· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Alimentatia copiilor >Alimentatia pana la 3 ani > e normal ca bb sa manince mai putin?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3
subiect nou  raspunde
autor e normal ca bb sa manince mai putin?     
Giovanella

Copii
Alex: 16 ani, 5 luni
Sofia: 7 ani, 9 luni

20.03.2005 10:46     citat 

Cred ca are dreptate Ioana. Daca ai intarcat-o fortat s-ar putea sa refuze masa din cauza ca ii lipseste caldura sanului si sa ii placa tetina moale din cauza ca seamana cu sanul si o poate molfai in voie...
Mai las-o si tu la san macar cateva min. la o masa, chiar daca nu mai ai deloc lapte...

sus

Denunta
SSimona

Copii
MAYA: 16 ani, 5 luni
ALBERT: 11 ani, 11 luni

20.03.2005 10:49     citat 

Am scris la alaptare ca vomita laptele meu si de aceea s-a ajuns aici plus ca plangea la san

sus

Denunta
IoanaP

Copii
Daria
Tatiana

20.03.2005 10:56     citat 

ochi peste cap ochi peste cap ochi peste cap ce spune dr.? confuz confuz
este cam complicata situatzia..din cate intzeleg plange la masa indiferent cum mananca ...
daria plangea la mine la san cand nu curgea..saraca tragea, tragea si nu ieshea decat a 4 a sau a 5 a oara cand tragea...posibil si la tine la fel..dar de ce nu o multzumeshte nici cel praf ?! confuz confuz

ce lapte ii dai?pe asta il vomita?

sus

Denunta
SSimona

Copii
MAYA: 16 ani, 5 luni
ALBERT: 11 ani, 11 luni

21.03.2005 6:48     citat 

CU laptele praf nu avem probleme.

De cand papa lapte praf NAN doarme bine noaptea si nu mai urla. E asa de bine.

Doar la san plangea, nu si la bibi.

Azi a mancat mai bine, adica peste 650 g, deci a avut cateva zile mai proaste.

sus

Denunta
IoanaP

Copii
Daria
Tatiana

21.03.2005 7:38     citat 

bravo!
inseamna ca suntetzi pe drumul cel bun scot limba scot limba scot limba

ashteptam veshti bune!
va pupam,

sus

Denunta
micri

Copii
EVA-MARIA: 16 ani, 9 luni

21.03.2005 9:27     citat 

A mea mai nou de ieri nu mai vrea sanul, ma musca tare de tot cu gingiutele daca incerc sa o pun la san ...de vad stele verzi plang sau sunt foarte trist ...si iar o las...si iar o pun...si iar ma musca plang sau sunt foarte trist ...din prima ,nu altfel. trist ,..si uite asa nu mai vrea san. plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
Eu mai am ceva lapte , ca de o luna ii tot dau cu completare , dar cred ca s-a obisnuit cu bibi ca acum nu mai vrea deloc san...i-am dat la inceput completare cu tetina de inceput care curgea mai greu la fel ca sanul, de la chicco primigiorni(desi era pt. primele zile eu o foloseam pt. peste 5 luni...dar o faceam tocmai ca sa nu se puturoseasca si sa nu mai vrea sanul)...iar acum uite!!!!!!!!!!!!!!! plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

Ieri mi se incarcase sanul si ma durea ,si toata ziua am incercat sa o pun dar ma musca tare de tot de nu mai puteam...inca de cand punea gura pe san plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist ....bibi il lua imediat...smechera. scot limba ..de fapt fraiera trag cu ochiul ...dadea ea sanul pe bibi trist
Aseara ma durea tare de tot sanul si m-am muls si l-am aruncat plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist ....ca ea mancase bibi.
Ma oftic!!!!!!!!!! plang sau sunt foarte trist nervos plang sau sunt foarte trist nervos

Ce sa fac ?????????? confuz
Zapacita asta mica nu mai vrea si basta!!!!!!!!!!! nervos trist
Nu mai am cat pentru o masa...dar macar cat e acolo e bun!!!!!!!!!! trag cu ochiul
Tot din cauza asta mi-a si scazut lactatia progresiv,...pt. ca nu mai sugea ca lumea ea...s-a puturosit trist
Si acum vreo 7-8 zile nu mai vroia deloc bibi, plangea de mama focului cand i-l dadeam si vroia doar tzitzi ,chiar daca nu mai avea ce sa traga ...plangea cand se termina ...si bibi tot nu vroia plang sau sunt foarte trist
Atunci credeam ca ca va fi greu sa o intarc ...era addicted to tzitzi...si acum...poftim s-a sucit !!!!!!!! plang sau sunt foarte trist
Ce sa mai intelegi?????????? confuz

Micri si Evy bebelina.

sus

Denunta
alimary

Copii
Robin: 14 ani, 5 luni
Marcus: 17 ani, 1 luna

21.03.2005 10:38     citat 

Micri sa stii ca tot ai avut noroc ...Marcus de la o luna n-a mai vrut nici sa vada sanul...de fapt n-a prea vrut niciodata....de la o luna m-am tot muls pana la 5 luni de m-am saturat....ce ti-e si cu tetinele astea...

sus

Denunta
micri

Copii

22.03.2005 2:22     citat 

Tare dragut si grasut e Marcus al tau!!!!!!!!!

sarut

sus

Denunta
IoanaP

Copii
Daria
Tatiana

22.03.2005 5:47     citat 

Daria nu refuza nici sanul nici bibi...pana dupa vreo doua saptamani de cand ii dadeam completare...cand sugea putzin de la mine si apoi urla... ochi peste cap ochi peste cap ochi peste cap se certa cu tzitzi de nu mai putea, o apucau nervii...si trebuia sa trec la bibi ca ii era foame fetei ... ochi peste cap ochi peste cap

in final vazand ca nu ne intzelegeam..ba adormea la san si nu mai manca nici tzitzi nici bibi, ba se enerva si nu mai vroia decat bibi...asha ca, cu durere in suflet..am renuntzat la tzitzi.. plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist am luat nishte pastile si am terminat....

eu nu incurajez pe nimeni sa faca asha..daca putetzi sa mai alaptatzi facetzi-o....eu am luat aceasta decizie ptr ca daria nu se mai hranea bine..si, din pacate, m-am luat si dupa o dr. idioata si proasta.... nervos

acum...k si atunci...imi pare rau trist trist trist

sus

Denunta
micri

Copii

22.03.2005 6:17     citat 

Da ,Ioana ...dar pe mine ma musca cum o apropii ...se infige si hatz. plang sau sunt foarte trist ..direct ...ma composteaza. plang sau sunt foarte trist ..adica sa o las in pace cu ala ca nu-l mai vrea cica trist ...sa n-o mai enervez!!!!!!!! plang sau sunt foarte trist rad
Spuneti si voi...de unde stie ea sa muste ca sa o las in pace (la varsta asta)???????? confuz rad rad rad

La fel face si cu tetina de la bibi,daca n-o vrea ...cand i-o dau o musca direct si trage cu gingiutele de ea sa o lungeasca plang sau sunt foarte trist rad ...la fel face si cu tzitzi a mea plang sau sunt foarte trist ...va inchipuiti ce simt confuz...parca as avea-o din cauciuc si eu... plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

Micri si Evy bebelina sarut

sus

Denunta
IoanaP

Copii
Daria
Tatiana

22.03.2005 8:21     citat 

rad rad rad mda...vrea sa itzi transmita ceva.. rad rad rad

daria cand nu mai vrea se inrosheshte la fatza si tzipa foarte fericit foarte fericit foarte fericit

pai si ce ai de gand sa faci in continuare?

va pupam, sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: