· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Nasterea > ce simti cand ti de rupe dopul ?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5  »
subiect nou  raspunde
autor ce simti cand ti de rupe dopul ?     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
chisicuta

Copii
Daniel Luca: 13 ani, 7 luni
am nascut deja!

08.01.2006 11:35     citat 

Felicitari si sa fiti sanatosi!!!! Ce repede trece timpul, parca ieri te vedeam cu burtica in poza de la ticker.

sus

Denunta
Serghei

Copii
Sergiu: 14 ani, 6 luni
am nascut deja!

08.01.2006 3:28     citat 

sarut sarut sarut sarut la bebelus! Si nastere usoara!

sus

Denunta
silviamures

Copii
Patrick Alexandru: 13 ani, 7 luni
Cristian: 9 ani, 6 luni
am nascut deja!

08.01.2006 5:23     citat 

Nastere usoara!!!!!! si sa va intoarceti cat mai repede sanatosi sarut sarut

sus

Denunta
Inny

08.01.2006 5:56     citat 

natere usoara si fara complicatii!!!

sus

Denunta
onutzaI1983

Copii
DARIUS: 13 ani, 9 luni

26.01.2006 1:18     citat 

sal fetelor ,am nascut un baiat sanatos cu nota 10 totul a fost ok
pana am ajuns acasa cand mi s-a facut infectie la operatie de la un fiir dar va trece ,important este ca puiul meu este sanatos

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 13 ani, 8 luni
D-P: 6 ani, 9 luni

26.01.2006 1:29     citat 

onutza, chiar ma gandeam la tine!!! Ma bucur enorm ca sunteti bine, sa creasca mare baietelul, si tie multa sanatate!! Unde ai scris povestea nasterii, ca s-o citim si noi? Te asteptam cu poze si cu amanunte!

sus

Denunta
Serghei

Copii
am nascut deja!

26.01.2006 1:36     citat 

Felicitari mamico!!!!!! Sa fiti sanatosi si fericiti amandoi! Bineinteles ca si tati!
Stai linistita, si eu am patit-o dupa nastere, mi-a supurat operatia..dar nu s-a intamplat nimic rau, a trecut si am uitat! Totul e sa schimbi pansamentele la timp.
Pupici baietelului!

sus

Denunta
onutzaI1983

Copii
DARIUS: 13 ani, 9 luni

15.02.2006 9:57     citat 

mersi mult fetelor ,in sfarsit am si eu un pic de timp asa ca o sa va povestesc .
am nascut prin cezariana la operatie nu am simtit nimic dar dupa aia am stat cu baiatul in camera la rezerva (super conditii) si a trebuit sa fac un pic de efort asa ca operatia mi-a creat probleme m-ai ales ca o dobitoaca de liftiera nu a vrut sa ma ia cu liftul si a trebuit sa urc doua etaje si mi s-a rupt un fir ,dar totul a trecut nu mai vreau sa ma mai gandesc ...uiti cand iti tii copilul in brate zambet
daca ar fii sa mai nasc vreo data as naste normal ,si cezariana inseamna o mare-mica taietura si durere dupa aia cam o luna sau depinde .
am un baiat mare acum avem o luna jumatate .
baiatul este bine numai ca are o sensibilitate la frig si nu am voie sa il scot afara ,mai avem colici dar crestem mari si frumosi

este nemaipomenit sa fii mama jenat jenat jenat jenat ,dar va recomand la toate gravidele care mai aveti un pic pana nasteti sa va odihniti ca dupa aia nu o sa mai puteti ,rasfatativa exclamatie exclamatie exclamatie exclamatie exclamatie

sus

Denunta
doruta

Copii
Vlad Gabriel: 15 ani, 3 luni
Cezar Stefan: 8 ani, 8 luni

16.02.2006 2:33     citat 

Felicitari si sa cresteti mari , sanatosi si frumosi.

sus

Denunta
Serghei

Copii
am nascut deja!

16.02.2006 5:22     citat 

Bine te-ai reintors!!!! Felicitari pentru baietel. Sa fie sanatos, sa creasca mare si frumos!!!!!!!!! sarut sarut sarut
Daaaaa, si eu zic la fel : Este nemaipomenit sa fii mamica!

sus

Denunta
anyais

Copii
Aylin: 13 ani, 7 luni
Emre: 9 ani

17.03.2006 5:46     citat 

Felicitari pt puiuts!!

Revenind la topicul initial, azi dimineata am vazut si eu ce inseamna sa-ti cada dopul ( rad suna de parca as fi o sticla de bere). Toata nopatea m-am perpelit, ma durea burta, parca erau contractii, am incercat sa le cronometrez, am luat un no-spa, m-au lasat putin cat sa adorm. Pe la 3 m-am trezit si nici n-am mai adormit pana pe la 6, eram gata sa plec la spital, dar cred ca m-au lasat si am adormit zambet Dimineata cd m-am dus la toaleta, am simit ca o gelatina si cd m-am uitat pe hartia igienica, era EL!! DOPUL! Curat luna, fara pic de firicele de sange. Mie mi-era teama ca nu o sa-mi dau seama cd il pierd, dar nu ai cum sa-l confunzi. Acum astept sa vad cd nasc, burta ma incearca, dar durerile sunt destul de neregulate. Apropos, am 40 de saptamani si 1 zi zambet

Pupici.

sus

Denunta
mmilitaru

Copii
Dan Cristian: 14 ani, 9 luni
Catinca Ioana: 10 ani, 5 luni

17.03.2006 5:49     citat 

ANYAIS, MULTA SANATATE!! Inteleg ca bebe vine cu pasi repezi, dar iti admir calmul, ai rabdare sa intri pe forum!!!!! NAstere usoara si un bebe sanatos si frumos!!!!

sus

Denunta
monikL

Copii
Loredana Michaela: 13 ani, 9 luni

17.03.2006 6:39     citat 

anyais sa ai o nastere usoara... si sa fiti sanatosi ... la ce spital nasti?

sus

Denunta
Dalinuta

Copii
Robert: 13 ani, 4 luni
Miriam: 9 ani, 5 luni

17.03.2006 7:47     citat 

anyais, nastere usoara.

sus

Denunta
anyais

Copii
Aylin: 13 ani, 7 luni
Emre: 9 ani

17.03.2006 8:46     citat 

Dragelor, multumesc. La Giulesti o sa nasc, nu stiu cu cine trist poveste lunga, o sa o scriu dupa nastere. Azi m-am spalat pe cap, mi-am facut unghiile, ma gandeam ca poate or trece durerile sa nu ma duc cu alarma falsa la maternitate. Totusi vad ca nu ma lasa, sunt cam la 12 minute, mi-am mai controlat o data geanta si cam in jumate de ora plec. Asa sunt eu, mai calma, desi nu sunt ardeleanca zambet Parca totusi nu-mi vine sa cred ca e foarte posibil sa nasc socat Va zic maine ce si cum (dc nu ma opresc la spital)

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: