· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Sanatate > Cezariana - sangerare???
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor Cezariana - sangerare???     
liviavetuta

Copii
Christian-Mihail: 13 ani, 10 luni

01.02.2006 10:26   Cezariana - sangerare???  citat 

Am facut cezariana in urma cu 1luna jumatate,totul a decurs normal fara probleme ,dar de o saptamana am inceput sa sangerez cate putin dar nu in fiecare zi ,mentionez ca alaptez .
Am 2 intrebari :Poate schimba gustul laptelui pentru ca am observat ca bb varsa in zilele respective.
Este de la operatie inca se mai curata sau deja sant la menstruatie?
Am sa merg la control dar doresc sa imi spuneti si parerile voastre.

sus

Denunta
Serghei

Copii
Sergiu: 14 ani, 6 luni
am nascut deja!

01.02.2006 10:31     citat 

Mie mi-au venit "bucuriile" dupa 3 luni si mai alaptam inca. Si nu, nu am observat ca in zilele respective sa faca nazuri la laptic.
Dar dupa cum zici, mergi mai bine la un control.

sus

Denunta
Serghei

Copii
am nascut deja!

01.02.2006 10:32     citat 

..am uitat sa specific. Am nascut tot prin cezariana...

sus

Denunta
Mircicuta

08.02.2006 4:26     citat 

Eu am nascut prin cezariana si mi-a venit ciclul la 6 saptamani. E drept ca nu alaptam, dar nasa mea care alapta a patit la fel. Ce pot eu sa-ti spun e ca fetita mea nu are deloc pofta de mancare si e foarte agitata in primele 3 zile cand sunt la ciclu, desi ii dau lapte praf. Banuiesc ca in cazul tau e si mai probabil sa aiba efect menstruatia asupra copilului.

sus

Denunta
Serghei

Copii
am nascut deja!

08.02.2006 4:52     citat 

----------
Mircicuta a scris:
Eu am nascut prin cezariana si mi-a venit ciclul la 6 saptamani. E drept ca nu alaptam, dar nasa mea care alapta a patit la fel. Ce pot eu sa-ti spun e ca fetita mea nu are deloc pofta de mancare si e foarte agitata in primele 3 zile cand sunt la ciclu, desi ii dau lapte praf. Banuiesc ca in cazul tau e si mai probabil sa aiba efect menstruatia asupra copilului.
----------

....... nu prea vad legatura...nu alaptezi si micutza ta e agitata...ca si cum ai spune ca mananci tu ceva si o doare pe ea burtica. Nu cumva starea ta este una mai agitata si asftfel o agiti si pe ea?
Sper ca nu te superi (prea tare trag cu ochiul )

sus

Denunta
liviavetuta

Copii
Christian-Mihail: 13 ani, 10 luni

09.02.2006 11:14     citat 

Multumesc pentru raspunsuri,fetelor.
Serghei cred ca ai dreptate totul este de la starea sufleteasca pe care o avem am observat ca atunci cand sant agitata eu bb simte si se manifesta ca atare ,eu de fel sant o fire mai activa la fel am fost si in timpul sarcinii ,problema cu sangerarea cred ca nu are nici o legatura cu laptele .

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: