· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Alimentatia copiilor >Alaptarea > Intarcarea, cum????
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor Intarcarea, cum????     
Azurit

Copii
Tiana-Maria: 14 ani, 5 luni

06.07.2006 5:21   Intarcarea, cum????  citat 

Dragelor, sfatuiti-ma si pe mine, va rog!
Motata mea implineste peste 2 zile un anisor si as vrea sa o intarc, insa nu stiu cum sa procedez! N-as avea nimic impotriva sa mai continui alaptarea, numai ca ea mananca f. des tzitzi si prea putin altceva! Iar atunci cand doarme e total dependenta (am ajuns sa o tin in pat langa mine si nu in patutul ei), maraie in somn (apoi o da pe plans) cautandu-ma (si mai ales sanul)! Nu este vorba de foame, de multe ori nici nu trage (cand doarme), dar vrea sa ma simta! Deageaba ii ofer un biberon cu ceai, lapte, etc., ea pe mine ma vrea! Va dati seama ce nopti nedormite am, caci trebuie sa fiu mereu pe faza la solicitarile ei, altfel nu se linisteste!
Ce sa fac? Am senzatia ca nu o sa o pot dezvata nicicand! Sotul meu chiar glumeste ca ea si cand va veni de la scoala, va da fuga la tzitzi! Am auzit prietene care si-au pus leucoplast pe sani, etc...fel de fel de idei, numai ca mie imi pare aiurea asa....

sus

Denunta
Beppo

06.07.2006 5:33     citat 

Pana raspund fetele, poti citi ce s-a mai scris pe forum la acest subiect:
http://www.parinti.com/modules.php?name...2877057e96

sus

Denunta
fata

Copii
David-Andrei: 14 ani, 4 luni
Iulia Alexia: 9 ani, 5 luni

06.07.2006 10:02     citat 

Stai linistita, asa patesc si eu cu Andrei, stiu cum e, iti trebuie rabadare muuuuuuuuuuuuuuulta, multa de tot. Nu stiu ce sa-ti spun, cred ca daca nu i-as mai da sa suga ar plange si n-ar mai dormi deloc. Pupici, pa.

sus

Denunta
Gawain

09.07.2006 4:37     citat 

http://www.parinti.com/Vreau_sa_l_intarc-t-12567.html

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: