· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Una, alta >Social > Fetita crescuta in cusca
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4  »
subiect nou  raspunde
autor Fetita crescuta in cusca     
gheghe

Copii
Maria Sofia: 20 ani, 8 luni
Daria Alexandra: 20 ani, 8 luni

14.03.2006 9:09   Fetita crescuta in cusca  citat 

Nu stiu daca am postat bine aici. Este un intr-adevar dupa parerea mea un caz social.
M-a ca Protectia copilului sa fie indiferenta.
In secolulu XXI este inadmisibil sa existe asa ceva. Nu ar fi trebuit sa existe niciodata, pentru ca un copil ar imbuna si inima unui criminal. ma urmaresc ochii aceia mari albastrii vinovati ca s-au nascut intr-o familie de degenerati.
Astept sugestii ce am puea sa facem ca sa-i terzim pe cei in drept sa reactioneze cumva. Aici nu mi pasa de ce zice Italia, Comunitatea Europeana , ci de acel copil care este intoxicat cu bautura si i se da mancare printre gratii.

sus

Denunta
alicadu

Copii
Luli: 20 ani, 2 luni

14.03.2006 9:19     citat 

Este ingrozitor. M-a de ce drepturi ne asteptam sa beneficiem cind un asemenea caz este tratat astfel. 'Nu este in pericol copilul' - asa au spus de la Protectia copilului.
si cum este posibil ca un copilas tratat astfel sa poata fi luat din nenorocirea aia doar cu semnatura altui membru al familiei. Ce politicieni avem? Ce legislatie? Is prea ocupati de rafo, de termopane ca sa aiba grija de viitorul nostru trist
Nu stiu in ce alta tara civilizata din lumea asta ar mai fi posibila o astfel de reactie din parte autoritatilor. ma ingrozesc si mi-e rusine.
Nu stiu ce ar trebui facut, poate un jurist ne-ar putea ajuta. Exista undeva Drepturile Copilului, o comisie internationala? Unde am putea apela? Cum o chema pe Baroana aia??? Trebuie sa facem ceva, sa strigam noi daca sarmanul copil nu poate.

sus

Denunta
nightwish

Copii
INGRID: 18 ani, 11 luni

14.03.2006 9:26     citat 

si cand te gandesti ca unii oameni se kinuie sa faca copii trist ..mda! Romania plai de dor... nervos

sus

Denunta
Icar

Copii
Catalin: 27 ani, 2 luni
Denis-Ian: 17 ani, 5 luni

14.03.2006 9:46     citat 

Cum este posibil asa ceva? Unii isi doresc o viata intreaga sa aiba copii si fac enorm de multe sacrificii in aceasta privinta, altii au copii bolnavi si nu pot face nimic sa le aline durerea... iar cei care au copii sanatosi ii lasa sa creasca cu bunicii intr-o cusca a aici si pana la Nepasare ... e cale lunga! trist

sus

Denunta
kami72

Copii
karim: 17 ani, 10 luni

14.03.2006 10:43     citat 

trist trist Bietul copil!
Exista o organizatie "Salvati copii",chiar am un numar recent din revista Academia mamicilor si chiar am citit un articol despre aceasta organizatie,care a un interviu cu baroana Emma Nicholson ,care a lucrat cu"Salvati copii"o perioada.Au si un e-mail :[email protected]
Am gasit pe net si o pagina personala a la contact este o adresa de email unde poate fi contactata .

http://www.emmanicholson.org.uk/

sus

Denunta
fatadedac

Copii
Ana-Maria: 32 ani, 10 luni
Cristiana: 16 ani, 7 luni

14.03.2006 11:01     citat 

Eu toata seara m-am gandit la Mariana (asa o cheama pe fetita) nu am putut adormi decat foarte tarziu.
Femeia aceea de la protectia copilului care a la protectia copilului problema, o vor duce intr-un centru, intr-o casa de copii; iaca din lac in put bietul copil!
Eu le-am scris celor de la Antena1 ca vreau sa o luam noi; Ana e dispusa sa imparta camera cu ea, si sotul meu este de acord; unde suntem 4 la masa, mai este loc si pentru ea; nu stiu cat de credibila li se pare cererea mea celor de la televiziune, insa sper sa ma contacteze.
Ar trebui sa luam legatura cu admin si sa-i propunem sa faca un protest oficial pe care sa il trimita la foruri interne si internationale; astfel vocea noastra se va putea face cunoscuta. Adresa la care puteti scrie si voi la antena1 este [email protected]

sus

Denunta
alicadu

Copii

14.03.2006 11:11     citat 

Fetele care stiti engleza bine, scrieti va rog un mesaj in care sa explicati situatia fetitei si faptul ca autoritatile nu fac nimic. As incepe si eu dar ar dura mai mult ca am cam uitat jenat Uite adresa de mail
[email protected]

sus

Denunta
kami72

Copii
karim: 17 ani, 10 luni

14.03.2006 12:05     citat 

si in romaneste se poate trimite aici [email protected]

http://www.salvaticopiii.ro/

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 15 ani, 9 luni
MICA: 11 ani, 5 luni

14.03.2006 1:25     citat 

si eu am vazut-o aseara la tv pe papusica aia mica in cusca.
am fost socata... nu-mi venea sa cred ca se poate intampla asta in secolul nostru.
ma gandesc cat se chinuie unii sa faca bb (inclusiv eu, atata timp) si nu au succes, iar altora le da dumnezeu copiii pe care nu-i merita.
cumplit!

sus

Denunta
doruta

Copii
Vlad Gabriel: 18 ani
Cezar Stefan: 11 ani, 5 luni

14.03.2006 2:09     citat 

si mai vor politicienii sa intre in UE??? , suntem sub orice critica la toate capitolele , iar aceasta poveste ingrozitoare a copil nevinovat , care plateste enorm de mult prostia strabunicilor si incompetenta si indiferenta Protectie copilului . Eu i-as inchide in acea cusca si i-as trata exact la fel .
Unde s-a lucruri ...............dar cum este posibil ca intr-o tara care se preteaza la nivelul UE , sa existe astfel de situatii .
E strigator la cer .
Ar trebui concediati acei oameni care au analizat situatia si au ajuns la concluzia, ca fetita nu e in pericol.
D-zeu sa-i ierte ..............ca nu sunt constienti de ce fac.
Mi-e sila de toata politica falsa si mizera din Romania , ma doare enorm , ba mai mult ma intriga faptul ca unii au palate si munti de bani , iar altii mor de foame si mai sunt si batjocoriti de cei mari .

sus

Denunta
Giovanella

Copii
Alex: 17 ani, 6 luni
Sofia: 8 ani, 10 luni

14.03.2006 7:40     citat 

Am vazut si eu stirea... si oricat de multe lucruri urate as fi vazut ( si am vazut multe, spitalele iti ofera tot spectrul de sentimente si actiuni umane, rele si bune), violenta fizica sau psihica asupra copiilor ma socheaza la fel de mult ca in primul an de facultate , cand eram un copil inocent si plin de iluzii...
Mai rau e ca nici nu pot ajuta decat rareori... trist

sus

Denunta
fish

Copii
DEBORAH - albinutza
18 ani, 11 luni
VLAD DARIUS - voinicel
13 ani, 8 luni

14.03.2006 8:54     citat 

fetelor, unde se poate citi sau vedea despre fetita asta, Mariana??
am inteles din ce-ati exprimat voi ca o fetita e crescuta intr-o cusca...si ca Protectia Copilului nu gaseste nimic in neordine...
hm..nu in aceeasi maniera, dar se intampla si la case mai cu pretentii...oameni cu tot felul de...deficiente psihice, cu familii...care sunt reclamati peste tot si nu se ia nici o masura, si sfarsesc prin a apoi se sinucid...sau mame care fac treaba asta...
e trist ce se intampla...dar din nefericire n-are coordonate geografice, ci umane... trist socat ochi peste cap

sus

Denunta
lumi12a

Copii
Lexi: 20 ani, 1 luna

15.03.2006 9:00     citat 

Am vazut si eu aseara, pentru ca se pare ca Antena 1 se implica serios in rezolvarea acetui caz si au aratat cum se chinuiau sa ajunga acasa la fetita (era zapada mare si inaintau cu greu)... si au arat iar imagini cu ea si cu declaratiile primarului... cu bunicii ei... Sfasietor! Nu credeam ca pot vedea lucru mai cumplit... Ochii aceia albastri privind tristi printre ochiurile plasei de sarma... Halul in care era de murdara si in ce fel era imbracata nu erau nimic pe langa... imaginea ei in acea cusca!
Abia astept sa vad cum se va rezolva cazl!

sus

Denunta
alicadu

Copii

15.03.2006 9:06     citat 

Asatzi dimineata la antena1, la stirile de la ora 7 au anuntat ca echipele politiei si antenei1 is pe drum catre Mariana. Sarac suflet chinuit. plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
gama

Copii
andrei: 21 ani, 5 luni

15.03.2006 9:27     citat 

Vai nu se poate asa ceva, cind am vazut sufletelul acela cu ochisorii mari albastri plingeam ca nebuna si ma gindeam la toate femeile care ar da orice sa aiba un copil. E revoltator.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: