· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Una, alta >Jocuri, bancuri, glume > Va place barfa???
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3  »
subiect nou  raspunde
autor Va place barfa???     
maudi

11.04.2003 8:46     citat 

[quote="Cotty"]Stiti vorba aia: "Toate femeile sunt barfitoare in afara de mama si sora mea.Dar daca stau bine sa ma gandesc, si ele sunt tot femei!" scot limba
[/quote]

Cotty, asta a zis-o Napoleon, si nu la birfa se referea rad prostit

sus

Denunta
ina_nz

Copii
Adrian: 18 ani, 8 luni
Maya: 12 ani, 8 luni

11.04.2003 9:58     citat 

Vai ce-mi place subiectul asta!! Si v-am citit toate mesajele si m-am simtit extraordinar de bine. Nu ma mai simt cu constiinta murdara de nemernicia faptelor mele rad Pentru ca si imi placea sa mai toc pe cineva care ma scoatea din sarite, sa mai vorbesc despre un director care calca pe langa cu vreo nou venita.....etc. Vorbesc la trecut si cu parere de rau despre anii din invatamant.....acuma le duc dorul numai din acest motiv rad
Cand am plecat din tara cineva mi-a zis.......o sa duci dorul la o cafeluta si o barfa mica. Hehehe....abia astept sa-l intalnesc......se barfeste si aici la fel ....limba in care se face e alta si parca pt mine nu mai are aceeasi savoare....da cu timpul ma voi obishnui rad
Cat despre barbati....multi barfesc....si barfesc urat, nu cu nevinovatie ca cele mai multe dintre femei.......daca i-ai calcat pe coada pot scorni vorbe despre tine de uneori daca esti fire slaba te trezesti ca nu mai potzi da ochii cu lumea........

sus

Denunta
zizee

Copii
Anaïs Louka (Snoopi): 20 ani, 6 luni

08.07.2005 2:28   Re: Va place barfa???  citat 

fiindca tocmai a scos cara din uitare subiektul si ne si incita sa-l completam daca simtim ca ne vine, vreau sa fac o corectura - 2 ani dupa - la raspunsul meu la intrebarea nr. 6
nu stiu daca barbatii romani ori de alte natii birfesc mai mult decit femeile, dar stiu sigur ca barbatii arabi o fac. sint insirati ca ardeii pusi pe sfoara la uscat (v-am mai zis io cu alte ocazii) din zori pina-n miezul noptii pe trotuarele cafenelelor si purica si critica orice misca in zona. asta in timp ce femeile sint care pe la munca, care pe-acasa, la gospodareala, cu plozii... deci tot treaba...
in orasul nostru e o cafenea nici mai breaza nici mai proasta decit altele, singurul ei avantaj e ca e fix in buricul tirgului, pe un trotuar cu vizibilitate max. e supranumita roland garros, dupa miscarile de cap stinga-dreapta pe care le fac spectatorii-cafegii foarte fericit
daca kiar tre' sa treci pe acolo, ai interesul sa fii imbracata (mai ales strainezele printre care ma numar si io) decent surprins (dupa criteriile lor) si sa nu faci nici juma de pas mai 'la stinga'. asta daca vrei sa eviti sa auzi cine stie ce povesti fantastice despre tine citeva zile mai tirziu...
asadar, din punctul asta de vedere (si nu numai, da' alte discutii despre fanatism si 'kamikazism' se fac pe la alte topicuri, cred) barbatii arabi sint o r i b i l i

----------
zizee a scris:
----------
cornelia a scris:
1.Va place sa stati la brafa( discutie, taclale )?
2. Despre ce va place sa barfiti?
3. Cu cine?
4. Va place sa aflati despre secretele altora?
5. Credeti ca barfa este benefica?
6.Credeti ca barbatii barfesc mai mult sau mai putin decat femeile?
7.Care sunt subiectele preferate de barfa ale barbatilor?
----------

1. haolica, ce-ntrebare! pai cum sa nu? ce facem noi aci zi de zi, hai? acu, lasind haiul de-o parte, kiar imi arde buza de-o birfa adevarata, pe viu si nu virtuala, cu pretenele din ro
2. idem Carmella foarte fericit
3. tocmai ce zisei: cel mai mult cu pretenele mele bune, nu multe, ci doar vreo 3-4. dar si cu madamele-vecinele care stau cu okii agatati printre zabrelele de la geamuri foarte fericit
4. grozav
5. da, pentru birfitori. da, pentru neica nimeni care pese noapte se trezeste vedeta gratie unei birfe mici (vezi 1000 de cazuri in romania). nu, pentru cei birfiti care nu reusesc sa traga vreun folos. scot limba
6. nu cred ca barbatii birfesc mai mult decit femeile. cred insa ca femeile cu muste prea mari pe batic se simt reconfortate de ideea asta.
7. banuiesc ca tot ce graviteaza in jurul unei putze de femeie.
----------

sus

Denunta
fish

Copii
DEBORAH - albinutza
18 ani, 9 luni
VLAD DARIUS - voinicel
13 ani, 5 luni

08.07.2005 6:05     citat 

Imi place sa "cetuiesc", sa stau la discutii cu persoanele care imi dau un anume confort in asta, deci...nu imi place sa stau la discutii cu soacra...am mereu impresia - si nu nejustificata - ca (iar) o sa se inteleaga altceva din ce spun...si-s numai chestii neutre si general-valabile...
nu-mi place sa barfesc in sensul negativ...imi da un setiment de vina, asa cuma scris cineva, de ardei iuti in gura...si ureky roshii...
nu prea stiu ce barfesc barabtii, ca n-am stat niciodata la barfa cu ei...secretele altora ma "intereseaza" in masura in care imi sunt impartasite...nu "sar in gat" sa aflu...merg pe principiul - in genere - ca daca nu mi se spune, nu stiu, nu trebuie sa aflu...nu scormonesc.

sus

Denunta
laucos

Copii
B
A

08.07.2005 6:41     citat 

----------
lovey-dovey a scris:

1. ihi
2. orice
3. cu sotzul (nu parashte, cunoaste pe toate rudele) foarte fericit
4. ihi
5. ihi
6. mai mult, catze in toata regula
7. colegii de munca, prietenii, pe aproape de alea ale femeilor.
----------

...........................
draga mea parca mi-ai luat vorbele din gura trag cu ochiul trag cu ochiul zambet

sarut sarut

sus

Denunta
Lady_Dy

Copii
Iustin Cristian Hittu: 17 ani, 7 luni

15.07.2005 12:08   Re: Va place barfa???  citat 

----------
cornelia a scris:
3. Cu cine?
----------

1. Credca barfa face parte din cotidian
2. Discutam ds ceea se mai intampla in viata noastra de zi cu zi. Deocamdata principalul subiect de discutie sunt copii nostrii si apoi restul..
3. Cu prietenele apropiatele si barfim la modul inofensiv. Mai ds una mai ds alta si asta numai ca sa mai treaca timpul.
4. Nu ca nu mi-ar placea sa mai aflu cev noutati,insa as prefera sa le aflu de la persoana in cauza. Daca mi se destainuie cineva asta inseamna ca are incredere in mine.
5. daaa uneori este tare benefica o mica barfa in limiata bunului simt si cu cap.
6.Sigur mult mai mult decat noi femeile. Sunt niste profesori daca pot spune asa. Cred ca femeile de la ei au invatat sa barfeasca.
7.Dupa cum au spus si celelalte fete mai singurul subiect al lor sunt FEMEILE.
Sfereasca dumnezeu sa intri in gura barbatilor ca sigur nu ai sa iesi basma curata. rad

sus

Denunta
alicadu

Copii
Luli: 20 ani

15.07.2005 12:30     citat 

----------
citat:
3. Cu cine?
----------

1. OHO
2. Orice
3. Sotul
4. DA da da
5. Ma relaxeaza o partida de birfa, deci pt.mine z(din acest punct de vedere) este benefica.
6. Nu cred, stiu sigur.
7. La fel ca noi, orice.

sus

Denunta
getuleana

Copii
Petean Sara: 17 ani, 9 luni

17.07.2005 12:43     citat 

Uite eu nu barfesc ochi peste cap ... "oare de ce si a lasat vecinul nevasta"? trag cu ochiul

sus

Denunta
ina_nz

Copii
Adrian: 18 ani, 8 luni
Maya: 12 ani, 8 luni

17.07.2005 12:48     citat 

eu nu barfesc......doar dau exemple foarte fericit foarte fericit

sus

Denunta
andra_mara

Copii
Andra: 20 ani, 5 luni
Mara : 17 ani, 9 luni
Calin: 9 ani, 7 luni

18.07.2005 10:32     citat 

----------
citat:
3. Cu cine?
----------

1. NIci io nu barfesc, doar ca Imi place sa dau exemple. foarte fericit foarte fericit foarte fericit
2. Ce-a facut ala, ce-a zis celalalt...
3. Cu colegii si cu sotul.
4. Nu ma intereseaza secretele, imi este suficient ce e la suprafata. foarte fericit
5. Da, socializam. cool
6. La fel.
7. La fel ca noi, barfesc alte femei. cool Doar ca ei termina orice barfa prin a face misto. Si exagereaza mult, incep sa si fabuleze, lanseaza zvonuri ca apoi sa faca misto de cei care le dau mai departe.

sus

Denunta
nightwish

Copii
INGRID: 18 ani, 9 luni

18.07.2005 10:35     citat 

bai, mie nu-mi place cum suna cuvantul "barfa" ... nu stiu de ce, dar asociez barfa cu telenovela (adik le vad in acelasi registru) foarte fericit... ca urmare, eu nu barfesc, doar discut/conversez/comentez foarte fericit

sus

Denunta
Loreena

Copii
Carla Maria: 17 ani, 6 luni

29.09.2005 3:53   Re: Va place barfa???  citat 

----------
cornelia a scris:
1.Va place sa stati la barfa( discutie, taclale )?
3. Cu cine?
----------

Imi place sa stau la barfe cu prietenele foarte bune si asta pentru ca ce am vorbit ramane intre noi si nu ajunge si in alta parte rad si la taclale si discutii despre probleme de zi cu zi, subiecte relaxante.
Ma simt bine cand cineva imi ofera onoarea de a imi impartasi un secret si am o regula a mea de a respecta secretul omului.
Nu stiu daca barfa e neaparat benefica, dar pe mine ma relaxeaza; cateodata pur si simplu nu vreau sa gandesc prea mult rad
Sunt sigura ca si barbatii barfesc.......poate difera doar subiectele
si la ultimul punct........cred ca femeile; masinile, sportul, activitatile de zi cu zi.

sus

Denunta
Loreena

Copii
Carla Maria: 17 ani, 6 luni

29.09.2005 4:32     citat 

si am gasit de fapt un cuvant care mi se potriveste mai bine mie.......TRANCANEALA rad

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 15 ani, 7 luni
MICA: 11 ani, 3 luni

29.09.2005 11:31     citat 

hehehe, si mie imi place sa trancanesc, cum zice loreena, despre orice mi se pare mie shui, altfel, nelalocul lui, neconform opiniilor/parerilor mele etc, dar numai cu persoanele in care am incredere ca nu ma toarna la ... trancanite trag cu ochiul
stiu ca barbatii sunt de 'j de ori mai barfitori decat femeile. si cred ca subiectul cel mai des discutat se refera la fomei (sau mai bine zis la felul in care arata).

sus

Denunta
vyronis

24.04.2021 10:45     citat 

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.ru
gangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.rugeartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.ru
geophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ru
halfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ruhangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ru
hartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.ru
jobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.rujournallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.ru
kerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ru
knowledgestate.rukondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.ru
laissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.rulanguagelaboratory.rulargeheart.ru
lasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.ru
mailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.runameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.ru
navelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ru
onesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.rupapercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ru
quasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.ru
recessioncone.rurecordedassignment.rurectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ru
scarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.rustungun.ru
tacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkas
ultramaficrock.ruultraviolettesting.ru

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: