· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Dezvoltarea, educatia si timpul liber al copiilor >Informatii despre crese, gradinite, scoli > Gradinite Iasi
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Gradinite Iasi     
Mirelab

Copii
Diana Andreea: 14 ani, 7 luni

07.03.2006 1:47   Gradinite Iasi  citat 

Salut.
As dori sa ma ajutati cu informatii (telefon, adresa, eventual pret) si recomandari in legatura cu gradinitele cu program normal( de stat sau particulare) din Iasi .Daca subiectul a mai fost pe formul trimiteti-mi va rog link-ul ca eu una nu l-am gasit.
Merci mult.

sus

Denunta
Geranium

Copii
Sabina: 19 ani
Radu: 12 ani, 8 luni

07.03.2006 2:40     citat 

Buna ziua,
In zona "Alexandru cel Bun " se afla mai multe gradinitze. Atunci cand am inscris fetita eu le-am vizitat pe toate si m-am decis asupra celei din zona Minerva , este cu program scurt, de stat si e nr. 21.
Acum 4 ani a fost facuta din nou in colaborae cu niste olandezi, parca , asa ca ,are tamplaria schimbata , deci nu e curent , perdele moderne = jaluzele verticale , parchet si covoare noi,baia are WC-uri tip turcesti , ca sa nu se imbolnaveasca copiii, gresie si faianta. Si centrala proprie !! Iarna e f. important acest lucru.

Inca un lucru fff important : copiii mici sunt insotiti la baie de catre d-nele de serviciu sau de catre educatoare , ii ajuta si invata sa isi traga pantalonii , sa se spele pe manutze.
In plus, ei nu stau singurei nici o clipa , mai ales la grupa mica .

Iata , la toamna va avea grupa mica d-na educatoare Gheorghiescu , pecare o recomand din tot sufletul . A avut-o Sabina 4 ani --numai laude pot spune despre d-neaei.
Sper si bebeR sa poata face cu ea gradinitza.Este ff . atasata ,... dar si f iubita de copii, modesta , eleganta si distinsa , calma , nu fumeaza ( deci nu se duce la o tigara si sa-i lase singurei) si cu un timbru placut al vocii.
Au si cursuri optionale de: engleza , desen , dans modern(dupa care Sabina regreta mult), sah ,karate. Au mers de multe ori la teatru sau a venit trupa de artisti la ei cand s-a putut...
Sunt atatea de povestit ...
daca mai ai nelamuriri da-mi de stire

sus

Denunta
Geranium

Copii
Sabina: 19 ani
Radu: 12 ani, 8 luni

07.03.2006 2:50     citat 

Aaaa, este f solicitata aceasta gradinitza si inscrierile se fac din vreme , chiar de acum pt. la toamna!!

Am mai aflat despre o gradinitza particulara , in Copou "Paradisul Copiilor" si are program prelungit , costa cam 3 mil / luna.
In zona pietei "Alexandru" este o alta gradinitza particulara "Funny English". Chestia e ca , daca se imbolnaveste copilul si nu-l duci la gradi 3 sapt . , trebuie sa platesti toata pt. luna ,ca si cum ar fi mers zilnic.
O verisoara de-a mea vrea sa -si retraga fetita de acolo din acest motiv -- si nu numai

sus

Denunta
Mirelab

Copii
Diana Andreea: 14 ani, 7 luni

07.03.2006 3:38     citat 

multumesc pentru informatii. foarte utile

sus

Denunta
smama

Copii
MARTA SOFIA: 12 ani, 5 luni
MARCU SORIN: 8 ani, 4 luni

07.03.2006 7:24     citat 

Depinde de zona in care locuiti sau unde aveti serviciul.
De exemplu pe Lascar Catargi este o gradinita cu program scurt linga scoala M.Koglaniceanu (cu IV clase) si grad cu prog prelung. in casa racovita viza-vi de televiziune. Mai este gradinita particulara pe Sararie (cam linga Lic Econ) cu predare in franceza, una mai la deal cu predare in limba engleza (undeva dupa intersectia Palade cu Sararie, Gradinitia Ioana), pe Asache gradinita nr 10 dar parca nu au grupa mica... si mai stiu de una pe Sf Andrei....
Mult succes la alegerea gradinitei.

sus

Denunta
tic_tic

Copii
Parascheva-Ioana: 11 ani, 2 luni

21.04.2008 2:23     citat 

Buna!!
Imi puteti zice, va rog ,ce parere aveti despre gradi Funny English?Am vrea sa o dam de la toamna la gradi si am inteles ca asta e bunicica.
M-ar interesa si pareri despre alte gradinite private din Iasi.
Pupici sarut

sus

Denunta
lulu26

Copii
A: 10 ani, 9 luni
B: 10 ani, 9 luni

22.04.2008 2:09     citat 

da de ceva crese stie cineva ?? ca de la 2 la 3 ani nu stiu ce voi face cu ei trist

sus

Denunta
rdolyy

Copii
EDUARD-MIHAI - O minune de copil.
10 ani, 8 luni

22.04.2008 2:23     citat 

----------
lulu26 a scris:
da de ceva crese stie cineva ?? ca de la 2 la 3 ani nu stiu ce voi face cu ei trist
----------

In aceiasi situatie sunt si eu...imi e groaza trist
-cresele de stat ....
-alea particulare,m-am interesat la una si costa 6 milioane pe luna.

sus

Denunta
tic_tic

Copii

23.04.2008 8:24     citat 

Asa e ...costa cam 600 de lei pe luna . Daca vreti sa ii inscrieti trebuie sa mergeti deja va interesati , sa ii inscrieti. Noi vom merge dupa sarbatori. Problema noastra e ca nu stim ce sa alegem trist . Daca are cineva ceva de zis despre crese/gradinite va rog mult.. sarut

sus

Denunta
lulu26

Copii

23.04.2008 11:28     citat 

off mi-e rau trist apoi nu voi castiga cat sa platesc cresa pt amandoi..asta e probabil vom apela la una de stat trist ..
tic_tic da si tu cauti tot o cresa sau ai cu cine sa o lasi pe ioana pana la 3 ani?...noi deja am inceput sa ne interesam prin alexandru cel bun sa vedem ce gasim...probabil o sa trebuiasca deja prin toamna sa-i inscriem sa aiba timp sa se obisnuiasca pana in ianuarie cand ma intorc la serv trist

sus

Denunta
Kara

Copii
Gabriela: 12 ani, 6 luni
Lucian: 7 ani

23.04.2008 7:38     citat 

GG a mers la o cresa de stat de la un an si 8 luni, Cresa nr.1, e in Podu Ros, intre Splai si Tutora, in spatele blocului cu 10 etaje dinspre rod.
Inainte de a decide pentru acesta cresa am testat, cred eu, binisor piata. Concluzia a fost ca diferenta intre cele de stat si cele particulare consta in pret si cam atat. Sub nici o forma nu vreau sa se inteleaga ca as vrea sa intru in polemici. Este, pur si simplu, opinia mea.

Concret: platim aproximativ 100 lei/ luna, bani ce reprezinta masa copilului: mancare traditionala gatita atunci, in bucataria institutiei. Ceea ce m-a impresionat a fost ca se autogospodaresc, isi fac propriile conserve pentru iarna.
Mobilierul si tamplaria sunt noi. Numai ca dulapurile noi le-au adus cu tot cu furnici.rad Dar s-a rezolvat repede.
Incepand de la grupa mare au si program educativ.
Chiar nu am nici o critica de adus doamnelor asistente. Si nu pot sa spun ca le cunosteam dinainte sau ca au avut vreodata pretentii. Am fost mereu foarte multumiti. Si eu nu sunt usor de multumit. jenat

sus

Denunta
tic_tic

Copii

23.04.2008 9:14     citat 

Da Lulu tot o cresa caut si eu...m-am exprimat gresit si am zis gradinita...in fine , ma intelegeti voi. Nu stiu ce o sa facem...unde o sa o ducem, suntem destul de derutati si bineinteles , ne dorim ce e mai bun pentru micuta. sarut
Kara o sa merg sa ma interesez si aici unde zici tu. Daca e bine nu tin neaparat s adau banii pe o cresa privvata. O s ama interesez peste tot sarut

sus

Denunta
lulu26

Copii

08.05.2008 6:25     citat 

mda... am fost azi si ne-am interesat de crese...am ramasa profund dezamagita de ce am vazut..mai concret am fost la cresa nr.9 din alexandru, cu gandul la avantajul ca e la 2 pasi de blocul nostru...hmm..30 de copii in grupa...patuturi din fier, exact tipul celor din spitalul "sf maria", un miros puternic de pipi te izbeste inca de la intrare.. trist jucarii..hmm copiii mei cred ca au jucarii cat toata cresa+gradinita lor...o camera de marimea sufrageriei noastre era camera de joaca+ papa trist ce mai...dezolant...mi-am pierdut orice speranta...iar ca sa-i dau la o cresa particulara trebuie sa castig la loto trist
la cresa de care vb Kara deja nu mai sunt locuri insa nu am gasit-o pe directoare sa ni se spuna oficial...Kara zi-mi macar au patuturi de lemn acolo la cresa nr 1?
am mai auzit pareri de bine despre o cresa din pacurari, poate ajungem maine acolo...

sus

Denunta
rdolyy

Copii
EDUARD-MIHAI - O minune de copil.
10 ani, 8 luni

08.05.2008 6:43     citat 

Un coleg al sotului a avut baietelul la cresa din Alexandru,ei au incercat doar,si in doua saptamani s-a imbolnavit copilul,
ma rog asta e oarecum inevitabil in colectivitate...
cica ii punea pe olita in sir indian la aceiasi ora si-i tinea asa mult timp...
in schimb am o cunostinta care a avut copila la mai multe crese,si tare m-a sfatuit sa nu-l dau...
eu si sotul ne-am hotarat sa-l dam si noi suntem in cautari,deocamdata am auzit de la cineva de Aki club sunt doar 8 copii in grupa,si cica personalul se comporta ireprosabil si iti poti vedea copilul online...ma rog...noi cautam vara asta cresa/gradinita particulara...la cresele de stat sper sa nu ajung...
La Aki club am inteles ca e 4 milione+7lei masa pe zi.

sus

Denunta
lulualexandra

Copii
Alexandra: 10 ani, 3 luni

08.05.2008 6:49     citat 

----------
lulu26 a scris:
mda... am fost azi si ne-am interesat de crese...am ramasa profund dezamagita de ce am vazut..mai concret am fost la cresa nr.9 din alexandru, cu gandul la avantajul ca e la 2 pasi de blocul nostru...hmm..30 de copii in grupa...patuturi din fier, exact tipul celor din spitalul "sf maria", un miros puternic de pipi te izbeste inca de la intrare.. trist jucarii..hmm copiii mei cred ca au jucarii cat toata cresa+gradinita lor...o camera de marimea sufrageriei noastre era camera de joaca+ papa trist ce mai...dezolant...mi-am pierdut orice speranta...iar ca sa-i dau la o cresa particulara trebuie sa castig la loto trist
la cresa de care vb Kara deja nu mai sunt locuri insa nu am gasit-o pe directoare sa ni se spuna oficial...Kara zi-mi macar au patuturi de lemn acolo la cresa nr 1?
am mai auzit pareri de bine despre o cresa din pacurari, poate ajungem maine acolo...
----------

cea din pacurari din auzite e ok, ca si gradinita
nu poti sa ii dai decat in alexandru? sau ai voie sa alegi?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: