· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Mame / tati > unu, doi, trei...copii
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4  »
subiect nou  raspunde
autor unu, doi, trei...copii     
Sofie

08.07.2003 10:23     citat 

----------
ina_nz a admiratzie la un serial in care o familie are 7 copii.....7haven parca ii zice.....
Sa dea Dumnezeu sa avem cu ce sa-i creshtem!!!
----------

hihi Ina ... si eu ma mai uit la 7thHeaven, Cosby Show si Full House ... cind eram gravida si trebuia sa stau in pat toata ziulica, nu pierdeam un episod zambet ... am vazut seria Full House de trei ori zambet ...

sus

Denunta
Gingirel

Copii
Alex
Lucas

09.07.2003 1:54     citat 

ma credeti, nu ma credeti, tatal meu a frati. Aceeasi mama si tata. 22 de copii a 3 ori gemeni. Din acest motiv, in satul unde locuia i s-a-a mama eroina. Sora-sa, n-a harnica, a dragoste totala intre toti membri de familie! sarut ma gandesc totusi ca dintre aproape 2800 de membrii cat are site-ul asta, o fi si vreo ruda de-a precum a Sofie, medicii nu garanteaza ca voi avea sarcina normala, cu istoria si varsta mea. Dar trebuie sa fiu pozitiva.

sus

Denunta
ina_nz

Copii
Adrian: 18 ani, 11 luni
Maya: 12 ani, 11 luni

09.07.2003 2:36     citat 

Aoleu Gingi am ras de m-am spart!! Da bunica-ta numai closhca a a m-am spart!! Da bunica-ta numai closhca a a io care credeam ca la mine s-a tata au impreuna 72 de veri primari ... io-s neam cu juma de Banat si 1/4 de Ardeal de pe urma lor. rad rad rad

sus

Denunta
Cora

09.07.2003 4:13     citat 

----------
Sofie a m-am spart!! Da bunica-ta numai closhca a a io care credeam ca la mine s-a tata au impreuna 72 de veri primari ... io-s neam cu juma de Banat si 1/4 de Ardeal de pe urma lor. rad rad rad
----------

Cum spune Sofie mai Ina, am stabilit ca de la 18 mai avem un motiv in plus de internare la 9+... rad rad rad

Lasati mai pe Gingirel, ca si parintii mei au la veri de nu le mai stiu numarul, provin cam din acelasi sat cu oarece amestecaturi de Ardeal si Muntenia si in final mama e ruda cu 1/2 de sat, tata cu cealalta 1/2 si sint de fapt rude directe amindoi cu 1/4 din sat... asa ca ce pretentii mai aveti? rad rad rad

sus

Denunta
ina_nz

Copii

09.07.2003 4:30     citat 

Shi la mine mama cu tata au neamurile imbarligate de nici ei nu mai shtiu din ce parte se inrudesc rad rad rad
Intr-o noapte chiar le-am luat pe toate la deslushit cu mama sa vedem daca sunt shi rude de sange shi am vazut ca se imbarliga numai prin aliantze.....cu alte cuvinte tot nu am descoperit de ce am ieshit eu asha zanatica foarte fericit rad foarte fericit
La noi povestea in familie e cam asha......intamplarea a m-am spart!! Da bunica-ta numai closhca a a gemeni in aceeasi camera. rad

sus

Denunta
Ailime

09.07.2003 9:42     citat 

----------
ina_nz a a mine???????
Afla ca n-am facut niciodata foamea.........de fapt daca stau si ma gandesc nici eu nu stiu cum au reusit sa ne hraneasca pe toti , parintii nostri........de fapt cum reusesc si azi....caci fratiorii mei sunt inca destul de mici, vreau sa spun ca mai sunt inca 9 copii acum acasa--si numai tata lucreaza.......dar din cate stiu eu nu sunt probleme...

sus

Denunta
ina_nz

Copii

09.07.2003 10:16     citat 

Da Ailime de la tine a 11 copii.....dar te rog sa ma crezi ca nu am vorbit de rau familia ta shi nu am presupus ca atzi facut foamea. Incercam doar sa ne imaginam cat de greu e sa ai multzi copii shi cat de greu trebuie sa fie sa le asiguri tot ce au nevoie. Noi cele care eream acolo pe chat ne gandam ca 3 ar fi maximul ce ne-am putea permite.
Shi da ....incercam sa-mi imaginez cum e sa se uite 11 copii...apoi ajunsesem la 18....apoi 22 ai lui Gingi ........in frigider. Eu d'abia fac fatza cu gatitul la una persoana sotz zambet
Imi cer inca o data scuze.....nu am vrut sa fie ofensa la adresa ta shi a copii?nu am mai auzit pina acum.................pai ar fii trebuit sa fie inregistrata familia mai in guines book of record foarte fericit ...........nu pe bune gingi nu fac misto da nam mai auzit pina acum de atitia copii in familie .......am ramas cu gura cascata.
sanatate gingii si hop hais a la tine a 11 copii.....dar te rog sa ma crezi ca nu am vorbit de rau familia ta shi nu am presupus ca atzi facut foamea. Incercam doar sa ne imaginam cat de greu e sa ai multzi copii shi cat de greu trebuie sa fie sa le asiguri tot ce au nevoie. Noi cele care eream acolo pe chat ne gandam ca 3 ar fi maximul ce ne-am putea permite.
Shi da ....incercam sa-mi imaginez cum e sa se uite 11 copii...apoi ajunsesem la 18....apoi 22 ai lui Gingi ........in frigider. Eu d'abia fac fatza cu gatitul la una persoana sotz :)
Imi cer inca o data scuze.....nu am vrut sa fie ofensa la adresa ta shi a am vrut sa te asigur ca ne-au hranit destul de bine.......Daca te intereseaza iti spun si cum.
Mama mea foloseste doar oale de 15, 16, 18 kg- o asemea oala zilnic cu o ciorba si una de 10kg cu felul doi si gata!!-acum cred ca ajunge si pentru 2 zile daca nu mai suntem toti acasa.......si inca ceva, mami a multe prajituri, dupa ce am crescut am preluat noi comanda la acest capitol...

sus

Denunta
Ami

Copii
David Alexandru: 21 ani
Luca Gabriel: 13 ani, 9 luni
am nascut deja!

09.07.2003 5:43     citat 

Ailime, o admir sincer pe mama ta ca a fotbal (nu neaparat numai baieti, dar ca numai ma refer). Intre timp, ne-am casatorit si l-am nascut pe David si, sincera sa fiu, in conditiile in care traim la oras si nu avem alta posibilitate de a ajuns...dar mai asteptam cativa ani pana la al doilea ca sa ne luam si casa rad Sincera sa fiu sunt dezamagita de decizia luata pentru ca-mi plac foarte mult copiii si mi-as fi dorit mai multi in jur, dar teama ca nu as avea ce sa le ofer, ma face sa renunt la idee.

sus

Denunta
Ailime

09.07.2003 6:03     citat 

Danke Ami!
Daca reusesc am sa va arat o fotografie cu toata familia-asta in cateva saptamani.
Scuze Mutzule ca m-am bagat prea tare peste subiectul tau.

sus

Denunta
ina_nz

Copii

09.07.2003 11:05     citat 

Mi-ar placea Ailime sa vad o fotografie cu familionul in plen. ma gandesc ca totushi de acum in colo la petreceri nunti si alte ocazii nici nu mai aveti nevoie de alti invitati. E suficient sa se casatoreasca toti 11 si sa faca nu mai mult de cate 2 copii si la fiecare intalnire trebuie sa inchiriati un local. zambet
Sa va dea Dumenzeu sanatate si fericire!

sus

Denunta
Ailime

10.07.2003 9:08     citat 

Danke Ina!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: