· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >1-3 ani > incaltamintea in casa
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3  »
subiect nou  raspunde
autor incaltamintea in casa     
loredush

16.01.2006 10:31   incaltamintea in casa  citat 

ceau!
pana acum a mi se par cam grei. voi cu ce fel de incaltaminte ii tineti in casa? ce proprietati trebuie sa aiba? stiu ca trebuie sa tina glezna. va multumesc!

sus

Denunta
ligiaG

Copii
stefan rares: 17 ani, 8 luni

16.01.2006 11:09     citat 

eu il tin doar in sosete antiderapante.
poate ar trebui incaltat ca sa nu ise formeze platfus,dar nu stiu sigur.
trebuie sa fie flexibile,sa tina glezna,sa aiba taloneta(ridicatura in interior.
este o discutie pe tema asta pe forum,dar nu stiu unde.

sus

Denunta
ClaudiaS

Copii
Alexandra: 17 ani, 6 luni
David: 8 ani, 7 luni

16.01.2006 11:28     citat 

Alexandra are doar sosetute antiderapante in picioruse prin casa. Stiam ca e bine sa umble desculti la inceput, mai ales pe nisip si pietre, dar acuma nu mai sunt asa sigura. confuz Ajuta mai ales pentru cei care au platfus. Sper sa nu gresesc. jenat

sus

Denunta
cami_alex

Copii
Alexander: 18 ani, 7 luni
Verena: 16 ani, 4 luni
Daniela: 12 ani, 9 luni

16.01.2006 4:43     citat 

Alex a casa de la un an . Nu aveam covoare , sau erau de dimensiuni mici ( a era rece sa-l tin numai in sosete fie si ele antiderapante .
Acum ne-am mutat la casa , la etaj unde am pus mocheta e numai in sosete , iar cand e la parter unde e gresie primeste papucii de casa .
Papucii de casa sunt putin inalti sa tina glezna .
Am incercat si noi cu sandalute...dar nu tin piciorul fix si am renuntat .

sus

Denunta
fish

Copii
DEBORAH - albinutza
18 ani, 10 luni
VLAD DARIUS - voinicel
13 ani, 7 luni

17.01.2006 12:28     citat 

la noi nu conteaza ce punem in picioare, scoate tot...asa ca sunt multumita daca tine si sosetele antiderapante...dar in anotimul rece are ciorapei lungi, care-s mai greu de scos... trag cu ochiul
nici noi nu avem colt de covor, insa nu e foarte frig...adica cu sosetele e indeajuns...

sus

Denunta
vlad_mom

Copii
Vlad-Ioan: 17 ani, 7 luni

19.01.2006 6:07     citat 

Nici noi nu avem covoare, dar pentru ca in bucatarie si hol este gresie prefer sa-l incalt cu baschetii care sint foarte moi, au talpa de cauciuc si nu mai alunecam, avem si sosetele antiderapante si groase si subtiri dar nu stiu cum se face ca tot alunecam.... trist

sus

Denunta
camishor

21.01.2006 12:50     citat 

cu cat umbla copilul mai mult in picioarele goale, adica fara pantofi, cu atat e mai bine pt. mersul lui. botoseii sunt f. buni in casa.

sus

Denunta
ciupi-ca

Copii
Cristian Ioan: 17 ani, 5 luni

24.01.2006 10:02     citat 

Cristian umbla prin casa cu sosetele de lana facute de bunica socat si in cazul in care merge pe gresie ii trag peste ele sosete antiderapante si nu mai avem nici un fel de probleme cu gresia rece:P I- am dat botosei, papucei etc., dar orice i-am dat trage din picioare si incearca sa vada daca sunt gustoase plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
roxanica

25.01.2006 2:46     citat 

Bebe umbla cu niste botosei cu fata de animal foarte fericit Cand ii se mai pune "pata" vrea sa il incalt in adidasi. foarte fericit

sus

Denunta
SSimona

Copii
MAYA: 17 ani, 5 luni
ALBERT: 12 ani, 11 luni

12.02.2006 2:14     citat 

Maya statea in sosete cu ABS ( haioasa denumire ),dar nu mergea (cu toate ca se chinuia.....asa ca am fost sfatuiti sa o incaltam...si intr-o saptamana a la Materna...in cadrul unui magazinas...unde sunt si bijuterii, haine...cred ca e ceva cu M (langa magazinul foto ...de-abia le-au primit, sunt super frumoase,sper sa aiba si nr mai mari, eu am luat 21,spunea ca miercuri mai primesc).

Am incercat la Piciul,dar nu aveau nimic

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

12.02.2006 3:11     citat 

multumesc mult.
Molena se numeste magazinul.

sus

Denunta
gliss

Copii
Ti: 17 ani, 8 luni

12.02.2006 10:14     citat 

La inceput cu sandalutze, acum pt ca i-au ramas mici cu adidasi.

sus

Denunta
avir

21.11.2006 3:01     citat 

Am si eu nevoie de adresa magazinului Molena din Bucuresti.

Multumiri anticipate.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: