stransi ac totul sa fie bine! Sa aveti vreme frumoasa la mare, sa va distrati si sa veniti cu vesti bune!
Pupici si sanatate!

sus

Denunta
syl

Copii
am nascut deja!

17.08.2009 11:47     citat 

Multumim tare mult Icar. Va asteptam si pe voi la soare. Pupam si noi

sus

Denunta
oanaig

Copii
Codrut: 15 ani, 4 luni
Ema: 11 ani, 4 luni

17.08.2009 12:06     citat 

Syl, sa aveti vreme buna si sa va bucurati de mare si soare! Da parca ati mai fost o data, nu?
Plecam si noi pe 27, abia astept.
Ema s-a luptat saptamana trecuta cu o masea! A fost teribil de mofturoasa! Urmatoarea cred ca-i iese taman cand suntem in concediu!

sus

Denunta
syl

Copii
am nascut deja!

17.08.2009 12:27     citat 

Am mai fost si mai mergem ca tare mult ne-a placut.
Off saracuta Ema, asa si gargarita mea isi baga toate jucariiule in gurita la gingii si o tin macar la 2 zile cu nurofen ca-i mai alina din dureri.
Va pupam si va dorim si voua vacanta placuta.

sus

Denunta
crined

Copii
Cristian: 12 ani
Paul: 10 ani, 9 luni

25.08.2009 3:08     citat 

Buna ziua. Imi cer scuze ca intervin si eu in discutiile voastre. Am citit mesajele voastre de pe forum deoarece si eu am un baietel de 2 ani cu DSV perimembranos cu shunt stg.dr de aprox 62% din DCP (citez de pe protocolul echocardiografic). Avem programare pentru operatie la Tg. Mures in data de 28.09.2009 la Dl Dr. Suciu si D-na Dr.Fagarasean. As avea o rugaminte: A-ti putea sa ma ajutati cu detalii despre perioada cat vom fii internati? Despre ce trebuie sa contina bagajul, detalii care m-ar putea ajuta si daca se poate sa imi spuneti cam cat ati platit la doctori pentru operatie. Va multumesc anticipat pt ajutorul pe care mi-l dati.

sus

Denunta
Icar

Copii

26.08.2009 7:32     citat 

Buna crined! sarut Imi pare rau ca ne inalnim la acest subiect, dar n-ai pentru ce sa-ti ceri scuze, scuzele n-au ce sa caute aici... acest subiect este creat pentru mamicile care au copii cu probleme de inima! Oricand ai o nelamurire sau o intrebare poti sa postezi aici!
Din pacate eu nu pot sa-ti dau detalii despre ceea ce ai intrebat dar sunt fete aici care sigur te vor putea ajuta! Eu am fost cu Ian la Tg. Mures la doamna doctor Fagarasean, pentru un control si pot sa-ti spun ca e un om deosebit si sigur o profesionista! Din cate am citi si eu ce au povestit fetele se pare ca doctorul Suciu e foarte bun!
Tinem pumnii stransi si suntem alaturi de tine! Sa ne tii la curent!
Sanatate multa!
sarut

sus

Denunta
Icar

Copii

26.08.2009 9:11     citat 

Buna crined! sarut Imi pare rau ca ne inalnim la acest subiect, dar n-ai pentru ce sa-ti ceri scuze, scuzele n-au ce sa caute aici... acest subiect este creat pentru mamicile care au copii cu probleme de inima! Oricand ai o nelamurire sau o intrebare poti sa postezi aici!
Din pacate eu nu pot sa-ti dau detalii despre ceea ce ai intrebat dar sunt fete aici care sigur te vor putea ajuta! Eu am fost cu Ian la Tg. Mures la doamna doctor Fagarasean, pentru un control si pot sa-ti spun ca e un om deosebit si sigur o profesionista! Din cate am citi si eu ce au povestit fetele se pare ca doctorul Suciu e foarte bun!
Tinem pumnii stransi si suntem alaturi de tine! Sa ne tii la curent!
Sanatate multa!
sarut

sus

Denunta
crined

Copii

26.08.2009 9:27     citat 

:x Multumesc Icar pentru raspuns. Si eu va doresc sanatate multa.

sus

Denunta
lexandra08

Copii
petruta - alexandra: 11 ani

27.08.2009 8:52     citat 

buna crined. Sunt in masura sa te ajut. Putem aici pe site sau iti ales id de mess: ale_sandra08

sus

Denunta
crined

Copii

28.08.2009 6:58     citat 

Buna lexandra 08. Cred ca pe mess reusim mai bine sa vorbim ca poate pe forum nu suntem in acelasi timp conectate. Iti trimit pe mess un mesaj. Multumesc sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: