· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Alimentatia copiilor >Alimentatia artificiala a sugarului > VITALACT
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3  »
subiect nou  raspunde
autor VITALACT     
monu

Copii
alexia ioana
iulia antonia

13.03.2006 7:39   VITALACT  citat 

nu stiu daca exista cumva un astfel de subiect. asa ca scuze anticipate.
azi am aflat ca nu se mai da Bebelac. Se va da Vitalact. pt mine e aiurea pt ca fata a mancat 9 luni bebelac si acum pt 2 luni o schimb pe Vitalact! A dat cineva la bb Vitalact? se poate trece un bb la lapte integral la numai 10 luni?

sus

Denunta
dale112

Copii
Amalia: 13 ani, 10 luni

13.03.2006 8:06     citat 

s-a dat bebelac gratuit? unde ? la noi se da lactovit. de vitalact nici nyu am auzit

sus

Denunta
monu

Copii
alexia ioana
iulia antonia

13.03.2006 10:48     citat 

bebelac s-a dat in Bucuresti.

sus

Denunta
greengrin

14.03.2006 12:51     citat 

la 10 luni nu cred ca ar mai trebui sa iti faci griji cu schimbatul laptelui pentru ca deja ai un copil cu alimentatie completa si cu niste gusturi formate. exista doar intrebarea daca ii va placea sau nu dar daca nu ai nenumarate posibilitati de a-i imbunatati gustul (vezi cereale cu arome de fructe samd)

sus

Denunta
zanel

Copii
Andrei: 13 ani, 10 luni
Bogdan: 6 ani, 5 luni

14.03.2006 12:57     citat 

In Onesti s-a dat numai Vitalact. Dar lui Andrei nu i-am dat decat Nan.

sus

Denunta
monu

Copii
alexia ioana
iulia antonia

14.03.2006 1:05     citat 

ced ca vom incepe sa i dam lapte normal.

sus

Denunta
misha

Copii
Octavian: 14 ani, 9 luni

14.03.2006 1:55     citat 

monu, ai grija ca laptele normal este mult mai gras, incearca sa-l combin la inceput cu laptele pe care obisnuia sa-l bea si dupa aceea treci definitiv la laptele normal ...

sus

Denunta
arond

14.03.2006 3:17     citat 

Fiu-meu a refuzat toate variantele de lapte praf ce am incercat sa-i dau, asa ca bea lapte de vaca, integral, de la 5 luni. Il cumparam de o femeie care are vaci. Deci laptele e gras rau...N-a avut nimic.

sus

Denunta
anc

Copii
Andrei: 13 ani, 11 luni

14.03.2006 10:54     citat 

Sa inteleg ca nu o sa mai primim Bebelac din aprilie, ci Vitalact?? Eu auzisem numai zvonul ca luna viitoare nu se va mai da deloc, ca nu au primit destul nici in martie si ne-au chemat sa "apucam" in primele zile ale lunii (sectorul 1 suntem noi...).
Si eu stiu ca nu e bine sa dam lapte de vaca la bebe inainte de un an, si daca dam sa fie ori slab (1.5%) ori gras (3%) indoit cu apa.

sus

Denunta
onnutz

Copii
Stefan: 13 ani, 7 luni
Mihnea: 10 ani, 1 luna
am nascut deja!

15.03.2006 8:26     citat 

Eu alaptez inca, dar cand trebuia sa-l las pe Stefan cu mama ii dadea Vitalact si se constipa rau de tot. Am incercat apoi sa-i dau in completare Milumil ( in zilele cand nu aveam lapte suficient) , dar nu i-a placut deloc... De laptele da vaca stiu si eu ca nu-i tocmai bine de dat pana la un an, edar cunosc pe cineva care de la 7 luni ii da copilului , amestecat cu Fulga 1,5%.

Sanatate multa si crestere usoara!

sus

Denunta
monu

Copii
alexia ioana
iulia antonia

15.03.2006 9:10     citat 

Da se da Vitalact.
Sectorul 4 cica mai are ceva rezerve si mai da inca bebelac.

sus

Denunta
monikL

Copii
Loredana Michaela: 13 ani, 4 luni

15.03.2006 9:40     citat 

sora mea a luat de la sectorul 4 laptele si i-a dat vitalact.... nici nu i-au pomenit de bebelac... Ciudat, nu? La unii spun un lucru, la altii cu totul altceva. Nici ei nu stiu de capul lor.

sus

Denunta
AdrianaSimion

Copii
pui de pupexa: 13 ani, 7 luni

15.03.2006 3:39     citat 

Si eu am luat tot Vitalact din sectorul 4. Dar nu aveau Bebelac, cel putin asa au spus. Eu il folosesc pentru branzica de vaci a lui Robert si vad ca ii place.

sus

Denunta
stelyana

Copii
Andrei: 14 ani, 1 luna
Ilinca: 10 ani, 9 luni

17.03.2006 4:36     citat 

Buna fetelor!
Intr-adevar sa da Vitalac in loc de Bebelac, cel putin in sectorul 3
L-am luat si eu , insa nu stiu ce sa fac, sa-i schimb sau nu laptele. Andrei are 11 luni si 8 zile, si nu i-am dat decat Bebelac. Mi-e teama sa nu apara ceva probleme. Voi ce parere aveti.
Va pup

sus

Denunta
leantza

Copii
Victor Andrei: 13 ani, 8 luni

17.03.2006 4:47     citat 

Si in sectorul 2 tot Vitalact se da si am inteles ca din aprilie e posibil sa il schimbe pentru ca nu s-a castigat inca licitatia. Eu i-am dat pana acum bebelac si nu o sa il schimb. Asa ca am renuntat la laptele de la stat, o sa ii cumpar necesarul lunar pentru ca ii merge foarte bine cu el si oricum e mic ca sa ii schimb laptele, zic eu. Pupici

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: