· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Una, alta >Probleme juridice > A fost publicata in MO/14.11.2005 OU privind CIC II
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  »
subiect nou  raspunde
autor A fost publicata in MO/14.11.2005 OU privind CIC II     
Gawain

11.01.2006 3:57     citat 

Pentru a nu pierde firul informatiilor aici e Partea I
Trecem la partea a II a.

sus

Denunta
ClaudiaS

Copii
Alexandra: 12 ani, 11 luni
David: 4 ani

11.01.2006 4:29     citat 

----------
Gawain a scris:
Pentru a nu pierde firul informatiilor aici e Partea I
Trecem la partea a II a.
----------

Chiar ma uitam ca deja erau 22 de pagini...

Eu azi am depus si dosarul pe care trebuia sa-l depuna angajatorul. Daca asteptam sa-l depuna scoala cred ca luam banii in aprilie.
La noi in oras trebuie adeverinta de stagiu de la Casa de pensii pentru ca s-au descoperit dosare ale unor persoane cu zile lipsa din stagiu (care luasera bani de la angajator, desi nu aveau dreptul) si atunci Directia Muncii a hotarat ca, fiind responsabila de cui se dau banii, verifica la sange toate actele.
Va doresc sa aveti bafta si sa nu prea stati la cozi!

Inca ceva...mie mi-au luat dosarul fara imputernicire. Nici macar buletinul nu mi l-au cerut. confuz

sus

Denunta
iutzulica

11.01.2006 4:35     citat 

fetelor,miam rezolvat cu dosarul.firma mia depus dosarul cu actele la amzei,iar eu,la primaria sectorului 2,la obor,anexele alea,completate+o adeverinta de la servici cum ca am indeplinit stagiul de cotizare de min 10 luni.a am uitat,sa va sapecific,eu ma aflu in plata de la 1 mai.atat trebuie la sectorul 2,caci am inteles ca la alte sectoare tre mai multe acte.alta problema:anexele alea le poti lua cred si de acolo.eu perswonal leam luat de la firma,prietena mea lea luat din amzei.dati si voi tel la primarie si intrebati.daca mergeti de dimineata,nu e coada deloc.sa rezolvat in 5 minute

sus

Denunta
bianca260

Copii
andreea: 17 ani, 2 luni
iustina: 15 ani, 3 luni
alisa: 13 ani
Eric Eugen: 10 ani

11.01.2006 4:56     citat 

fetelor angajatorul trebuie sa depuna dosarul sau nu este obligat?am constatat azi ca si firma unde lucrez desi are f multe angajate in cic nu vrea sa ne depuna dosarele.....exista vre-un document in care este specificat clar ca angajatorul trebuie sa depuna dosarele pentru cic?Multumesc

sus

Denunta
TITIA

Copii
Alexandra-Ioana: 13 ani, 4 luni

11.01.2006 5:58     citat 

Am uitat...... Firma mea are sediul central in alt oras, iar in Bucuresti este doar punct de lucru. In acest caz cum se procedeaza? Dosarul se depune in Bucuresti su in orasul respectiv???
M-am zapacit de tot.... prostit

sus

Denunta
TITIA

Copii
Alexandra-Ioana: 13 ani, 4 luni

11.01.2006 6:02     citat 

E vreo mamica din sectorul 3 care a rezolvat problema ?

Si eu am aceeasi intrebare ca si bianca260. Cine depune pana la urma dosarul NOI sau ANGAJATORUL ?????
Multumesc .

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 12 ani, 3 luni
D: 7 ani, 9 luni

11.01.2006 6:09     citat 

http://www.ddfssbuc.org/

Angajatorul. In cazul meu angajatorul va face imputernicire cui aleg eu...ca sa se ocupe trist.

In sect 3 stau, nu am rezolvat,

sus

Denunta
ClaudiaS

Copii
Alexandra: 12 ani, 11 luni
David: 4 ani

11.01.2006 6:32     citat 

Eu am inteles ca dosarul se depune la primaria localitatii unde are mamica domiciliul.
Eu stau in Baia Mare, dar lucrez altundeva. Dosarul l-am depus in BM.

sus

Denunta
gliss

Copii
Ti: 13 ani, 2 luni

11.01.2006 6:36     citat 

Ana la Primaria 2, asa se numeste.

sus

Denunta
ana_348

Copii

11.01.2006 6:48     citat 

gliss, eu te intrebam la ce banca ai card. sau asta vroiam sa aflu nu mai stiu ce am intrebat.

sus

Denunta
x_tina

Copii
Maria Teodora: 12 ani, 5 luni

11.01.2006 7:22     citat 

Eu am sunat in Amzei, mi-au zis ca nu trebuie sa mai depun nimic, la mine se ocupa Casa de Pensii ca la ei am dosarul, dar in cazul in care e vorba de angajator el se ocupa, mai am de depus cererea si atat, banii merg si virati in cont, eu una am preferat mandatul, ca-mi vin acasa.

sus

Denunta
fata

Copii
David-Andrei: 12 ani, 4 luni
Iulia Alexia: 7 ani, 5 luni

11.01.2006 7:24     citat 

Este cineva din sectorul 4? Cum se procedeaza la primarie, dupa ce angajatorul a depus dosarul in Piata Amzei, mai exact ce acte cer la primarie, si unde este primaria?Astept si eu, poate ma lamureste cineva, va rog
Carmen

sus

Denunta
gliss

Copii

11.01.2006 7:33     citat 

Scuze la BCR

sus

Denunta
ana_348

Copii

11.01.2006 7:37     citat 

mersi gliss...sper sa lucreze si aici cu bcr-ul..ca am si eu card.
observ ca e foarte centralizata toata treaba asta...ca la noi la nimeni probabil foarte fericit

In lege sunt cateva acte trecute ca trebuie, in Amzei iti mai cer cateva...iar in alte judete...fiecare cum l-a dus capul...

sus

Denunta
gliss

Copii

11.01.2006 7:39     citat 

Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul... , vorba lui Mircea

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde