· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Accidente si preveniri > Inaltator auto sau scaun 9-36kg?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2
subiect nou  raspunde
autor Inaltator auto sau scaun 9-36kg?     
Onush

28.06.2006 1:39     citat 

Am rezolvat problema exclamatie
Ruxandra si-a pastrat scaunul ei de 9-36 de kg pe care il avea iar Tudor a primit un scaun pentru varsta lui ... 9-18 kg Chicco Zenith.

...asa ca plecam linistiti in concediu trag cu ochiul ...

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 4 luni

28.06.2006 2:33     citat 

concediu placut! zambet

sus

Denunta
NIKOLUSH

Copii
Maria : 16 ani
Gabriela: 17 ani, 2 luni

04.07.2006 9:04     citat 

concediu placut!Ce bine e cind primesti asa ceva!noi trebuie sa cumparam.Duoa, inca!Si pentru ca scaunele sunt destul de piperate la pret, am optat pentru inaltatoare auto.Desi gizele mele stau destul de bine si asa, doar cu centura de siguranta.E adevarat ca nu vad pe geam mai nimic, dar macar stau mai cuminti, ca in rest imi maninca creierii in masina!

sus

Denunta
Sinuhe

Copii
Alex: 16 ani, 5 luni

19.07.2006 6:07     citat 

avem si noi tot un scaun din asta pana la 36 de kg (probabil pana pe la 10 ani),
e mai greu de manevrat, ca e mare socat , dar cand doarme copilul, isi reazema capul de spatarul special foarte bine, nu-mi vine sa renunt la spatar deocamdata.
scaunul nu are centuri proprii, doar ale masinii, cu sau fara spatar e cam acelasi lucru d.p.d.v al sigurantei, banuiesc, spatarul e mai comod doar la dormit.

sus

Denunta
zuzzica

Copii
robert mihai (micky): 17 ani, 11 luni
am nascut deja!

23.08.2006 5:59     citat 

Noi i-am luat mai tarziu scaunul. Toata lumea se uita la noi de parca eram ticniti ca il punem in scaun la varsta asta... Ii mai si ziceau sa nu stea in el. Am optat pt scaunel si fiindca are pe ce sa-si sprijine capul. Am cautat ceva pana am gasit. La Selgros. Avea niste centuri dar erau pt copii mai mititei si avem centurile masinii. Dar e sigur si putin imi pasa de ce cred ceilalti... Macar sa nu fie nevoie de el...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: