· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > La cumparaturi >Prin magazine > stiti vreun sapun mai nedetergent?antialergic?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3  »
subiect nou  raspunde
autor stiti vreun sapun mai nedetergent?antialergic?     
smama

Copii
MARTA SOFIA: 15 ani, 6 luni
MARCU SORIN: 11 ani, 5 luni

13.12.2005 8:21     citat 

Klorane, sapun pentru bebelusi, se gaseste in farmacii ca face parte din categoria produselor mai scumpe (noi am dat 130 mii lei). Dar fii sigura ca merita caci are si gramaj mare (125 g) ca sa nu mai vorbim de calitate. Noi am inceput sapunul acum doua luni si facem baita in fiecare seara. Asa ca da randament.
Numai bine,

sus

Denunta
getuleana

Copii
Petean Sara: 16 ani, 3 luni

13.12.2005 11:05     citat 

...multumesc de info! zambet

sus

Denunta
loredana_dancan

Copii
Dancan Tudor Gabriel: 15 ani, 3 luni

15.12.2005 3:03     citat 

si eu tot Klorane folosesc si e super.

sus

Denunta
maimai

Copii
George: 22 ani, 6 luni
Maria: 19 ani, 4 luni
Andrei: 15 ani, 9 luni

15.12.2005 5:36     citat 

Nivea baby sampon+ gel de dus am folosit pana la 2 ani, iar dupa asta tot Nivea sampon+gel pt. copii si sapun lichid la spalat pe maini .Nu am avut prb.cu nici unul.Dar depinde f.mult si de tipul de piele, nu se poate sa le priasca la toti acelasi produs.Fetita avea pielea mai uscata si foloseam crema Nivea baby dupa baie, piticul nu are nevoie.

sus

Denunta
getuleana

Copii

15.12.2005 7:30     citat 

Mi-a luat si mie mamaKLORANE acum astept pachetul ,fetita mea are pielea sensibila iar eu am luat sampoanele pe rand in linie toate pt copii si speram acum acesta sa fie bun! zambet

sus

Denunta
s-rodica

Copii
Ioana-Andra: 14 ani, 11 luni

15.12.2005 8:04     citat 

Eu folosesc toata gama Nivea : sapun , sampon in fiexare seara , ulei corp , crema de galbenele , dar am si crema Nivea pt. funduletul lui bb .

sus

Denunta
bonniewhite

Copii
Gepi: 16 ani, 6 luni

15.12.2005 8:31     citat 

Getuleana, aproape in toate parafarmaciile din Italia (ca sa nu mai vorbesc de Roma) gasesti Klorane (este frantuzesc). iar daca nu il au, il poti comanda (poate asa iesi mai ieftin decat cu pachetul din ro + timpul de asteptare). Chiar mai bun decat Klorane este Weleda, tot cu crema de galbenele. Eu ma impac bine si cu Mustela. cauta si aici: http://www.italiasalute.it/farmacia.asp?cat=INFANZIA
am vazut ca poti ridica pachetul direct din farmacie. (norocul tau ca stai la Roma!)

sus

Denunta
getuleana

Copii

15.12.2005 8:49     citat 

Pai daca stiam si eu dinainte informatia asta ,dar oricum imi trimitea oachet deci printre altele i-am spus si asta dar pe viitor voi sti ,mersi mult! zambet eu auzisem fetele nu stiam de samponul asta ca ar fi bun !

sus

Denunta
liviavetuta

Copii
Christian-Mihail: 14 ani, 11 luni

16.12.2005 10:03     citat 

Buna! de cand trebuie sa facem baie bb-lusilor? noi duminica venim acasa si ar trebui sa facem seara baie??? ne-am nascut pe 13 dec! oare nu e prea devreme cu bait?
Si sapunul asta Klorane ziceti ca e ok pt bb???

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

16.12.2005 10:32     citat 

am mai scris si eu de Weleda mai demult. Eu folosesc crema de fundulet de la Weleda si acum crema de fata pt vant si vreme rece pt piele sensibila tot de la ei. Sunt super multumita. voi pleca in austria si imi voi cumpara toata hgama Weleda. abia astept, pt ca aici nu se gaseste ac marca!

sus

Denunta
Grasutza

Copii
Victor - blondutzul meu iubit: 15 ani, 2 luni

17.12.2005 7:51     citat 

----------
liviavetuta a scris:
Buna! de cand trebuie sa facem baie bb-lusilor? noi duminica venim acasa si ar trebui sa facem seara baie??? ne-am nascut pe 13 dec! oare nu e prea devreme cu bait?
Si sapunul asta Klorane ziceti ca e ok pt bb???

----------

Eu i-am facut baie lui Victor de cand am ajuns acasa. Nu ii cazuse inca buricul, dar din spital asa mi-a spus, ca ii pot face baie si apoi il tamponez usor cu spirt pe buric. Si folosesc sapun si sampon Sanosan. Mi se par excelente. Insa vad ca fetele lauda Klorane, asa ca o sa incercam si noi dupa ce epuizam rezerva de Sanosan zambet

sus

Denunta
bebeluc

Copii
MATEI IOAN: 15 ani, 5 luni

21.12.2005 1:59     citat 

si noi folosim sanosan de cand era bebe mic de tot si sutem ff multumiti

sus

Denunta
danajan

Copii
RARES-CONSTANTIN: 15 ani, 2 luni

21.12.2005 2:19     citat 

Noi folosim Klorane Bebe gel spumant care e si pentru par si pentru corp si suntem multumiti de el.Sapun nu am incercat inca. zambet

sus

Denunta
ligiaG

Copii
stefan rares: 16 ani, 1 luna

21.12.2005 2:35     citat 

tocmai rasfoiam o revista si uite ce gasesc:
Dermo-Cleansing---gel spumant fara sapun pt par si corp(nou-nascuti si bebelusi)hipoalergic-500ml
(cred ca firma e MUSTELA)
pret de raft in farmaciii:44RON
sper ca nu suna a reclama!
pot indica si revista, dac a e nevoie(ioana-copilul meu) trag cu ochiul

sus

Denunta
iutzulica

27.12.2005 9:31     citat 

sincer nu am incercat mustela decat crema cu oxid de zinc pt fundulet si nu prea sunt multumita am ramas tot la clasicul cutaden,iar sapun folosesc acum klorane antialergic e super bun am scapat de bubitele de pe corp,au mai ramas cateva pe fata

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: