· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Accidente si preveniri > A folosit cineva cos auto?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4
subiect nou  raspunde
autor A folosit cineva cos auto?     
adriana_i_

Copii
Maya: 13 ani, 8 luni

17.08.2006 12:23     citat 

Eu am gasit remediu contra transpiratului in cosuletzul de masina: un prosop mai gros, pus sub bebe, impachetat in asa fel incat sa ii fie sub spate, dar cuprins intre centuri, deci acestea sa poata fi folosite.

sus

Denunta
goroba

17.08.2006 12:38     citat 

adriana , multzam fain de idee! sarut

sus

Denunta
laucos

Copii
B
A

17.08.2006 12:47     citat 

goroba si andra_mara la magazinele cu articole de bb se gasesc acum ''huse'' din bumbacel alb pentru scaune si cosuri auto zambet Noi am luat o husa din aceasta pt scaunul auto al baiatului (deci cel de categorie de kg mare ) si nu mai transpira . Are gauri speciale pt centuri si se spala in masina de spalat foarte fericit

sus

Denunta
goroba

17.08.2006 12:53     citat 

acu fug la miniblu ca e aproape!

sus

Denunta
laucos

Copii
B
A

17.08.2006 1:01     citat 

goroba eu am gasit acum 6 luni in Bucur Obor si am mai vazut la ''happy kids'' pe Socului trag cu ochiul

sus

Denunta
andra_mara

Copii
Andra: 17 ani, 11 luni
Mara : 15 ani, 2 luni
Calin: 7 ani, 1 luna

17.08.2006 1:40     citat 

laucos, e bine de stiut pentru data viitoare. sarut Ma refer la cosulet.
Cosuletul pe care il aveam noi avea o husa din burete, dar fata era din bumbac. Si tot transpira. Poate s-o inventa, daca nu exista deja, huse din materiale mai naturale, care sa fie si moi si sa nu creeze disconfort.

sus

Denunta
doar_eu

Copii
Decebal: 13 ani, 7 luni

19.09.2006 1:29     citat 

Aceeasi problema cu transpiratul in cosuletul de masina o am si eu. Noi facem drumuri destul de lungi, la 2 luni jumatate am traversat tara pentru botez, cu masina fara aer conditionat, era destul de cald afara. Deh, oarecum inconstienta din partea noastra ca parinti dar pana la urma totul a fost in regula.
Acum are 6 luni si e si mai agitat, nu mai e "unde-l pui acolo sta" asa ca se incalzeste relativ repede.
Am incercat de prima oara ideea cu ceva de bumbac sub el, de la scutece de bumbac la prosoape dar degeaba, transpira, e drept ca nu la fel de mult dar tot transpira. Partea buna era ca puteam sa le schimb si sa le usuc relativ repede.
Dar copilul tot transpira, mai ales la spate si frunte, tample.
Am desfacut scaunelul si are un polistiren mai tare intre husa pe care sta efectiv (cu burete sau ce o fi in interior ca sa tina cat de cat moale) si suportul de plastic al scaunului.
Sunt nevoita sa schimb copilul f des cand mergem la drum.
Am uitat sa va spun. E cosulet de firma, de la Chicco, in general de la ei am luat multe pt bebelus is am fost f multumita. Pana la scaunel. Si numai legat de faptul ca transpira ca in rest sunt ferm convinsa ca dpdv al sigurantei nu am de ce sa-mi fac griji.
Eu nu mi-am dus NICIODATA bebelusul in brate in masina.
In cel mai rau caz, si insist, CEL MAI RAU CAZ, si NUMAI IN CAZ DE URGENTA, cand nu il mai impacam deloc, il puneam in marsupiu (tot de la chicco), ma legam strans cu centura si il tineam asa vreo jumate de ora sau mai putin pana se linistea si-l puneam la loc in scaun.
Pt noi SCAUNUL E SFANT!

sus

Denunta
fania

Copii
Dietrich Gabriela: 17 ani, 1 luna
Dietrich Stefanie: 15 ani
Dietrich Lukas: 13 ani
Dietrich Nicole: 9 ani, 1 luna

23.11.2006 4:14   cosulet auto  citat 

P.S Carley
Sa stii ca cosuletul auto se foloseste din prima luna a bebeului dar sa nu il tii mai mult de 3 ore in el in rest bebeu nu pateste nimic si nu isi deformeaza nimic.Eu am 3 copii si toti 3 au stat din prima luna in cosulet auto si nici unu nu a patit nimic de aia sunt facute sa stea copilul mic in el si iti spun asta la recomandarea dr.din Germania.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: