· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Sarcina > dureri de sani
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor dureri de sani     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
moldlavi1

Copii
Andreea Maria: 19 ani, 1 luna
am nascut deja!

04.11.2005 11:46   dureri de sani  citat 

mai fetelor, sunt in 10 saptamani, dar ma dor sanii ingrozitor, si daca port sutien, si daca nu port.
voua vi s-a intamplat?
Mai vreau sa aud si alte pareri.Lavi trist

sus

Denunta
danielle13

Copii
H: 14 ani, 6 luni
R: 13 ani

04.11.2005 12:43     citat 

felicitari pentru burtica si sarcina usoara.. zambet
cand aveam asfel de dureri ma masam usor cu crema..si acum mai apar dureri din cand in cand si tot asa ma masez ..

sus

Denunta
liutza

Copii
Lara Maria: 14 ani, 5 luni

04.11.2005 2:51     citat 

lavi e normal sa ai astfel de dureri deoarece cresc sanii in primul trimestru dar cu timpul vor disparea aceste dureri iar daca ai sanii mari e de recomandat sa porti mai tot timpul un sutien potrivit ca marime ptr sustinere deoarece vor deveni greoi si incet se lasa,eu port sutien 24 din 24 am inteles ca asa e bine.

sus

Denunta
adiana

am nascut deja!

04.11.2005 2:55     citat 

si eu am avut astfel de dureri la inceputul sarcinii....sunt normale..nu te impacienta! Maseasa-ti sanii - daca poti - o sa-ti mai treaca..Eu aveam senzatia cand imi dadeam jos sutienul ca-mi pica si sanii cu el.. :) ..asa erau de nasoale durerile... :)

sus

Denunta
goroba

04.11.2005 9:15     citat 

idee deci nu sunt singura... ochi peste cap

sus

Denunta
llogos

Copii
agnes

05.11.2005 8:04     citat 

m-au durut tot timpul incit mi se parea anormal sa nu ma doara si mai ales ca imi curgeau din luna a 2 a...asa ca stai calma.

sus

Denunta
Dalinuta

Copii
Robert: 14 ani, 1 luna
Miriam: 10 ani, 1 luna

05.11.2005 8:17     citat 

Sunt noua pe aici asa ca am ceva emotii scot limba .
Am aproape zece saptamani si aceeasi problema: dureri de san ingrozitoare. Noaptea ma trezesc din somn de durere. M-am obisnuit da´tot nu-mi place.

sus

Denunta
laucos

Copii
B
A

06.11.2005 7:36     citat 

Ma inscriu si eu in clubul asta rad rad rad .....la prima sarcina nici nu am simtit ca am si sani ...dar acum , off, cred ca ma indrept spre dimensiunile lui Luciu si dooor de nu pot dormi pe burta trist ......o fi un lucru bun si poate pe bb mic voi reusi sa il alaptez mai mult decat pe fratiorul lui foarte fericit
Dalinuta te asteptam aici sa trecem impreuna prin emotiile sarcinii sageata
http://www.parinti.com/modules.php?name...ic&t=10012 sarut sarut trag cu ochiul

sus

Denunta
criss_bb

Copii
mister B: 14 ani, 4 luni

08.11.2005 11:56     citat 

Fetelor si eu am trecut prin asa ceva....si ele in general trec dupa primele luni de sarcina....
Sarcina usoara...
Criss_bb

sus

Denunta
moldlavi1

Copii
am nascut deja!

10.11.2005 10:31     citat 

Multumesc pentru mesaje. M-ati linistit. Observ, ca in timp, durerile se atenueaza, sau poate ma obisnuiesc cu ele. Sunteti gozave. zambet

sus

Denunta
liutza

Copii
Lara Maria: 14 ani, 5 luni

10.11.2005 11:01     citat 

Fetelor nu stiu daca exista subiect postat la sarcina cu referire la noduli,dar scriu aici ca e tot legat de sani,am descoperit aseara dupa dusch un nodul care ma si doare sub bratul drept,mai exact intre brat si san,stie careva daca apare in timpul sarcinii? Azi mergem la doctor oricum,cine poate da un raspuns ii multumesc.[/b]

sus

Denunta
pisi_24

12.11.2005 9:56     citat 

ajutor!!! mi-a intarziat ciclul 12 zile, mi-am facut un test de sarcina dupa 10 zile si e negativ, de 2 zile ma dor ingrozitor sanii, imi frig, sunt umflati, nu am greturi ci dureri de ovare si ma inteb daca durrea sanilor este cumva un simptom de menstruatie? sau de sarcina? luna asta a fost blestemata: am laut postinor2 in a 8-a zi de ciclu si dupa o saptamana am sangerat 4 zile si dupa doua saptamani am avut greturi o saptamana, apoi mi-a intarziat ciclul si acum ma dor ovarele si sanii si am o secretie laptoasa vaginala. ce e cu mine? plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
bdliana

Copii
Alexia: 16 ani, 3 luni
Natalia: 14 ani, 2 luni

12.11.2005 11:28     citat 

PISI, orice ar fi, e ceva in neregula cu corpul tau, asa ca o vizita la doctor ar fi binevenita. Si iti poate prescrie si niste anticonceptionale, ca postinorul e cam daunator. Eu am avut de la el niste tulburari groaznice de ciclu, mi-a venit de 4 ori intr-o luna jumate.
Nu mai amana, du-te la doctor. Grav nu are ce sa fie, dar trebuie sa te duci. Daca nu ai dr., iti recomand eu pe cineva. sarut

sus

Denunta
moldlavi1

Copii
am nascut deja!

15.11.2005 11:05     citat 

Am ajuns la 12 sapt si ma simt bine. nici sanii nu ma mai dor asa rau, cu toate ca se vede cresterea pe zi ce trece. Eu nu am sanii mari, dar acum o sa-i am, spre bucuria sotului. Sa stiti ca nu e o regula ca daca ai sanii mari, vei avea si lapte. O prietena are sanii f mari, si n-a avut sa alapteze decat 3 sapt bebele, eu la prima sarcina am avut lapte mult, am alaptat 6 luni, si mai aveam, dar nu mai era calitativ. Fetita nu lua prea mult in greutate. Asa ca am renuntat la piept si am intrat pe lapte praf. Sper ca acum sa fie mai bine. zambet
Imi cer scuze ca intru mai rar pe aici, dar sunt profa si sunt in greva, iar net am la serviciu, acasa inca nu-mi permit. plang sau sunt foarte trist
Va pup. prostit

sus

Denunta
Dalinuta

Copii
Robert: 14 ani, 1 luna
Miriam: 10 ani, 1 luna

15.11.2005 11:59     citat 

Am ajuns la 11 saptamani si am inceput si eu sa ma simt mai bine. Cea mai mare bucurie este ca nu mai vomit, greturile inca n-au plecat, dar sanii nu ma mai dor asa de tare. Imi doresc din tot sufletul ca bebe sa fie bine. Ard de nerabdare sa merg luni la control si sa vedem ce mai face copilasul.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: