· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Alimentatia copiilor >Alaptarea > pompa de muls..de care??
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4  »
subiect nou  raspunde
autor pompa de muls..de care??     
krista83

Copii
Patrick-Luis: 17 ani, 6 luni

05.06.2005 10:38     citat 

NU ti-as recomanda o pompa din plastic la 50000 pt a avut o colega de salon si nu a fost deloc eficienta ,pana la urma tot de maini s-a ajutat.Bebelusul meu a fost mai lenes si nu a vrut sa suga asa ca timp de 1 luna si jumatate m-am muls cu ajutorul pompei si i-am dat doar lapte matern ,foarte practica dar un adevarat chin in sensul ca trebuia sa fac acest lucru foarte des chiar si noaptea(am folosit pompa baby nova),e ceva mai scumpa aproape 500000 dar a meritat avand in componenta si sticla pe care dupa ce te mulgi nu faci decat sa o infiletezi si sa ii dai aluia mic sa manance.

sus

Denunta
beatricer

Copii
Alex: 16 ani, 11 luni
am nascut deja!

24.06.2005 12:37     citat 

Salutare!

Pompa mea se numeste pigeon si eu sunt tare incantat de ea. Atata ca a inceput sa scartie, zici ca este un soricel dar dupa ce o pun la dezinfectat in aparat nu mai scartaie. Cred ca nu e bine sa stea prea mult timp ne-dezinfectata.

[....]

Mami de baiat Alex

sus

Denunta
adseana

24.06.2005 3:12     citat 

Si eu am nascut cu cezariana in urma cu exact 10 saptamani si de la 5 saptamani ma chinui cu pompa electrica sa mai scot ceva lapte pt ca nu mai am.\Am incercat si cu cele manuale, dar cu acelea nu am reusit sa scot mai nimic trist .Parerea mea ca pompa electrica e cea mai buna. sarut

sus

Denunta
beatricer

Copii
Alex: 16 ani, 11 luni
am nascut deja!

07.10.2005 4:22     citat 

Dupa ce am folosit atata timp Pigeon, s-a stricat. Adica dupa vre-o luna de folosire. Apoi mi-am luat AVENT... Asta da pompa, super, in 10 minute luam 160 ml lapte...

sus

Denunta
iutzulica

05.09.2006 9:56     citat 

si eu mam muls cu pompita .am avut pompita de aia super ieftina ii spune meda parca .e fara sticla.e cu para de cauciuc.am dat 40 mii pe ea.foarte buna ,in 10 minute de muls 200 ml scoteam.doare la inceput dar trage bine.face vid bun.nu are biberon.turnam din ea in biberonul nostru.si la al doilea bb tot deaia iau

sus

Denunta
alimary

Copii
Robin: 15 ani, 4 luni
Marcus: 18 ani

05.09.2006 10:15     citat 

Si eu am schimbat vreo trei pompe la Marcus...acum mi-am cumparat Avent pt ca am auzit ca e cea mai buna si dupa chinul cu mulsul la primul bebe nu ma mai risc...am avut si din aceea tip seringa si a fost destul de eficienta dar mult prea obositoare...asta de la Avent e mult mai finuta...nu mai trebuie sa tragi la fiare inainte scot limba

sus

Denunta
raloo

Copii
Vladut: 15 ani, 11 luni
Julia: 12 ani, 8 luni

12.09.2006 9:43     citat 

pompa manuala de la Avent Isis e super buna; in palnia aia in care bagi sanul, are o palnie mai mica din silicon, care acopera foarte bine mamelonul si apasa pe el in timpul mulsului, imitand suptul bebeului (nu stiu cat de clara este explicatia); cert e ca mulsul nu e dureros, si e foarte eficienta; mi-as fi luat tot de la Avent din cea electronica, dar diferenta de bani e destul de mare trist

eu mi-am luat si din cea tip siringa care mi se pare teapa, e buna doar de tras sfarcul afara, pt cine are sfarcuri mici sau ombilicate

sus

Denunta
Dalinuta

Copii
Robert: 15 ani, 11 luni
Miriam: 12 ani

24.09.2006 10:11     citat 

Subsriu la pompa Avent manuala. O folosesc cu succes de la inceput.

sus

Denunta
fata

Copii
David-Andrei: 16 ani, 9 luni
Iulia Alexia: 11 ani, 10 luni

27.09.2006 10:19     citat 

Am folosit pompa seringa de la chicco, personal nu o recomand, desi prietena mea farmacista imi spunea ca e foarte cumparata.

sus

Denunta
mamiko

28.08.2011 9:33   pompa electrica  citat 

O pompa manuala e buna atunci cand este folosita ocazional, dar daca trebuie pompat laptele zilnic atunci trebuie folosita o pompa electrica care este incomparabil mai buna. Eu recomand pompa electronica Philips Avent
[url] http://www.pompasan.ro/produs/648-Pompa...lips-Avent [/url]
si pompa bifazica Medela
[url] http://www.pompasan.ro/produs/1813-Pomp...ica-Medela [/url]

sus

Denunta
galusk

21.10.2011 12:40     citat 

da eu am philips avent si e super buna nu am incercat-o inainte sa nasc dar dupa ce am nascut am avut una tip seringa ....am inebunit aveam o gramada de lapte si nu puteam sa scot mai mult de 90 si chinul era enorm transpiram toata si am renuntat am luato pe asta de avent si nu mai am treaba. pune pompita pe san si cauta sa se creeze vid nu lasa sa intre aer o sa simti ca scapa cand intra aer, nu lasa sa intre aer si ai sa vezi ce bine scoate eu scoteam 250ml de 4 ori pe zi pana s-au reglat sanii si i-am dat la puiuta mea sa beie cu biberonul si la san si imi accepta si sinul si biberonul la fel de bine ....mi-am cumparat si sfarcuri de silicon de la avent in caz ca o sa refuze sanul din cauza biberonului dar suge la fel cu toate doar ca nu sta mai mult de 10 15 min la san .....succes zambet

sus

Denunta
andrellina

18.11.2012 10:52     citat 

eu am avut pompa de la Tommee Tippee, cea manuala, si am fost foarte multumita de ea; e simplu de utilizat si se curata foarte usor.

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 15 ani, 10 luni

18.11.2012 11:15     citat 

----------
andrellina a scris:
eu am avut pompa de la Tommee Tippee, cea manuala, si am fost foarte multumita de ea; e simplu de utilizat si se curata foarte usor.
----------

Ca "cica"
----------
citat:
Nu postati acelasi mesaj de mai multe ori. Aparitiile suplimentare vor fi sterse.
----------
, ca sa nu ma repet, dau link la mesajul meu anterior, ca vad ca moderatori nu mai sunt si admin-ului nu-i pasa. ochi peste cap
http://www.parinti.com/modules.php?name...29#1300129

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 14 ani, 10 luni
Antonia: 11 ani, 4 luni

19.11.2012 10:16     citat 

Noooo, la o cautare scurta, are 12 mesaje in care scrie despre Tommee astia... ochi peste cap da' induram in continuare, cui ii pasa? surprins

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 15 ani, 7 luni
Pufarina: 11 ani, 5 luni

19.11.2012 11:23     citat 

----------
ocrisu a scris:
Noooo, la o cautare scurta, are 12 mesaje in care scrie despre Tommee astia... ochi peste cap da' induram in continuare, cui ii pasa? surprins
----------

care crezi ca conduce la postari, miss TT ori miss blogucarestietot? foarte fericit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: