· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Noi, femeile > sunt tare nehotarata!
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor sunt tare nehotarata!     
dana

Copii
Mihai Tudor: 18 ani, 9 luni

18.03.2003 10:15   sunt tare nehotarata!  citat 

Fetelor ajutati-ma si pe mine cu un sfat, va rog. Eu locuiesc in Olanda si intentionam sa calatoresc in Ro cu bebe pe 6 aprilie, cu avionul. Dar dupa ce am citit ziarele m-am ingrozit de gripa care "circula cu avionul" si de razboiul care sta cat pe-aci sa inceapa. Sunt foarte nehotarata in privinta plecatului in Ro! Voi credeti ca e mai bine sa stau aici intrebare Trebuie sa iau o decizie in 2-3 zile pentru ca am rezervat deja bilet de avion si sa mai am timp sa-l anulez in caz ca raman aici.

confuz Va pup, Dana

sus

Denunta
cornelia

Copii
Alexander Wayne: 18 ani, 6 luni
Richard: 17 ani

18.03.2003 11:01     citat 

ei ... tare as vrea eu sa fiu undeva in Europa si nu USA ....gripa este pe tot .. si-n avion si-n aeroport ... si la coltul casei tale ... nu cred ca ea GRIPA locuieste in avion ... cat despre razboi ... daca o sa fie ceva eu cred ca tintele vor fi indreptate spre USA si nu Europa asa ca parerea mea este sa-ti duci planurile la capat .... sa ai un concediu minunat...

sus

Denunta
Cora

19.03.2003 12:35     citat 

De acord cu Cornelia. trag cu ochiul

Igiena riguroasa a miinilor, nimeni nu atinge minutele sau fata lui Mihai. Asta sa va fie Litera de Lege si in aeroport si in avion si in RO. Numai dupa o spalare cu sapun a miinilor eventual. scot limba Si fara atitea pupaturi ...poate la fund sau pe burtica, dar mai studiezi si aceste variante. trag cu ochiul rad

sus

Denunta
eapopescu

19.03.2003 4:30     citat 

Eu zic sa stati cuminti in Olanda pana trec furtunile. Va duceti la vara. Mai ales ca in Ro se asteapta o vreme destul de rece, ba chiar ninsori.

sus

Denunta
Sofie

19.03.2003 5:45     citat 

Draga Dana, pina in 6 aprilie va fi deja primavara si toate la locul lor ... gindeste-te ca milioane de oameni calatoresc cu avionul si nu se lasa impresionati de paranoia care circula cu privire la diferite subiecte: terorism, gripa etc ... vorba ceea, daca e sa te imbolnavesti te imbolnavesti si stind acasa si daca ti-e scris ">>>" , apai poti sa nu te urci tu in nici un avion, da' pica avionu' pe tine ... am glumit desigur, dar doar ca sa te fac sa intelegi ca n-ai absolut nici un motiv sa-ti fie teama ... si inca ceva, chestia aceasta cu paranoia privind mersul cu avionul din cauza terorismului, nu credeti ca le cam facem jocul nebunilor si dansam dupa cum cinta ei? ... ignoranta ucide, nu uitati asta!!! Cit despre razboi, da-l incolo, daca incepe miine - poimiine, fac pariu ca in cel mult doua saptamini s-a terminat, daca nu-si baga nervos coditza ...
Eu zic sa mergi acasa, le faci o bucurie parintilor si bunicilor care te asteapta cu sufletul la gura si abia asteapta sa-l vada pe Mihaitza, gindeste-te la bunica ta ce bucuroasa va fi sa-l vada ... si lasa temerile la o parte ...
Drum bun si o vacanta frumoasa ... si sa te plimbi prin Pta Operei si Pta Unirii si ptr mine sarut !

sus

Denunta
Cora

19.03.2003 5:55     citat 

Si Dana, nu uita de povestea ceea cu Drobul de Sare ..."si daca o sa cada, daca o sa cada ... plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
Cam asa e si cu frica de teroristi, virusi si alte belele ...care daca e sa vina, vin oricum si fara prea multe masuri preventive. scot limba

sus

Denunta
dana

Copii

19.03.2003 7:51     citat 

Dragele mele,

Ca intotdeauna stiam eu ca o sa primesc raspunsuri de la voi si o sa ma linistesc. Am sa va ascult-chiar daca si sotul meu este de aceeasi parere cu Cornelia, Sofie si Cora-si am sa plec asa cum am planuit de cateva luni. Va veni si sora mea la mine saptamana aceasta si ne putem intoarce inapoi impreuna, deci nu-mi va fi foarte greu cu bebe, mai ales ca facem escala.

Va sarut pe toate si va multumesc mult de tot. sarut Dana

Ultima modificare efectuata de catre dana la 19.03.2003 8:51, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
cornelia

Copii
Alexander Wayne: 18 ani, 6 luni
Richard: 17 ani

19.03.2003 8:12     citat 

Inca o data iti urez calatorie placuta si usoara si sa te bucuri de fiecare moment cu familia ta. Cand cobori din avion si respiri pentru prima data din aerul poluat al Romaniei gandeste-te si la noi cele care tanjim dupa el prostit Sa te intorci cu bine si ia notite ca sa nu uiti ce vrei sa ne povesteti.

sus

Denunta
muztu

Copii
Eca
Peter

19.03.2003 10:15     citat 

Dana, ma bucur ca te-ai hotarat sa mergeti in tara.
Sa stii ca si noi plecam, eu si Ecaterina, pe 29 martie si incerc sa gandesc pozitiv si sa nu imi bag prostii in cap. E adevarat ca acum trei zile cand am vazut stirea cu epidemia de pneumonie ma cam napadeau si pe mine gandurile sa nu mai plec. Dar asa cum au zis si fetele pericole exista peste tot, asa ca...sa fim fericite si sa ne simtim bine acasa alaturi de familia si prietenii nostri. scot limba

sus

Denunta
dana

Copii

19.03.2003 12:06     citat 

Va multumesc dragelor!

sarut , Dana

sus

Denunta
Renata

Copii
ENYA ANNE MARIE: 18 ani, 7 luni

19.03.2003 6:12     citat 

DRAGELE MELE , SUNT INGROZITA ...ASTAZI 19 03 2003 S-A DESCOPERIT PRIMUL CAZ DE "GRIPA UCIGASA" IN ROMANIA ...PERSOANA INFESTATA A VENIT DINTR-O CALATORIE DIN CHINA .DECI , SE PARE CA SE RASPANDESTE FOARTE REPEDE .

PAZITI-VA PE VOI SI COPIII VOSTRI ...

sus

Denunta
mamaluieric

Copii
Eric: 20 ani, 2 luni
Hanna: 16 ani, 9 luni

19.03.2003 7:35     citat 

pai epidemia de pneumonie care nu raspunde la antibiotice e originara din China ...
rata mortalitatii pana acum e de 115 cazuri la 5 morti, 3 in stare foarte proasta

sus

Denunta
eapopescu

20.03.2003 4:25     citat 

Mai, cica ar fi clasificat virusul ala si ca merge sa-i dai in cap cu niste antibiotice plus steroizi, dar care sunt alea nu stiu exact.

sus

Denunta
eapopescu

20.03.2003 4:27     citat 

----------
mamaluieric a scris:
rata mortalitatii pana acum e de 115 cazuri la 5 morti, 3 in stare foarte proasta
----------

rad Erai tare obosita! 5 decesuri la 115 cazuri! Si nu-i de ras, sorry! De tine radeam! Imbacilul asta de virus e din HK, care tot China e.

sus

Denunta
mamaluieric

Copii
Eric: 20 ani, 2 luni
Hanna: 16 ani, 9 luni

20.03.2003 4:43     citat 

daca tot am ajuns sa razi de mine foarte fericit, acum citeam undeva ca de fapt sunt 200 de cazuri din care 4 morti. ce ti-e si cu numaratoarea asta!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: