· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Dezvoltarea, educatia si timpul liber al copiilor >Comportament > sunt suparata....
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor sunt suparata....     
daniluca

14.09.2004 7:49   sunt suparata....  citat 

Astazi am avut ghinionul sau norocul, nici eu nu mai stiu sa asist la o scena urata...
Mi-am dus fata la daycare si pentru ca aveam o mica "intrebare" la directoare am ramas la ea in birou pentruc ateva minute...cand am iesit una dintre ajutoarele educatoarei o tara pe ALexa de maini, ea urla ca din gura de sarpe "au, au!" si nimeni nu zicea nimic...a a faca meseria.
Am ramas muta, n-am putut sa fac nimic si m-am gandit ca poate ma inseala pe mine vederea...si am plecat acasa... trist
Dupa ce am ros tot si am facut analogie cu cateva episoade din urma mi-am dat seama ca de fapt femeia aia e foarte dura cu ei si cine stie poate chiar ii loveste... trist
Oricum contrar a total ilegal...
si cand ma gandesc ca fata mi-a educatoarea ei am decis sa iau masuri..si am sunat.
Am cerut sa vorbesc cu educatoarea intai ca sa nu fac scandal si am intrebat-o politicos daca a cum explica ea toate astea...si mi-a o sa discute cu ea.
Dupa nici 5 minute ma suna directoarea scolii si-mi cere informatii, imi spune ca respectiva este noua, ca e in proba o luna de zile si ca o sa ia masuri.
I-am spus ca daca doar banuiesc ceva, nu e nevoie sa mai vad am sa-mi iau copilul si merg la alta gradinita. Fara sa ma uit in urma.
Mi-a ca se rezolva.
Stiu ca Alexa poate fii dificila uneori dar nu conteaza nu?
Ar trebui sa schimb gradinita? Imi place, si e greu sa gasesti ceva ce-ti place aici in zona...plus de asta Alexa era fericita sa mearga acolo pana acum.

Sa le dau a teama pentu Alexa...

trist
Oricum dragi parinti, desi suna tare patetic...ascultati ce va spune copilul si aveti incredere in el...

sus

Denunta
Cora

14.09.2004 8:36     citat 

Dana eu as insista sa dispara respectiva persoana, e pacat sa retragi copilul pt. o imbecila care nu are ce cauta printre copii. Un asemenea comportament este inadmisibil aici si eu personal i-as spune clar directoarei ca daca nu iau masuri ca persoana respectiva sa fie mutata sau eliminata depun plingere la politie. Astia reactioneaza rapid la o astfel de amenintare, cu atit mai mult cu cit tu nu vorbesti din auzite, ci despre ceva vazut cu ochi proprii. si sa-i explici clar ca Alexa ti-a ceva vreme aspura minutelor, iar tu abia acum ai inteles motivul. si sa mergi mai des pe acolo, pe neanuntate. exclamatie

sus

Denunta
SMOKY

14.09.2004 9:19     citat 

...ar trebui sa urmaresti sa vezi daca alexa are semne pe minuta...si ar trebui sa o inveti(caci e deja mare) sa-ti spuna daca cineva da in ea sau o trage de par(fie ca-i copil fie ca e adult);tu nu-ti duci copilul la scoala sa ti-l maltrateze ei...adica tu n-ai voie sa-ti corectezi copilul acasa sau in public cu o palma ca deh il abuzezi dar ei au voie?!....asa cum zice si cora mai du-te la gradinita si in timpul zilei ca sa o urmaresti...sincera sa fiu eu ii cirpeam vre-o doua lui tanti aia de-i zbura mutra...nu asa te porti cu copii mici ...si daca nu-si stie sa se duca sa practice alta meserie...nici nu ma mir ca e noua...or fi dat-o altii afara...hai ca m-am enervat si eu acum...
dani,sintem doua suparate acum trist

sus

Denunta
Sofie

14.09.2004 9:38     citat 

aoleuuu nervos ...
iti scriu repde ca mi se deconecteaza nteu.
suna din nou principala si spunei ca nu poti astepta sa ia ei masuri.
alexa tia aratat minutele imediat dupa aparitia indvidei si refuza sa mearga la preschool dar tu ai puso pe seama imaginatie copilului abia acum facind legatura cu ce vrea fetia sa spuna.
CERE raspicat sa ia o decizie NOW altfel esti nevoita sa faci plingere la politie si la social services.
spunele ca te simti obligata sa atentionezi si ceilalte parinti si chiar te rog sa comunici si altor parinti intimplarea si sa ceri suportul lor.

spunele ca nu vrei sa fi drastica dar macar sa mute individa de la grupa alexei pt ca tu platesti si nu platesti ca sa ai un copil steresat si cu frica de scoala.

eu nu mai stiu cind pot intra pe site da daca mai ai intr. scriemi pe hotmail

te pup si nu mai fii suparata sarut
fiecare avem citeo experinta di nasta.

sus

Denunta
cornelia

Copii
Alexander Wayne: 19 ani, 10 luni
Richard: 18 ani, 4 luni

14.09.2004 10:15     citat 

Numai citind mesajul tau am simtit cum m-i se frange inima. Eu zic ca fetele au dreptate asa ca mergi acolo si bate din picior!

sus

Denunta
mamaluieric

Copii
Eric: 21 ani, 6 luni
Hanna: 18 ani, 1 luna

14.09.2004 11:17     citat 

mai sa fie! bine ca e prb cu barbie, dar cu bruscarea copilului nu?? nervos nervos
fa neaparat ce au zis fetele, iti spune o patita. si azi imi pare rau ca nu m-am adresat mai sus de directoare... eu nu as muta copilul decat daca tipa aceea nu-si ia talpasita in 24 de ore.

sus

Denunta
dadamica

Copii
Andra Maria: 19 ani, 2 luni

15.09.2004 8:33     citat 

si eu am ramas stupefiata de ceea ce ai relatat aici.Copilul nu are rost sa il muti daca spui ca educatoarea este draguta si pana acum(pana la aparitia acestei persoane)totul a proba,ar trebuii,dupa acest incident sa o elimine fara sa clipeasca.Spui ca Alexa este dificila cateodata...Fiecare copil are personalitatea lui si daca esti un bun cadru didactic si cu multa dragoste de copii ,gasesti metode pentru fiecare in parte,dar fara sa ii bruschezi sau sa ii sperii.Este inadmisibil ceea ce s-a nu lasa lucrurile asa.Asa cum te-au sfatuit si celelalte mamici,asa te sfatuiesc si eu:daca directoare nu o elimina,ar trebuii sa faci tu o reclamatie.Bafta multa!

sus

Denunta
adriana_ceausescu

Copii
Cezar Teodor: 19 ani, 3 luni
Ingrid - Printesa familiei!
17 ani, 2 luni

15.09.2004 2:47     citat 

Eu cred ca muream cu ea de gat................

sus

Denunta
adriana_ceausescu

Copii
Cezar Teodor: 19 ani, 3 luni
Ingrid - Printesa familiei!
17 ani, 2 luni

15.09.2004 2:50     citat 

si cu educatoartea si cu ajutorul ei...................Va ceva..............gandeste-te ca asa se poarta cu toti copii nu numai cu Alexia.........ia o masura nu lasa sa treaca asa de la tine!!!!

sus

Denunta
Toronto_gal

15.09.2004 3:00     citat 

Daniluca,

ceea ce spui tu am auzit destul de frecvent din pacate...de multe ori aceste persoane sint angajate de gradinite fara sa aiba nici un fel de pregatire, fara sa li se verifice referintele, etc din cauza ca se cauta personal platit prost. Eu as sta de vorba din nou cu directoarea, as cere mai multe detalii despre persoana respectiva, as cere sa-i vad referintele si CV-ul si i-as spune clar si calm ca nu vreau ca persoana respectiva sa aiba NIMIC de-a eu cnd am mers cu David al meu la cantar, in curtea centrului respectiv e si o cresa. ma despartea un geam de sala in care educatoarele incercau sa aseze la masutze piticotzii (ganditi-va ca erau de 1 an maxim 2 ani..abia mergeau), si unii nu erau asa usor de convins, cnd am auzit-o pe educatoare (cred ca asa ceva era), ca pana nu se aseaza toti jos nu le da la nici unu de mancare! surprins prostit surprins .. Nu mi-a echipa si responsabilitatile? confuz nervos prostit
de asta mi-am propus sa nu-l duc pe David in colectivitate pana nu va putea sa-mi spuna cu guritza lui daca ii face careva ceva exclamatie

Nu te lasa Dani! Sa ne spui ce ai reusit sa faci exclamatie Bietzii copilashi plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
amer

15.09.2004 7:04     citat 

----------
citat:
Kindergarden,unfair treatment
Hello, I would like that somebody can help us as we do not know anything about German laws.
My daughter had been in a iata cat de usor iau educatoarele totul, dand vina pe curiozitatea copiilor. Dar cred ca este totusi prea mult.
S-ar putea sa fie putin off-topic, imi cer scuze, dar eu una sunt socata de ce se poate intampla in gradinita si la ce pot fi expusi copiii nostrii.

sus

Denunta
Gabbriela

Copii
Julian Leonardo L.: 20 ani

15.09.2004 7:48     citat 

Daca ashi fost pusa in situatzia ta primul lucru asi fi luat masuri sa dispara acea cucoana de acolo, nu potzi sa shti ce va face o data la nervi, daca vei regreta toata viatza ta dupaia ca nu ai luat masuri mai drastice (gandeshtete ca este copil tau si acea tipa sar putea sa ii faca rau).
2. Ashi verifica acea gradinitza mai des si pe neashteptate... si ai vb cu copilul sa imi zica ce se intampla acolo
Multa bafta si numai bine

sus

Denunta
dadaca

Copii
ANA
Maria

16.09.2004 12:50     citat 

este cumplit ca inca mai sunt astfel de persoane in contact cu copii!
nu muta copilul!
nu esti numai mama ci si o persoana responsabila!
anunta de urgenta ceilalti parinti si fa reclamatie si la politie si la serviciile speciale care se ocupa de protectia drepturilor minorilor.
o astfel de persoana trebuie sa castige bani din spalatul WC-urilor, nu sa faca educatie sau sa stea macar in preajma copiilor nostri!

nu te lasa!
tine-ne la curent!
socat socat socat

sus

Denunta
lumy24

16.09.2004 1:30     citat 

Amer - nu pot crede ca e adevarat ce e scris acolo! E imposibil exclamatie prostit prostit /sammlung0304/sprachlos/speechless-smiley-039.gif" border="0" />

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: