· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Administrative > Pt. administrator!Cand si pozele mele?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  »
subiect nou  raspunde
autor Pt. administrator!Cand si pozele mele?     
Onush

28.02.2008 7:49     citat 

----------
Adryana_4u a scris:
Si eu am pus poze noi, dar le-am pus degeaba....nu le vede nimeni....
hai, admin, iar ti-ai luat concediu???????????????
----------

Pozele tale sunt puse pe site din 22 februarie... vezi ca ai 2 pagini ...

http://www.parinti.com/modules.php?op=m...rby=titleA

sus

Denunta
aannccaa

Copii
Dunca Daria

01.03.2008 5:16     citat 

Sunt micsorate pozele,dar nu stiu ce nu am facut bine

sus

Denunta
daniela_raducanescu

Copii
Iustin - ochii albastri senini
14 ani, 8 luni

08.03.2008 12:23     citat 

plang sau sunt foarte trist Da` mie de ce nu-mi apar pozele? Cum fac sa imi apara? Sau in cat timp apar de la incarcare? plang sau sunt foarte trist
socat Lamuriti-ma si pe mine, va rog. idee

sus

Denunta
admin

08.03.2008 11:38     citat 

----------
daniela_raducanescu a scris:
plang sau sunt foarte trist Da` mie de ce nu-mi apar pozele? Cum fac sa imi apara? Sau in cat timp apar de la incarcare? plang sau sunt foarte trist
socat Lamuriti-ma si pe mine, va rog. idee
----------

Tu trebuie sa iti vezi pozele imediat ce le-ai incarcat in profilul tau la pozele mele. Daca tu le vezi in "Albumul meu de fotografii " le voi vedea si eu pentru a le aproba.
Mai incearca sa incarci din nou avand grija sa fie in format jpg cu o rezolutie nu mai mare de 500x500 si o dimensiune de 90kb fiecare dintre ele.

In ultima vreme intervalul de aprobare al pozelor nu a depasit 24 de ore de la postare.

Raspunsul se aplica si in cazul mebrului aannccaa.

sus

Denunta
Alinastoichiciu

Copii
Eric-Constantin: 16 ani, 7 luni

15.04.2008 1:45     citat 

eu nu reusesc sa postez poze pe forum....tot incerc si de ani nu reusesc...popate imi explica cineva,de ce?
va rog frumos//......mersi

sus

Denunta
admin

15.04.2008 2:04     citat 

----------
Alinastoichiciu a scris:
eu nu reusesc sa postez poze pe forum....tot incerc si de ani nu reusesc...popate imi explica cineva,de ce?
va rog frumos//......mersi
----------

Hai sa incercam impreuna .
Pasul 1 : mergi in contul tau la pozele mele si apesi pe butonul browse. In momentul acela se deschide o fereastra cu pozele din calculatorul tau. Alegi poza dar sa fie de dimensiune potrivita ( rezolutia recomandata este de 500 x 500) apoi apesi butonul incarca.
Pasul 2 : daca poza a fost corecta din punctul de vedere al rezolutiei iti apare afisata in lista din album deasupra butonului browse si incarca .
Pasul 3 :daca dai clik pe numele pozei din lista aceia o vei putea vizualiza.

Daca acesti pasi sunt indepliniti imi va aparea si mie in lista de aprobari.
Dupa ce o aprob va fi vizualizata la rubrica fotografii.

sus

Denunta
Alinastoichiciu

Copii

15.04.2008 2:08     citat 

acum am mai incercat si tot nu reusesc....poate e prea mare?dar nu stiu cum s-o micsorez... confuz

sus

Denunta
admin

15.04.2008 2:17     citat 

Sigur este prea mare.
Ca sa o micsorezi poti face click dreapta pe fotografie si iti apare o lista . Din lista selectezi "edit". Se deschide o fereastra in "paint".
Acum mergi cu sageata la " image" in bara de sus si dai click.
Apesi pe "stretch/ skew"
Apare din nou o fereastra in care trebuie sa apesi micsorarea in procente pe vertical si pe orizontal. Ii dai intai cate 50 % pe fiecare si vezi cat de mult micsoreaza.
Apoi salvezi poza cu : save as dandu-i alta denumire.
In finalul operatiunii nu trebuie sa ai mai mult de rezolutia scrisa de mine mai sus.Asta o vezi cand muti sageata pe poza in lista ta de fotografii din calculator.

sus

Denunta
Alinastoichiciu

Copii

15.04.2008 2:33     citat 

gata...am reusit...erau prea mari...dar acum cum le pun la subiectul cu parinti din toamna lui 05?

sus

Denunta
admin

15.04.2008 2:50     citat 

Le-am aprobat.
http://www.parinti.com/modules.php?op=m...l&gid=7609

Acum poti pune link-ul de la ele unde doresti .

Daca doresti sa atasezi o poza mesajului, accesati site-ul www.holdthatpic.com, uploadati poza dorita, apoi copiati textul rezultat la Bbcode (aflat in casuta de sub mijlocul pozei) in fereastra de raspuns alaturi de mesaj. Sau puteti accesa www.photobucket.com, sa creati un cont, sa uploadati poza dorita si apoi copiati textul rezultat la IMG Code. ATENTIE: marimea pozei sa nu afecteze fereastra astfel incat sa faca necesara utilizarea barei de scroll orizontal. Pentru a verifica atasarea corecta a pozei apasati butonul Vizualizare si daca este ok, apasati butonul Trimite. Succes.

sus

Denunta
melu

Copii
Matei Stefan: 14 ani, 3 luni
am nascut deja!

21.05.2008 11:04     citat 

buna ziua..celor de la administrator...
si eu am tot incercat sa pun poze cu puiul meu dar nu am reusit.......daca nu va ocupa foarte mult timp, si nu va agasesz, poate ma lamuriti si pe mine ce fac gresit
multumesc, si o zi cat mai usoara

sus

Denunta
admin

21.05.2008 11:48     citat 

----------
melu a scris:
buna ziua..celor de la administrator...
si eu am tot incercat sa pun poze cu puiul meu dar nu am reusit.......daca nu va ocupa foarte mult timp, si nu va agasesz, poate ma lamuriti si pe mine ce fac gresit
multumesc, si o zi cat mai usoara
----------

Citeste un pic mai sus pe aceasta pagina mesajele mele. Urmeaza pasii descrisi acolo si sigur vei reusi. Succes.

Ma refer la acest mesaj si urmatorul :

Hai sa incercam impreuna .
Pasul 1 : mergi in contul tau la pozele mele si apesi pe butonul browse. In momentul acela se deschide o fereastra cu pozele din calculatorul tau. Alegi poza dar sa fie de dimensiune potrivita ( rezolutia recomandata este de 500 x 500) apoi apesi butonul incarca.
Pasul 2 : daca poza a fost corecta din punctul de vedere al rezolutiei iti apare afisata in lista din album deasupra butonului browse si incarca .
Pasul 3 :daca dai clik pe numele pozei din lista aceia o vei putea vizualiza.

Daca acesti pasi sunt indepliniti imi va aparea si mie in lista de aprobari.
Dupa ce o aprob va fi vizualizata la rubrica fotografii

sus

Denunta
melu

Copii
Matei Stefan: 14 ani, 3 luni
am nascut deja!

21.05.2008 12:16     citat 

da, imi cer scuze pentru timpul ocupat, se pare ca nu am eu poze la aceasta dimensiune, sunt ba mai mari, ba mai mici, si de aceea nu am reusit
va multumesc pentru timpul acordat

sus

Denunta
admin

21.05.2008 1:02     citat 

melu poti micsora pozele cu un program de micsorare sau folosind "paint" cum am scris eu mai sus.
Incearca .

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 16 ani, 2 luni
Zuza: 12 ani, 9 luni

10.07.2008 2:50     citat 

In urma cu ceva vreme am sters toate pozele din cont care apar la "poze" ( si chiar nu mai apareau)si azi abia am observat ca au aparut din nou, dar fara comentariile vechi. confuz

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: