· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Una, alta >Probleme psihologice > cum sa traiesc fara copilasul meu?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor cum sa traiesc fara copilasul meu?     
mirella2006

Copii
LUCA ANDREI
DARIUS MATEI - e o raza de lumina
11 ani, 11 luni
am nascut deja!

26.08.2006 2:17   cum sa traiesc fara copilasul meu?  citat 

Dragele mele mamici...am sufletul ata de trist si ma simt ata de singura .....strig cu disperare catre cer si nu ma aude nimeni...sau poate ca el ma aude si ma vede.
Pana acum 2 saptamani eram si eu la fel ca voi ,o mamica fericita,aveam un baietel de 1 an si trei luni si imi faceam griji pt pipi la olita ,nasuc infundat si altele de genul asata.
Pe 13 august(ce zi fatididica)baietelul meu ,Luca-Andrei a murit rapus de o boala cumplita care mi l-a luat in 3 zile.Tocmai ne intorsesem de la mare cu 3 zile in urma sieram ca dupa concediu.joi dimineatape 10 aug bunica lui a venit in camera mea si mi-a zis ca luca nu se simte bine,am alergat intr-un suflet ca o nebuna sa il vad.Tremura,avea fisoane si febra.i-am dat nurofen ,supozitoare si am plecat ;la spital.Acolo la fel,acelasi tratament,mi-au spus ca are un pic rosu in gat si sa ramanem pt cateva ore sa ii scada febra.am revenit acasa si a dormit putin ,cand s-a trezit a inceput sa vomite si avea o paloare vinetie.ne-am intors iarasi la spital.i-au facut analize si i-au pus diagnosticul (cam nesigur) de meningita.era mai mult lesinat.Ii vad si acum ochii tristi ,felul cum se agata de mine si imi baga manutele in gura sa ne jucam....simt ca mor numai la gandul asta....Au inceput sa ii apara pete pe corp,ceea ce semnifica o infectie destul de grava in sange.ne-au trimis de urgenta la Colentina -Matei Bals .CE INSEMNA ASTA ASTA? Sangele incepea sa i se coaguleze,se formau necroze si era deja in ultima faza.i-au pus diagnosticul de MENINGIA MENINGOCOCICA FULMINANS. N U mi-au dat sanse de la inceput ,mi-au spu\s ca e posibil sa moara....am urlat distrusa de disperare si neputinta si m-am rugat Domnului sa nu mi-l ia ca era singurul meu copil ....am stat 3 zile pe scarile spitalului sperand in minunea ce nu avea sa vina niciodata.a murit pe 13 august si l-am inmormantat in ziua de Sf. Marie si acolo si sufletul meu cu el....MI-E GROAZNIC DE DOR DE EL.Ingerul meu cu parul blond si ochii albastrii....cum sa traiesc fara el,cum?va rog ajutati-ma!

sus

Denunta
Serghei

Copii
Sergiu: 14 ani, 4 luni
am nascut deja!

26.08.2006 2:27     citat 

Nu stiu cum te putem ajuta decat sa fim alaturi de tine cu sufletul si cu o mare de lacrimi....nici nu pot sa-mi dau seama cat de greu poate sa-ti fie. Trebuie sa fii tare, sa-ti poti continua viatza fara ingerasul tau frumos. De acolo, de sus, cred ca-si doreste si el sa iti revii dupa acesta mare pierdere. Of, nu ma pot opri din plans....
Condoleante si multa putere....nu imi gasesc cuvinte sa te pot consola. Sunt sigura ca toate mamicile de pe acest forum sunt cu sufletul alaturi de tine.

sus

Denunta
alimary

Copii
Robin: 12 ani, 7 luni
Marcus: 15 ani, 3 luni

26.08.2006 2:58     citat 

Nu stiu sa-ti spun nimic care ti-ar putea usura durerea...am plans amarnic cand am citit povestea ta si nici macar nu te cunosc...e groaznic ca se poate intampla asa ceva plang sau sunt foarte trist ...iti doresc ca Dumnezeu sa-ti dea putere sa treci peste asta, sa iti continui viata , nu ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat ci cu amintirea unor clipe frumoase pe care le-ai avut si care sunt sigura, vor veni din nou pt tine...nu vor fi vesnic durere si nori va veni din nou soarele , chiar daca umbrit de tristete...Condoleante si Dumnezeu sa te intareasca!

sus

Denunta
Onush

26.08.2006 2:59     citat 

Nu cred ca exista cuvinte sa aline o asemenea durere, nu cred ca exista vreo formula magica a uitarii si impacarii.
Ce putem noi sa facem este sa iti oferim sprijinul nostru moral si un umar pe care sa iti plangi durerea.

Condoleante si multa putere sa mergi inainte!

sus

Denunta
twin

26.08.2006 3:12     citat 

Off trist Nu stiu ce pot sa spun sa te ajute. Doar ca sunt alaturi de tine sufleteste macar. Condoleante. Sa iti dea Dumnezeu putere!

sus

Denunta
mirella2006

Copii
LUCA ANDREI
DARIUS MATEI - e o raza de lumina
11 ani, 11 luni
am nascut deja!

26.08.2006 3:14     citat 

Mi-e groaznic de dor de Luca si nu pot sa cred ca nu mai este,merg in parc si vad banca noastra si leaganul nostru si caruselul parca trist.il vad in toate pozele si parca sta sa-mi spuna un cuvant.era primul meu copil,ma chinuisem doi ani sa raman insarcinata ,am avut o sarcina perfecta,fara greata,voma,ameteli sau mai stiu ce.s-a nascut la o greutate ideala de 3,500kg cu nota 10.nu ma gandeam niciodata ca o sa intalneasca un virus atat de pacatos asa din senin,din aer si sa moara in cateva zile.sufletul meu de mama il vrea aproape .am stat cu el la spital ,il tineam de manuta si il mangaiam ,ma rugam pt el sa traiasca ca el era ratiunea vietii mele....e cumplit sa iti vezi copilul cum se zbate intre viata si moarte cum vrea sa traiasca si nu poate.medicii mi-au spus ca a trait cel mai mult dintre toti copiii care au avut boala asta ,3 zile. Cand a murit doctorii ne-au chemai langa el ,era desfigurat de atata boala si de culoare prunei caci tot sangele i se coagulase.am uralt ca un caine sfasiat de durere si i-am promis in acele clipe ca o sa vina ziua cand o sa fim iarasi toti trei impreuna ....si o sa fim la fel de fericiti cum fusesem cu cateva zile in urma la mare.

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

26.08.2006 3:29     citat 

nu cred ca sunt cuvinte care sa-ti aline durerea...
am plans citind prin ce treci.
Dumnezeu sa-ti dea putere pentru a merge mai departe.
Sincere condoleante

sus

Denunta
Romelia

26.08.2006 4:17     citat 

Ce intamplare trista. Parca desprinsa din ireal, nu-mi vine sa cred ca se poate intampla asa ceva. Gandindu-te acum inapoi iti amintesti cumva in ce situatie si cum a contactat0o? Saptamana trecuta anunta la stiri aici ca ua aparut tantari care transmit boala asta, si au internat un copil care a fost muscat, ma infior numai cand ma gandesc
Putere multa sa treci peste durerea ce o porti doar timpul poate sa o mai aline. Sincere condoleante

sus

Denunta
gama

Copii
andrei: 18 ani, 5 luni

26.08.2006 5:19     citat 

Of,Doamne, pling si iar pling, nu imi gasesc cuvintele draga mea. Sint cu tot sufletul alaturi de tine. Condoleante. plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
iutzulica

26.08.2006 8:54     citat 

am plans cand tiam citit povestea v.e dureros ce ti sa intamplat.sincere condoleante.daca te pot ajuta cu ceva sa nu eziti sami ceri ajutorul.sincer imi pare rau.

sus

Denunta
Lauriciu

Copii
Patrick-Alexandru: 13 ani, 10 luni
Miruna-Ioana: 10 ani, 8 luni
am nascut deja!

26.08.2006 9:15     citat 

Draga mea,orice ti-am spune nu-ti putem alina in niciun fel durerea pe care o simti trist E totul atat de tragic incat m-am inecat in lacrimi fara sa-mi dau seama citindu-ti povestea atat de trista plang sau sunt foarte trist Incearca sa porti o discutie cu ingerasul tau,spune-i ca-ti este tare dor de el si roaga-l sa ti-l trimita pe fratiorul sau pe surioara lui. Cred ca singurul lucru care-ti poate vindeca sufletul distrus este un alt copil caruia sa-i oferi toata dragostea. Nu o sa-l uiti niciodata pe ingerasul care ti-a fost luat mult prea repede,asta e drept.Dar sunt sigura ca el,de acolo de Sus vrea ca tu sa te ridici si sa-ti mai dai o sansa.
Dumnezeu sa-ti dea putere s-o iei de la capat!
Luca Andrei,ingerasule,vegheaza asupra mamei tale si ajut-o sa mearga mai departe fara tine!

sus

Denunta
bursucitza

26.08.2006 9:44     citat 

sincere condoleante!!! plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
nu exista cuvinte pentru o astfel de durere, nimic nu te poate alina... azi se implineste o luna de cand am pierdut sarcina (eram in trei luni) si desi nu l-am vazut si nu l-am tinut o clipa in brate pe copil imi este dor de el...
iti inteleg durerea mult mai mare pe care o ai si ma rog Bunului Dumnezeu sa va Dea puterea de a depasi momentele grele...
Sincere condoleante!!!

sus

Denunta
martinutza

Copii
jonathan: 14 ani, 2 luni
isaac: 15 ani, 1 luna
rachel: 12 ani, 9 luni
miriam: 9 ani, 6 luni

27.08.2006 3:07     citat 

plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
RoBlondy

Copii
Alexia Molnar: 14 ani, 2 luni
Raducu Sebastian Molnar: 12 ani, 2 luni
Frisky Molnar: 15 ani

27.08.2006 3:35     citat 

plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
pur si simplu...nu pot sa "zic" ...nimic...decat...condoleante...

plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
Lee

Copii
Iris: 14 ani, 1 luna

27.08.2006 11:25     citat 

Am citit subiectul asta de ieri... si vad ca multe alte mamici, de ieri pana azi asta e unul din cele mai citite subiecte. Si ca si mine, cred ca multe dintre noi sunt alaturi de tine in suflet si in gand, insa ne lipsesc cuvintele magice care ar putea alina cat de putin durerea ta.

Draga mea... e o incercare grea asta. Insa iti doresc sa invingi dorul si durerea asta pacatoasa si sa te ridici din nou. Gandeste-te ca macar pentru 1 an si cateva luni ai fost binecuvantata cu asa un copil minunat, cum a fost Luca al tau. Si ca el e si acum undeva langa tine.

Condoleante si multa putere iti doresc. Suntem langa tine.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: