· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Casa > Casa noastra ... de vis
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Casa noastra ... de vis     
dianabv

Copii
Theodor-Aron: 21 ani, 5 luni
Patricia-Osana: 19 ani, 8 luni
Dorothea Maria: 11 ani, 9 luni

07.08.2006 4:16     citat 

am legat si noi un prosop, muncitorii nostri ne.au cerut un buchet de flori, 5 prosoape si tuica. au legat sus un prosop cu un buchet de flori, restul le/au ramas lor.
Dar se misca asa de repede, au venit miercuri, si in a sasea zi deja au legat buchetul... si la inceput au facut si cabanuta mea, care va fi atelierul meu, sa nu mai fac mizerie in bucatarie cu creatiile mele. Si bine am gandit cu cabana, ca numai o noapte a trebuit sa ii cazam si sa pazim acolo, apoi au ramas ei, si incep lucrul de la 6 dimineata pana seara...
dar ce tot va povestesc eu? am pus si noi ceva poze, de cum am inceput cu fundatia, nu am avut timp sa le ordonam, dar va prindeti voi cum e...

http://pg.photos.yahoo.com/ph/p2ro/album?.dir=18f0re2

pupici
diana

sus

Denunta
kisskiss

Locatie: Bucuresti, pentru 1 an mutati cu serv. in Timisoara
Copii
Bogdan Valentino: 16 ani, 7 luni

07.08.2006 4:55     citat 

Ce casute frumoase aveti surprins Noi acum ne-am intors din concediu si terminam si cu casa sarut Hai sa va arat si eu casuta noastra, care nu mi se mai pare frumoasa dupa ce am vazut pozele voastre plang sau sunt foarte trist
http://pg.photos.yahoo.com/ph/alinvalen...e2&.src=ph

sus

Denunta
adelia

Copii
Diana Ioana: 16 ani, 3 luni
Teodora Maria: 14 ani, 3 luni

07.08.2006 6:07     citat 

Kisskiss, sa nu mai zici asa ceva exclamatie In primul rand e casutza voastra, ati gandit planurile, le-ati schimbat de nu stiu cate ori ca sa va iasa bine in teren si la camere, ati compartimentat-o cum vi s-a parut voua ca e mai bine, ati ales culorile. Veti sta in ea ani, zeci de ani si important e sa va simtiti cat mai bine in ea. zambet

Ma uit si eu la case, unele mi se par cu mult mai frumoase, insa degeaba, a noastra are un aer special, ne reprezinta jenat

sus

Denunta
kisskiss

Locatie: Bucuresti, pentru 1 an mutati cu serv. in Timisoara
Copii
Bogdan Valentino: 16 ani, 7 luni

07.08.2006 6:12     citat 

Ai dreptate adelia jenat Numai noi stim in ce ne-am bagat ca sa iasa casuta asta, sa ne bucuram impreuna cu copilul nostru. Este adevarat ca am curtea foarte mare, dar parca mi se pare casa prea mica 100mp.fara mansarda. Dar intr-un cuvant ai mare dreptate sarut sarut

sus

Denunta
adelia

Copii
Diana Ioana: 16 ani, 3 luni
Teodora Maria: 14 ani, 3 luni

07.08.2006 6:20     citat 

Diana, chiar ca s-au miscat bine muncitorii! Si casa mi se pare ca e mare. Sa o stapaniti sanatosi! sarut

Iar de mesteri si supraveghetori vad ca nu duceti lipsa. zambet Theodor isi face bine meseria de stapan al casei sarut !

sus

Denunta
dianabv

Copii

07.08.2006 8:36     citat 

multumim!

acum am mai pus 3 poze, de la pranz pana acuma seara au mai pus capriori!
sunt oameni f faini, drept e ca si noi ne chinuim sa le ducem mancare buna, dar nu sunt nici din aia care sa ceara multa bautura, nici nu pierd vremea, si chiar lucreaza fain.

daca am avea si bani mai multi, ce bine ar merge toate...

pupici
diana

sus

Denunta
Geranium

Copii
Sabina: 22 ani, 1 luna
Radu: 15 ani, 9 luni

07.08.2006 9:05     citat 

puteti sa imi spuneti ce fel de parchet as putea sa iau pt. o bucatarie?
Ce marca si ce dimensiuni =grosime si ...alte caracteristici?

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 1 luna
MICA: 9 ani, 9 luni

08.08.2006 8:20     citat 

fetelor, aveti niste case tare frumoase. felicitari!

sus

Denunta
bblusa

Copii
eduard cristian: 14 ani, 1 luna

08.08.2006 8:39     citat 

geranium eu am pus in bucatarie la fel ca in casa. parchet laminat de 0,8 mm, cu dublu click. il am de un an si se pastreaza foarte bine. nuanta e de alun. il spal cu polivix. sper sa nu fie considerata reclama. scot limba
nu am vrut gresie pentru ca tine foarte rece.
cat despre muncitori si ai mei s-au miscat repede. dar eu am scapat de corvoada mancarii, pentru ca nu le puteam face fata. abia mai pot pentru noi sa mai fac cate ceva. isi cumpara mancarea lor.

sus

Denunta
MariaMona

Copii
Julia: 16 ani, 5 luni
Emi: 13 ani, 10 luni
Andreea: 8 ani, 3 luni
am nascut deja!

08.08.2006 10:31     citat 

----------
criscros a scris:

Apropo de baie pai vrem sa luam de la villeroy&boch totul, dar nici cu preturile de la romstall ca a doua varianta nu mi rusine.
Sotul meu zice ca daca am luat casa cu o suta si ceva de mii, nu se zgarceste sa isi faca baie ieftina de bloc cool surprins
----------

criscros, am citit ca va faceti casa in timisoara. eu n-am fost, dar stiu ca este reprezentanta villeroy & boch in timisoara, de la ei vreti sa cumparati si e asa de scump pentru baie? m-as fi gandit ca aici e mai ieftin ca in germa...

si noi ne facem casa. adica e casa parinteasca/buniceasca a sotului si sorei sale, iar acum o facem noua si frumoasa. dar eu nu prea ma pricep si nu prea ma bag.... asa ca habar n-am. numa de bani stiu ca nu prea mai avem plang sau sunt foarte trist dar cumva ne descurcam noi.

sus

Denunta
dianabv

Copii

10.08.2006 8:08     citat 

am pus poze noi...

pupici
diana

sus

Denunta
bblusa

Copii
eduard cristian: 14 ani, 1 luna

14.08.2006 8:37     citat 

fetelor am terminat exteriorul! sarut sunt atat de fericita..........
mai avem pe la interior, dar nu dureaza mult. problema e ca meseriasul vine peste vreo sapt. si uite asa mai stau cu casa vraiste......
http://pg.photos.yahoo.com/ph/stroe_cri...pg&.src=ph

sus

Denunta
elmi

Copii
David: 15 ani, 3 luni
Edina: 13 ani, 1 luna

16.08.2006 10:30     citat 

Am nevoie de ajutorul vostru-stiti pe cineva serios care face mobila la comanda, cel pe care il cunosc eu ne-a lasat balta trist

sus

Denunta
Lightmoon

09.10.2006 12:46     citat 

misha mai scrie si pe aici pls ce-ai mai facut cu casuta...ai inceput constructia? am scris cu ceva timp in urma ca si eu am teren in aceeasi comuna cu tine si vreau sa incep la anu'....mi-ar placea sa tinem legatura zambet

sus

Denunta
misha

Copii
Octavian: 16 ani, 3 luni

10.10.2006 2:43     citat 

Lightmoon, si mie mi-ar place sa tinem legatura si sincer mi-ar place sa-mi fac si prieteni pentru ca nu avem in zona, mai ales cu copii ... casuta este ridicata acum i-am pus acoperisul, geamurile, i-am facut izolatia si tencuiala exterioara, acum ne-am apucat de tencuiala in interior, pe afara o voi vopsi anul viitor , lucram in paralel la gard si la canalizare, curentul l-am tras deja ... urmeaza sa vina si gazele deocamdata doar pana la poarta ( contractul di adusul tevii de gaze pana la poarta ne-au costat deja 800 E), dar de la poarta pana la casa mai sunt 60 de m si nu stiu inca cat ma vor costa ... deja am cheltuit 50.000 E si mai avem nevoie de 10.000 E s-o terminam sa ne putem muta in ea ...
... eu iti urez sa ai noroc de vreme buna, de lucratori buni si seriosi, si sper sa ma tii la curent cu evenimentele ... mult noroc

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: