· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Dezvoltarea, educatia si timpul liber al copiilor >Informatii despre crese, gradinite, scoli > Despre mersul la gradinita
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Despre mersul la gradinita     
bdliana

Copii
Alexia: 16 ani, 10 luni
Natalia: 14 ani, 8 luni

19.12.2005 10:17     citat 

Inaioana, ambii nostri copii vor fi cam de o seama. rad
Eu cred ca o dau pe Alexia la gradinita la toamna. sarut

sus

Denunta
andra_mara

Copii
Andra: 19 ani, 1 luna
Mara : 16 ani, 5 luni
Calin: 8 ani, 3 luni

20.12.2005 10:03     citat 

inaioana, cred ca e bine cum te-ai gandit, s-o dai in martie. Vremea se va incalzi si daca au si curte la gradi ii va placea sa stea afara cu copiii. Nu stiu cand pica Pastele, cred ca au si o vacanta atunci. Daca nu este totul ok poti s-o retragi. Incearca, e spre binele ambilor copii. Gandeste-te ca vor avea program de masa diferit, program de somn diferit. Si vei vrea si tu o clipa pentru tine, atunci cand bebe doarme.
Exista si varianta s-o lasi numai pana la pranz la gradi. Vezi la momentul respectiv cum iti convine mai mult, cum ii place si ei.

sus

Denunta
aduta_scoobiduta

Copii
Ruxandra: 18 ani, 11 luni

20.12.2005 11:43     citat 

Inaioana, pe de alta parte, virusii se trezesc si ei la viata primavara (si toamna) asa ca ca s-ar putea sa ai surprize, orice copil atunci cand intra in colectivitate mai si raceste si clar iti va face probleme. Bebelusul insa n-ar trebui sa sufere, ca doar are lapticul tau grija de el.

sus

Denunta
getuleana

Copii
Petean Sara: 16 ani, 5 luni

30.12.2005 3:29     citat 

Eu as vrea s -o dau pe Sara la cresa-gradinita cat mai curand sper binele ei ...aici in zona noastra nu prea sunt copii si nu prea are tangenta cu copiii decat un singur baietel care vine dar rar la noi,iar cand iesim in parcuri suntem mai tot timpul doar noi ...ca nde si-or duce astia copiii eu nu stiu,si cand mergem la magazine sunt super plinde de copii si sara mereu merge la copii dar acolo nu -i prea timp de joaca pt ca toti se chinuie sa si faca cumaraturiile in timp ...si ma apuca nostalgia de casa(tara)unde stiu ca sunt copii la joaca ...ei bine asa am decis ambii s-o dam la gradi-cresa macar pana la ora 12 pt inceput in scopul acomdarii ,socializarii ...ce spuneti este devreme la un an jumate va avea Sara ?numai bine!!! zambet

sus

Denunta
mamaluieric

Copii
Eric: 19 ani, 7 luni
Hanna: 16 ani, 2 luni

30.12.2005 6:14     citat 

nu este prea devreme, este tocmai bine. http://www.parinti.com/modules.php?name...ta&start=0

Partea a II a

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: