· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Alimentatia copiilor >Alaptarea > pompa de muls, pro si contra
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2
subiect nou  raspunde
autor pompa de muls, pro si contra     
cikita

Copii
Ozcan: 10 ani, 2 luni

28.07.2009 9:11     citat 

si eu tot cu pompa manuala de la chicco ma mulg. bebe nu a vrut sa stea la san mia fost greu la inceput dar incep sa ma obisnuiesc,si apoi ii dau cu biberonul si completare cu lapte nan 1 cand e cazul.

sus

Denunta
blackgirl0

Copii
Dragos-Cristian: 10 ani, 8 luni

28.07.2009 3:49     citat 

Inainte de nastere tot citind pe diverse forumuri in lista de "must" pentru nastere era specificata si pompa de muls. Mi-am luat si eu una ieftina (30 ron), manuala, in speranta ca totusi nu voi avea nevoie. Ei bine, AM AVUT! plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Am trecut peste un episod foarte urat de furia laptelui, cand pompa aia nu a facut 2 bani. M-am muls cu mana sub dus, m-a muls si asistenta de la maternitate, m-a muls si sotul! plang sau sunt foarte trist Am incercat si pompa electrica de la Primi Pasi (un mare fasss). Pana la urma am dat 200 ron pt pompa manuala Philips Avent, cea mai buna investitie. Cu ea am reusit pana acum nu numai sa alaptez exclusiv, dar si sa trec peste alte 2 episoade de mastita, cand bb nu a vrut sa goleasca sanul. Si mi-am facut si rezerve BUUUNE de lapte de-al meu in congelator just in case...

sus

Denunta
flish

Copii
Ben: 11 ani, 11 luni

28.07.2009 9:33     citat 

Pompa de san nu e chiar ceva obligatoriu sa ai la nastere.

Problema este ca atunci cand ai nevoie e bine sa o ai in minutul urmator, nu sa stai sa alergi dupa ea prin farmacii.
Iar pompele ieftine nu fac doi bani. Philips Avent manuala cred ca are cel mai bun raport calitate / pret.
Si o alta pompa f f buna este Medela. Dar nu prea se gaseste prin farmacii.

sus

Denunta
rabiatiron

29.07.2009 6:52   pompa  citat 

eu mi am laut de la avent electirca dar nu am fost multumita de ea am dat 6 mil pe ea
insa am avut una manuala de la nova a fot buna dar am facut furia laptelui si mastita si aveam nevoie de una electrica si am luat de la nuk electrica fff buna am fost multumita si dupa ce a trecut mastita am pus pe bebe la san dupa 2 zile de chin
si acum o cauta singur

sus

Denunta
pui1

Copii
irina maria
alexandru matei

29.07.2009 1:53     citat 

----------
citat:
Si o alta pompa f f buna este Medela
----------

Si eu am folosit-o cam o luna si am fost ffffffffffffff multumita de ea.

sus

Denunta
stephanatsea

Copii
Vanessa: 10 ani, 2 luni

06.09.2009 3:28     citat 

Salutare, eu am ceva lapte in plus pe care l-as dona cuiva.
Folosesc o pompa electrica Evenflo de care sunt tareeee multumita.

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 12 ani, 11 luni
alaptat, purtat, rasfatat

06.09.2009 3:50     citat 

----------
stephanatsea a scris:
Salutare, eu am ceva lapte in plus pe care l-as dona cuiva.
----------

Wow, ce gest!
Impresionant!

Daca nu ai mamici doritoare, poate o maternitate/spital sa-ti primeasca donatia.
Fain!

sarut

rox

sus

Denunta
stephanatsea

Copii
Vanessa: 10 ani, 2 luni

06.09.2009 4:06     citat 

Am cautat pe net si nu am gasit nici un centru de donare sau asa ceva. Mi-e oarecum incomod sa ma duc la maternitate si sa intreb, mai ales ca urasc birocratia("fa o cerere"....stii la ce ma refer). Ma gandeam ca poate fi cineva pe net care ar fi interesat. L-as da la ore fixe daca e nevoie. E o tema pe subiectul asta? Putem deschide una?

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 12 ani, 11 luni
alaptat, purtat, rasfatat

06.09.2009 4:18     citat 

Nu nu e un subiect pe tema asta.Poti deschide unul.
Si revin acolo cu comentarii.

rox

sus

Denunta
mamiko

30.09.2011 8:42   pompa san Swing medela  citat 

Pompa san Swing medela este o pompa buna, fabricata in Elvetia.
Gasiti mai multe informatii si caracteristici pe http://www.pompasan.ro
http://www.pompasan.ro/produs/1813-Pomp...ica-Medela

sus

Denunta
Sorii

25.06.2014 10:49     citat 

Eu am avut o pompa electrica de la Chicco, in aceea cu clapeta si reductor , si de care am fost mega multumita. Adica avea cupa de colectare din cauciuc siliconat, moale, care se pliaza pe orice forma de san, formand vidul usor si fara efort . A fost foarte simplu de utilizat si de sterilizat si curatat , o puteam manevra cu o singura mana. Si dupa muls mi-am luat un biberon tot de la Chicco, unul simplu, care avea un sistem de ventilatie foarte bun si era anticolici...fetita mea este foarte incantata de biberonul si acum la 1 an.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: