· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Nasterea > Nastere provocata
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4
subiect nou  raspunde
autor Nastere provocata     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 3 luni
Antonia: 8 ani, 9 luni

25.07.2008 1:13     citat 

Eu l-am nascut pe Paul normal, desi avea dubla circulara de cordon. La echo 3d s-a vazut ca are esarfa de cordon iar la restul echografiilor pana la nastere nu s-a mai vazut nimic (sau n-au stiut dr. sa vada trist ).
Dr. cu care am nascut mi l-a scos cu forcepsul, ca nu iesea. Am avut mare noroc ca e un dr. f priceput si baiatul nu are nici cel mai mic semn.
Tot nastere provocata am avut si eu si cu epidurala, cum zicea Nemora, e super asa.

sus

Denunta
susika

25.07.2008 5:27     citat 

nemora.. iti multumesc pt. raspuns... sper sa decurga totul normal... si sa fie BB sanatos, indiferent care o sa fie varianta nasterii.

numai bine si sanatate !

sus

Denunta
Alina_Pop

Copii
Julia Christine: 13 ani, 11 luni
Alice Isabelle: 11 ani, 3 luni

25.07.2008 10:22     citat 

La mine ambele nasteri au fost induse ,pentru ca am depasit termenele.Pe Julie am nascut-o la aproape 42 de saptamani ,iar pe alice la 41.Laprimanastere a durat destul de mult din momentul in care mi-au declansat nasterea,,,,aproape 4 zile,iar cu Alice2 zile si o noapte..Din momin care aminceput sa am dilatatie.........totul a decurs extremde repede...la prima3 ore,la a doua nastere mai putin de o ora.La prima nastere n-am avut dureri pentru ca mi-au facut morfina.La a doua am nascut fara niciun anestezic,desi optasem pentru epidurala.....n-au avut timp sa mi-o faca .....in 20 min de la dilatatie 3 am ajuns la 8-9.,,,dar pot sa spun ca durerile au fost suportabile.Multa sanatate si nastere foarte usoara!

sus

Denunta
nemora

Copii
KAROLINA: 12 ani, 4 luni
MAIA ESZTER: 10 ani, 5 luni
am nascut deja!

26.07.2008 10:45     citat 

la fel si tie zambet

sus

Denunta
Dianalove

03.12.2011 2:05   Nastere provocata  citat 

Si eu am nascut acum 2 luni prin nastere provocata! in Italia.
La 32 de saptamani m`am prezentat la spital cu contractii de nastere, norocul meu si al fetitei mele fiind acela ca nu pierdusem lichid. Timp de o saptamana doctorii s`au luptat sa imi opreasca contractiile, dupa care am stat la pat timp de 3 saptamani. (sa intru in 35 de saptamani pt ca oricum sarcina era avansata cu 2 saptamani). Motivul pt care mi`au provocat nasterea la 39 de saptamani este ca fetitza era deja mare(la nastere a cantarit 4,040 kg). Totul a decurs foarte bine, mi`au pus perfuzia si au spart placenta si imediat au inceput contractii slabe, dupa 2 ore mi`au facut o injectie si au inceput durerile mari, dupa ink 2 ore era sa nasc in pat trag cu ochiul In concluzie, travaliul a durat 4 ore, iar nasterea la propriu cateva secunde... Dumnezeu m`a binecuvantat cu o nastere usoara si o fetitza sanatoasa si cuminte! Se pare k fetita a suferit in timpul nasterii un pic pt ca s`a nascut cu cateva cheaguri micute la ochi... cheaguri ce s`au retras dupa cateva zile. Mi`am revenit complet dupa 2 saptamani pt ca m`au taiat pt a iesi fetita mai usor... dar asta putin conteaza! Mamicilor le urez sa fie iubite si respectate de bebelusii lor, iar viitoarelor mamici le urez nastere usoara si copii sanatosi
~

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: