· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Comunitate >Parinti din Romania > Vrancea la apel!!!!!!!!!!!!!! II
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3  »
subiect nou  raspunde
autor Vrancea la apel!!!!!!!!!!!!!! II     
CHRISSDY

Copii
Di: 23 ani, 8 luni

24.07.2006 11:40     citat 

Clau pe unde esti omule,sa te delectezi cu o bere rece si pentru mine pe acolo la mare! sarut sarut sarut

sus

Denunta
laura_feelings

Copii
Cristian: 12 ani, 2 luni
Teodor: 15 ani, 3 luni

25.07.2006 8:02     citat 

Cum? Doamna Claudia e la mare ? Concediu placut atunci !

Vulturasa bine ai venit printre noi . ma sperii cum adica ai luat 30 de Kg in timpul sarcinii ? Nu am mai auzit de " performanta" asta pana acum. si eu am tendinta de ingrasare si mi-e teama ca o sa prind perioada de iarna cand deja ma ingras, nu stiu ce-o sa fac !

sus

Denunta
laura_feelings

Copii

25.07.2006 9:50     citat 

Vulturasa spune-ne mai multe despre tine si pune o fotografie cu fetita ta sa o vedem si noi. sarut

sus

Denunta
vulturasa

Copii
adela-maria: 16 ani, 3 luni
bebe2: 12 ani, 9 luni

25.07.2006 6:02     citat 

nu te speria , am luat 30 kg pt. ca am mancat ca sparta , in special dulciuri. Am fost si "pacalita" dew alte mame care spuneau ca pot sa manananc oricat , ca o sa slabesc repede( ce fraiera am fost) Nu recomand nimanui sa manance fara sa tina cont de nimic, ca se slabeste fff greu. eu pana sa reaman gravida mergeam in fiecare zi la sala si nu mancam dupa ora 18 , dupa ce n-am mai respectat prog. meu s-a nu am mancat nimic mi se face rau.

sus

Denunta
laura_feelings

Copii

06.09.2006 9:11     citat 

ce mai faceti fetelor, pe unde ati disparut ? Nu ati terminat inca concediul ?

sus

Denunta
petty

06.09.2006 6:19     citat 

Buna, fetelor! Sunt cam noua pe-aici, dar as vrea sa fac si eu parte din grupul vostru, ma primiti? Eu sunt din Focsani, dar ... de mai multi ani in Italia. Sunt casatorita si deocamdata nu am copii, lucram intens trag cu ochiul la acest capitol.

laura - felicitari, vad ca tu esti insarcinata! Nastere usoara si un bb cat mai frumos si sanatos!

Pe masura ce ne vom mai auzi va mai povestesc despre mine! Va pup si pe curand!

Aaaaa, ma numesc Petro!

_________

sus

Denunta
laura_feelings

Copii

07.09.2006 7:02     citat 

Bine ai venit printre noi petty. Iti dorim sa ajungi graviduta cat mai curand.

sus

Denunta
alicadu

Copii
Luli: 20 ani, 1 luna

07.09.2006 7:11     citat 

Buna dimineata fetelor. Ce de vrincence ....
Bun venit mamici si viitoare mamici.
Chrissdy, am baut io, nu numa o bere...cam cite una pt fiecare fata de pe forum rad dar nu toata odata, normal.
Laura, de ingrasat nu m-am mai ingrasat, ba chiar am ajuns la marimea 38 (venind de la 46). Nici sotu nu s-a el de vreo 8 kilute). Acuma mai am vreo 5-6 de disociat si gata!
Tu nu-ti face griji de kilograme acuma. Gindeste-te la minunea aia mica care creste in sinul tau si bucura-te si de greata si de ameteli...e semn ca puisorul tau creste. Cauta sa vezi in orice lucru (chiar si rau) cite ceva bun. Merita efortul inzecit si inmiit.
Cu casuta cum stati? Mai aveti de treaba sau sunteti spre final?

sus

Denunta
laura_feelings

Copii

07.09.2006 12:37     citat 

Bravo Claudia, chiar ai facut progrese impresionante, felicitari.
Sa stii ca spre surprinderea mea nu am avut parte de greturi decat de doua ori si de ameteli o singura data in rest nu am nici un fel de simptome decat ca ma dor sanii si cateodata ma doare capul foarte tare din cauza oboselii. de ingrasat m-am ingrasat 1-2 Kg adica sunt in limitele normale si saptamana viitoare ma duc la o noua ecografie.
Cu casuta suntem cam la jumatate. Saptamana viitoare vin termopanele, tot atunci luam gresia si faianta, apropo daca stii vreun loc de unde sa-mi iau si eu faianta si gresie pentru bucatarie si hol ca inca nu am gasit nimic care sa-mi placa. Am ales doar pentru baie. Am luat-o de la depozitul ala din Obor Deco Art sau cam asa ceva si e identica cu una de la SSAB.

sus

Denunta
CHRISSDY

Copii

18.09.2006 9:11     citat 

Claudituzule cum esti? Ce face samburasha ,dar Luli? sarut sarut sarut sarut sarut

Laura se pare ca ai tarait piciorul bine cand ai proiectat culcusul barzei ,sa fie cu spor, eu mai lipsesc la rubrica cuptoraselor in lucru... trag cu ochiul scot limba

Aveti grija de voi, dragele mele si de copilashii nepretuiti! sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
laura_feelings

Copii

21.09.2006 3:07     citat 

Ce stiti de Alicadu ? Ce s-a rau pentru pierderea suferita. Te asteptam cat de curand printre noi, caci tare ne esti draga " trist

sus

Denunta
laura_feelings

Copii

25.09.2006 9:07     citat 

Acum am citit si eu si am ramas interzisa. Claudia imi pare nespus de rau de pierderea suferita. Iti doresc sa ai curaj sa treci cu bine peste acest moment dificil.

sus

Denunta
CHRISSDY

Copii

26.09.2006 9:29     citat 

Opps trist , ce se intampla , draga mea? Asteptam sa revii din delegatie ca de pe 15 s-au scurs deja 11 zile... si nici o veste decat cele scrise de Laura ochi peste cap confuz ! sarut sarut sarut

sus

Denunta
puimihai

26.02.2008 8:52     citat 

bun gasit, mamici vrancence. ma bucur sa vad ca nu sunt singura din zona care isi doreste compania altor mamici (sau viitoare mamici) atat pentru a dragalesenii despre copilutzii lor, cat si dureri sau necazuri...port semnul incepatorului exclamatie dar promit sa ajut (macar cu un sfat, daca nu si altfel) atunci cand mi se va cere zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: