· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > La cumparaturi >Prin magazine > Ce fel de biberoane aveti?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3
subiect nou  raspunde
autor Ce fel de biberoane aveti?     
Raluka152

01.07.2014 12:28     citat 

Si eu am vrut sa fiu pregatita in caz ca nu o sa pot sa-l alaptez p-ala mic, am zis sa am totusi ceva in casa in caz ca sunt probleme. Am luat un set de alaptat de la Tommee Tippee (include si biberon, dar si sterilizator, pompa manuala de san si alte accesorii) si o cutie de lapte formula de la Humana (la recomandarea medicului). Din fericire nu am avut probleme cu alaptatul, dar cand am inceput sa il hranesc si la biberon am folosit tot de la Tommee Tippee si cel putin in cazul meu nu au fost probleme. Acum am luat un biberon anti-colici si cu senzor de temperatura si mi se pare ideal:) Setul de alaptat arata cam asa: http://www.bebejoy.ro/pompa-de-san-manu...ptare.html

Pentru Sorii: nu am incercat biberoane de sticla, am o prietena care a folosit tot din sticla si este multumita de ele. Si eu m-am interesat de biberoanele din plastic, dar am citit ca majoritatea biberoanelor de acum (de la firme cunoscute precum Nuk, Avent, Tommee Tippee etc) nu contin BPA sau substante toxice pentru bebe.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: