· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Casnicie, familie > Sotul si parintii lui - continuare
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  »
subiect nou  raspunde
autor Sotul si parintii lui - continuare     
Gawain

06.03.2006 7:20   Sotul si parintii lui - continuare  citat 

Continuare ...

sus

Denunta
res

06.03.2006 7:40     citat 

De ce s-a inchis subiectul? Tocmai acum cand am inceput sa aflu o groaza de lucruri ....folositoare exclamatie exclamatie rad
Sau , ....se continua totus! Fain!

sus

Denunta
ramy

Copii
Darius Nikolas: 14 ani, 7 luni

06.03.2006 10:37     citat 

Da...la noi...vrem sa ne mutam departe..si atunci de la sine vine ca nu mai pupa ea cheie...Si nici sotul nu mai are ce face cu cheia ei.. nervos

sus

Denunta
iulianaem

Copii
Sara: 14 ani, 5 luni
Daria: 12 ani, 4 luni

07.03.2006 10:49     citat 

Soacara mea pretinde tooot timpul ca o iubeste pe fetita mea ff mult, fiind prima nepotica!! Acum o saptamana a fost mama la ea si se plangea soacra-mea ca e foarte greu la servici, ca nu mai au ce lucra ,ca si ca...!! Mi-am zis ca saraca femeie prin ce trece... A sunat-o sotul meu duminica sa o cheme la ziua nepoticii sale , ca de face un an ...la care soacra-mea..."mai mama, nu stiu daca pot veni ca am asa muult de lucru la servici!!" ochi peste cap prostit nervos Nu vrea pur si simplu sa-si miste fundul ala aici!! nervos

Cand am nascut si eram in spital, m-a sunat sa-mi zica ca o sa vina cand ajungem acasa ca sa o vada pe Sara!! nervos Atunci cand se mai linistesc lucrurile nervos nervos !! Iar socrul meu a venit dupa o luna jumatate sa-si vada nepotica...ca de i se stricase masina toocmai atunci!! nervos

Oricum i-am zis si sotului ca daca ei nu vin la un an ai fetei aici, eu nu ma mai car pana la Bucuresti ca sa o vada ei pe fata!!! Si abia astept momentul in care sa ma sune sa-mi zica ca: "ce dor imi e de Sara!!!" nervos
Cand am fost acum 2 sapt la Bucuresti mai mult de 20 de minute nu a stat cu nepoata!! Ca ea trebuia sa-si fumeze tigara, trebuia sa se culce devreme, iar la masa nu putea sa intarzie...si eu cica m-am mai relaxat!! Cand fii-mea nu voia deloc sa doarma acolo!!! nervos nervos Plus ca noaptea o auzea cum plange, nu a venit odata sa intrebe: " Cu ce sa te ajut?"

sus

Denunta
fish

Copii
DEBORAH - albinutza
16 ani
VLAD DARIUS - voinicel
10 ani, 8 luni

07.03.2006 12:11     citat 

ramy, imediat ce ne-am mutat de la socri, eu le-am lasat cheia mea...ne mutasem la 5 km de ei...si soacra se cam tot invita pe la mine...ca cica eram singurica cu albina toata ziua...ii era mila de mine, hmmm...
al meu berbant mai tinea cheia, de rusine cred...
socrella ne-a cerut asa, intr-o doara...cheie, zicand ca are si de la fratele lui berb, in caz ca...in caz ca ce?!
eu i-am spus ca nu-mi place asa ceva...eu nu mai am cheia lor, ca nu locuiesc acolo, asa ca...?? confuz ??
s-a cam suparat, a facut bot...pana la urma i-a dat si berb cheia si gata...a priceput ca nu are ce cauta acolo unde stateam cand nu eram noi acasa...cand venea la noi sa aiba grija de Deb, cat mergeam eu la scoala, ii lasam cheia mea si mai iesea cu ea cu carutul...dar nu se flutura ea la noi cand avea ea chef...
acum ca ne-am mutat...la douasute si ceva de km...
oricum, cand vom pleca in concediu nu e problema, nu avem plante de apartament, animale...asa ca...
probabil o sa rugam administratora, sau vreo vecina...sa bage un ochi...de la geam...

sus

Denunta
creamkirti

08.03.2006 1:28     citat 

Ce o macina pe soacra mea inca de pe acum: ce facem de Pasti! Nu am chef s-o vizitez de aceasta sarbatoare, locuieste la 100km distanta. Atunci voi fi in al treilea trimestru de sarcina si nu mai vreau sa plec la drum (poate ca e si un pretext ca macar acum s-o vizitez cat mai rar rad ). Dar ea totusi se framanta, nu intelege cum de nu mergem acolo "ca sa facem obiceiul" (nu mai la asta nu-mi sta mie capul acum!). Si dupa ce si-a stors creierii (si pe ai mei, de altfel!) a gasit solutia: sa ne viziteze ei pe noi, sa gateasca mancare la ea acasa si s-o aduca la noi "ca sa facem obiceiul" (de parca eu n-as fi in stare sa gatesc, de parca n-as fi primit-o de fiecare data cum se cuvine). Auzi la ea, sa vina cu mancarea in traista!
Si de cate ori vorbim la telefon ma intreaba cand ne mai vedem, nu stiu de ce are impresia ca mi-e dor de ea, ca daca ar fi dupa mine nu i-as duce dorul nici daca n-as vedea-o 15 ani de-acum incolo!

sus

Denunta
res

08.03.2006 1:44     citat 

Ce bine ne-ntelegem noi doi! (soacra si nora rad )

sus

Denunta
Sinuhe

Copii
Alex: 16 ani, 2 luni

08.03.2006 3:01     citat 

----------
creamkirti a scris:
Si de cate ori vorbim la telefon ma intreaba cand ne mai vedem, nu stiu de ce are impresia ca mi-e dor de ea, ca daca ar fi dupa mine nu i-as duce dorul nici daca n-as vedea-o 15 ani de-acum incolo!
----------

rad sigur nu a vorbit gura mea asta????????? rad

esti perfect in asentimentul meu!! sarut

sus

Denunta
fish

Copii
DEBORAH - albinutza
16 ani
VLAD DARIUS - voinicel
10 ani, 8 luni

08.03.2006 4:26     citat 

----------
Sinuhe a scris:
----------
creamkirti a scris:
----------

rad sigur nu a vorbit gura mea asta????????? rad

esti perfect in asentimentul meu!! sarut
----------

...si-al meu, si-al meu!! trag cu ochiul scot limba

sus

Denunta
andra_mara

Copii
Andra: 17 ani, 8 luni
Mara : 15 ani
Calin: 6 ani, 11 luni

08.03.2006 5:17     citat 

intru si io in club. foarte fericit si e valabil si pentru maica-mea, care ma tine la telefon cate o juma de ora ca sa-mi descrie tot ce a gatit, tot ce a cumparat, daca a spalat sau nu.

sus

Denunta
agneska

Copii
ANA Elisa: 15 ani, 11 luni
Emilie Lucie: 13 ani
am nascut deja!

08.03.2006 8:00     citat 

Ah, a mea iar m-a calcat pe nervi alaltaieri. Nu-s ce are femeia asta da o apuca nu-s ce barzauini si trimite scrisori copilei mele care are doi ani, care nici nu vorbeste inca calumea, si care nu citeste si nici n-ar pricepe daca as sta sa-i citesc ce-i scrie EA ! Si defapt nu ca-i scrie ma deranjeaza si felul cum o face !
Ii scrie ei personal adica pe plic numele Anei ( ca parca ar fi singura pe lume) si nu stiu cum da cand deschid scrisoarea mai ca ma simt prost si cumva vinovata ...stiti ca parca as citi scrisorile de dragoste pe care le primeste fii-mea de la un baiat de exemplu ! ... la doi ani jumate socat
I se adreseaza personal gen "Draga mea Ana , te iubesc enorm " si bla bla, alaltaieri i-a compus o poezie ! Fii-mea nu stie inca sa vorbeasca bine si madama ii scrie poezii de dragoste ! Nici tu o vorba de parinti nimik ca parca noi nici n-am exista si Ana ar fi singura pe lume special pentru ca Ea , madama ca s-o culeaga ca pe-o floare nascuta pentru ea personal !
Nu ca as vrea sa-mi scrie mie dar putea foarte bine sa-i scrie lui fii-su sa intrebe de noi , sa ne imbratiseze la sfarsit 'zic si eu asa macar de politeze si in final sa zica " Uite ma apucase melancolia si am compus o poezioara pentru nepotica mea !".
Femeia asta decand s-a nascut fii-mea cand o apuca pandaliile ii scrie PERSONAL Anei declaratiile ei inflacarate de dragoste ! nervos nervos nervos Unui copil pana in doi ani jumate ! socat
Nu stiu cum s -o fac sa inceteze tamptenia asta ! Spun inca odata, nu ma deranjeaza ca-i scrie ci felul cum o face ! acest mod personal si parca intim de a i se adresa copilei mele ! si parca noi parintii nici n-am exista ! La inceput desi ma simteam cumva jenata mi-am zis sa pastrez scrisorile astea sa i le arat copilei cand va fi mai mare ! Dar dupa cum avanseaza chestia cred ca ajung toate la ghena de gunoi nedeschise daca nu se rezolva ! nervos
Nu stiu parca e ceva nesanatos in toata povestea daca nu chiar incestuos. Ai ceva de zis copilei ii zici cand vine in vizita la tine si de fatza cu noi ! Nu asa prin scrisori personale si parca intime !!! nervos nervos nervos
Mai ca-mi vine sa ma duc la un consilier in problemele familiale sa-mi zica cum s-o calmez pe femeia asta ! Ce face ea mi se pare cumva la limita intre ce se face si ce nu se face ! confuz Da nu stiu cum sa-i explic socroseniei treaba. O sa ma ia de ticnita si geloasa ! rad
Voi aveti vreo idee ?

sus

Denunta
andra_mara

Copii
Andra: 17 ani, 8 luni
Mara : 15 ani
Calin: 6 ani, 11 luni

08.03.2006 9:35     citat 

Poate vrea ca Ana sa-i citeasca scrisorile peste ani si ani, cand ea nu va mai fi? confuz Oricum e bizar...

sus

Denunta
res

09.03.2006 7:19     citat 

----------
andra_mara a scris:
....Nu stiu parca e ceva nesanatos in toata povestea daca nu chiar incestuos. Ai ceva de zis copilei ii zici cand vine in vizita la tine si de fatza cu noi ! Nu asa prin scrisori personale si parca intime !!! nervos nervos nervos .....
----------

Vorbeste cu sotul desprea asta si apoi spuneti-i ce va deranjaza, e mai bine pentru toti! Desigur se va supara pentru un timp, dar daca iubeste nepotica asa cum spune, o sa-i treaca! (daca nu,..... iar bine!)
Nu stiu, dar a iubi pe cineva, inseamna sa-i vrei doar binele, dezinteresat, chiar daca iti faci rau tie!

sus

Denunta
agneska

Copii
ANA Elisa: 15 ani, 11 luni
Emilie Lucie: 13 ani
am nascut deja!

09.03.2006 1:38     citat 

Am vorbit cu sotul meu si a inteles si el unde e problema. Chestia este ca el cu mama lui nu vorbeste de chestiile astea mai sentimentale ; cu tatal lui nici atat ( socru si soacra s-au separat acum un an fiindca fiecare dintre ei are pe altcineva ) . Adica la ei discutiile se limiteaza la ce au facut fiecare la servici si despre altii.
Defapt sotul meu nu indrazneste sa le spuna niciodata cand ceva nu merge bine intre ei si noi. Asa a fost si cand soacra se autoinvita la mine tot timpul si mai ales cand sotul era plecat si facea tot felul de gafe greu de inghitit pentru mine la vremea aceea (de abia o nascusem pe Ana). El nu m-a ajutat , a trebuit sa-i spun eu femeii ( dupa un an de certuri cu sotul meu care nu vroia sa intervina) ca n-am chef sa-mi mai vina pe cap si sa ne programeze zilele libere, sarbatorile si etc si sa termin balamucul.
Pe scurt intre el si mama lui si in general parintii lui nu exista comunicare pe toate planurile ! Desi sotul meu ma intelege nu ma pot baza pe el ; in situatia asta ca si in altele trebuie sa ma descurc singura si s-o fac pe femeie sa priceapa ca ce face ea nu se face, sau oricum nu asa cum o face EA confuz

sus

Denunta
Eliana

Copii
Aida Nicola: 13 ani, 9 luni

11.03.2006 2:02     citat 

Cand citeam povestile voastre despre socrii simteam cum ma enervez, deoarece seamana atat de mult cu povestea mea!
Eu imi urasc socrii cu adevarat, sa ma ierte Dumnezeu! Pentru oamenii astia nu pot simti altceva nici daca ma straduiesc! Nu ne-au ajutat niciodata cu nimic, dar pretind ajutor din partea noastra. Pe sot au stiut doar sa-l faca si atat, in rest a trebuit sa se descurce singur in viata, ba sa ii "descurce" si pe ei din necazuri.
Eu, nu stiu de unde am avut atata putere, nu le-am zis niciodata nimic si nici nu le-am aratat sentimentele pe care le am fata de ei, pana acum. Dar de curand s-a umplut paharul: le-a aratat sotul intr-o vizita la ei, fotografiile facute cu mine cand eram gravida. Eu sunt mai plinuta de fel, si gravida fiind, eram mai dolofanica decat in mod normal...Soacra-mea cand a vazut un din poze (la mare, unde eram in costum de baie...si cu burta in fata) s-a pus pe un ras isteric. Radea in hohote de mine! Radea cu lacrimi! Zicea ca parca sunt un dop, parca am picioare de cauciuc, etc.etc. Nu va pot spune cum m-am simtit! Sotul nu zicea nimic, pentru ca si el sufera de sindromul buricului netaiat! Atunci am plecat acasa. Am tras o cearta zdarvana cu sotul care mi-a zis ca i-a facut observatie in bucatarie, dar asta nu m-a multumit. Of, Doamne si cate sunt de spus! Nu as avea pagini sa scriu cate mi-au facut! Poate in episodul viitor va relatez alte povesti despre "minunatii" mei socrii...
Sotul e de treaba, n-am ce zice! E super-sot, de dat ca exemplu! Poate de-aia nici nu le-am zis nimic pana acum, de dragul lui, dar nu mai pot! E super-sot dar cel mai mare defect este ca are buricul netaiat, saracul! Sper sa reusesc sa-l tai eu! Ah ce m-am enervat, pentru ca imi aduc aminte de toate cate mi-au facut "dragii" mei socrii, si mai ales "scumpa" de soacra-mea!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: