· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Alimentatia copiilor >Alimentatia artificiala a sugarului > laptele Milumil
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3  »
subiect nou  raspunde
autor laptele Milumil     
iulianaem

Copii
Sara: 14 ani, 2 luni
Daria: 12 ani, 2 luni

29.11.2005 10:29     citat 

Si noi folosim Milumil 2, dar nu am patit niciodata asa!!! Pun apa aproape clocotita in biberon, apoi pun laptele si apoi agit bine de tot!!! trag cu ochiul

sus

Denunta
gabitza27

Copii
stefan eduard: 14 ani, 3 luni
alexandrina
am nascut deja!

30.11.2005 11:53     citat 

si noi am trecut de la Similac la Milumil 3, pt ca lui Stef ii placeau foarte mult cerealele cu lapte de la Milupa.
N-am avut probleme cu cocoloase niciodata, uneori il fac direct cu apa la temperatura camerei si apoi il incalzesc. N-are nik!
Folosesc bibe Avent nr 4!

sus

Denunta
Albinutzza

Copii
Luca Ioan: 13 ani, 11 luni
Maria Antonia: 12 ani, 4 luni
am nascut deja!

10.12.2005 7:35     citat 

Norok cu voi fetelor, ca eu stau cu cardul de Sensi-blu in buzunar, dar nu m-a dus mintea sa-l folosesc pt lapte plang sau sunt foarte trist Eu il luam din Cora cu 390 mii, Mil 2. Si legat de cocoloashe, si eu am obsv ca atunci cand apa e clocotita face cocoloashe. probabil ca asta e explicatia. Altfel nu am probleme

sus

Denunta
raluve

Copii
Adrian: 13 ani, 10 luni

11.12.2005 11:52     citat 

mai fetelor, da sunt capacele pentru sticlute.voi nu folositi? cu ele nu are cum sa se infunde tetina, nu ajunge laptele la ea.eu pn capacelul, apoi tetina si agit bine. nu raman cocoloase, apa e fierbinte.dupa ce s-a dizolvat bine, scot capacelul si gata. folosesc milumil2.
chiar nu mai are nimeni capacele? ochi peste cap
cat despre pret, Alex l-a luat de la o farmacie cu 360.000...

sus

Denunta
Grasutza

Copii
Victor - blondutzul meu iubit: 13 ani, 8 luni

12.12.2005 9:18     citat 

Si eu am capacele, dar la mine nu face cocoloase asa ca nu folosesc deocamdata capacele. Le-am mai folosit la un singur bibe, care are gaura la tetina mare si cand amestec iese laptele. Dar ai dreptate, cred ca e o buna solutie sa folosesti capacele.

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 13 ani, 9 luni
D: 9 ani, 3 luni

12.12.2005 12:04     citat 

eu nu am vazut nicaieri capacepe pt Avent confuz
Si 360 000 mi se pare cam mult...ca mi-ar trebui macar 2-3. Nici nu stiu cum arata.

Cocoloase nu mi s-au facut niciodata, iar daca pun apa fierbinte nu se infunda nici tetina. O incerc inainte si daca cumva e infundata..o curat repede cu beria pt BIBeroane.

sus

Denunta
Grasutza

Copii

12.12.2005 12:22     citat 

Capacele sunt in bibe cand il cumperi. In locul unde pui tetina e un capacel. La bibe care le am eu asa. La voi nu? confuz

sus

Denunta
ana_348

Copii

12.12.2005 12:28     citat 

da, asa e, dar eu nu il pun in loc de tetitna...ci peste tetina. Ar merge si daca scot tetina, asa e, dar in cazul asta s-ar murdari de lapte.
eu il folosesc cand tin laptele muls in frigider, dar bag si tetina, si il folosesc si cand ii dau sa suga, pt ca Maia mananca cu pauze, si icnercam sa protejam tetina in pauze cu capacelul.

credeam ca va referiti la niste capace speciale, plate...

sus

Denunta
Kara

Copii
Gabriela: 14 ani, 2 luni
Lucian: 8 ani, 8 luni

12.12.2005 12:28     citat 

----------
Grasutza a scris:
Capacele sunt in bibe cand il cumperi. In locul unde pui tetina e un capacel. La bibe care le am eu asa. La voi nu? confuz
----------

Am intalnit numai la biberoanele de la Farlin si de la Primii Pasi dar mi s-a intamplat sa cada in biberon si mi-a sarit tot laptele prin bucatarie in timp ce il agitam de zor.

sus

Denunta
Marinutza

Copii
Alexandru zis Trompetzic: 14 ani, 2 luni

12.12.2005 12:36     citat 

si biberoanele de la nuk au capacel trag cu ochiul

sus

Denunta
Grasutza

Copii

12.12.2005 12:56     citat 

Si cele de la Japlo sau baby nova...Nu am patit sa-mi cada in bibe, dar nici nu le-am folosit foarte mult.

sus

Denunta
raluve

Copii
Adrian: 13 ani, 10 luni

12.12.2005 5:29     citat 

cum sa cada in biberon ?
ana , de capacele plate vorbesc pt. sticla, nu peste biberon.iar pretul l-am dat pentru milumil2...nu pentru capacele trag cu ochiul
eu am, bibe de la milupa, baby nova.toate au capacele

sus

Denunta
ana_348

Copii

12.12.2005 5:33     citat 

ah...magandeam eu ca sunt altfel...nu am vazut pt avent confuz
Noi folosim numai avent, ca sunt tetinele cu gauri f mici si din silicon. Dar ma descurc asa, nu-i problema. Mi-ar fi placut sa il pastrez in frigiderfara tetina dar asta e.

Deci pretul era la lapte foarte fericit ...eu de la sensiblu il iau cel mai ieftin, 37,5 RON...In supermarket si hipermarket e in jur de 40 RON. Deci a i gasit o superfarmacie.

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

12.12.2005 5:50     citat 

ana sunt capace plate de care vorbesc fetele si pt avent dar 2 buc costa peste 200.000 lei (am vazut pe site-uri de cumparaturi). eu nu am, nu-mi trebuie ca nu sare laptele prin tetina cand agit. dar sunt si pt avent.

sus

Denunta
ana_348

Copii

12.12.2005 5:57     citat 

aha...mi-am inchipuit eu...am vazut intr-un pliant de la avent, dar in farmacii nu sunt. nici mie nu-mi trebuie, as avea mai multe de spalat si dezinfectat scot limba

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: