· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Una, alta >Probleme psihologice > cum sa traiesc fara copilasul meu?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, ... 17, 18, 19  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor cum sa traiesc fara copilasul meu?     
MaryB

Copii
Sebastian Florin: 15 ani, 6 luni

27.08.2006 12:11     citat 

Mi s-a facut pielea "gaina" cand am citit povestea ta plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Nici nu pot sa- mi imaginez asa ceva . Doamne Fereste-ne de asemenea necazuri !!!!! trist Am ramas fara cuvinte... Sincere condoleante plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
arond

27.08.2006 12:46     citat 

Doamne fereste, necazul asta e definitia suferintei. Plangi, plangi, noi plangem cu tine. Singura cale de alinare a sufletului este trecerea timpului si impacarea cu realitatea. Da cuiva toate lucrusoarele lui si pastreaza-ti doar unul. Fa-ti urgent schimbari in casa. As vrea sa te pot imbratisa.

sus

Denunta
raloo

Copii
Vladut: 14 ani, 5 luni
Julia: 11 ani, 2 luni

27.08.2006 2:59     citat 

am citit aseara si am plans
n-am putut sa scriu nimic, nu stiam ce, doar plangeam
am adormit plangand si rugandu-ma pentru tine, sa-ti dea Dumnezeu putere sa treci peste aceasta tragedie; nu stiu cum; nu pot si nu vreau sa-mi imaginez ce simti
oofff, Doamne, nici o mama nu ar trebui sa treaca prin asa ceva !!!
plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
draga mea, suntem cu tot sufletul alaturi de tine; daca vreodata putem face ceva, orice, pentru tine, nu ezita!

sus

Denunta
lumi12a

Copii
Lexi: 18 ani, 5 luni

27.08.2006 3:02     citat 

Cuvintele sunt atat de sarace... pagina de web devine atat de impersonala... ma simt atat de neputincioasa in fata durerii tale... Pot doar sa ma rog Lui Dumnezeu sa iti dea putere sa mergi mai departe!
Pentru ca sunt mama, imi pot imagina prin ce treci! Si ridic ochii inlacrimati catre cer si ma rog pentru draga de tine!

sus

Denunta
alessia_de

Copii
E: 16 ani, 5 luni
D: 13 ani, 5 luni

27.08.2006 3:12     citat 

Sincere condoleantze si fie ca sufletul lui Luca sa se odihneasca in pace! Altceva nu stiu ce as mai putea spune decat ca sunt alaturi de voi, parintii, cu sufletul. trist

sus

Denunta
marypoppins_2

27.08.2006 5:02     citat 

Da, am citit de aseara. Dar n-am stiut ce sa spun. Am inchis calculatorul si am jelit. Am vazut cu ochii mintii cata suferinta ai indurat si inca induri. Si, asa cum spunea Arond, plangi, e cea mai buna cale sa-ti revii... atat cat va fi posibil.
Sincer, nu stiu ce-as putea sa-ti spun sa te ajute. Nici un miliard de cuvinte nu te-ar ajuta acum, poate doar sa te aline putin.
Regret amarnic prin ceea ce treci. Intr-adevar, nicio mama nu trebuie sa indure pierderea copilului.
Daca vreodata as putea sa te ajut, as face-o cu toata inima. Sincere condoleante, draga mea, sunt alaturi de tine si ma voi ruga.
Micutul Luca e o stelutza stralucitoare si te va veghea mereu. Iarta-ma, nu pot sa spun mai multe, pentru ca in momentul asta plang din nou. Regret...
trist

sus

Denunta
lilith1967

28.08.2006 6:11     citat 

Nu pot sa-ti spun decat ca-ti sunt alaturi .... si ca imi pare atat de rau! Luca va fi alaturi de tine intodeauna..... imi pare atat de rau!

sus

Denunta
SMOKY

28.08.2006 7:28     citat 

Sincere condoleantze! trist plang sau sunt foarte trist Dumnezeu sa-l odihneasca pe micul pui , e un ingeras acum.

sus

Denunta
mirella2006

Copii
LUCA ANDREI
DARIUS MATEI - e o raza de lumina
13 ani, 3 luni
am nascut deja!

28.08.2006 9:35     citat 

Ieri s-au implinit doua saptamani de cand nu l-am vazut si parca mie mi s-au parut ani.sotul meu,Dan e la fel de distrus ca si mine.o saptamana dupa dupa tragedia asta a stata acasa ca nu putea sa se duca la serviciu.il vedem peste tot in casa ,toate hainutele lui neatinse si patutul e ataat de trist si gol si jucariile au amutit si sunt triste. e atata tristete si durere incat nu doresc la nimeni sa o cunoasca caci e cea mai mare suferinta de pe lumea asta pe care dumnezeu a lasat-o.Ne aducem aminte de el cum se trezea dimineata si ne trezea si pe noi cu gnguritul lui,il striga..ta ta ta ta....,cum eu dansam prin casa si el venea la mine sa il iau in brate sa dansam impreuna,era un copil foarte vesel si foarte energic.nu a fost un copil bolnavicios,nu am fost niciodata internata in spital cu el,singura lui problema era rinofaringita,cu starnut si nas infundat.m-ati intrebat cum a contactat boala asta.totul s-a intamplat joi si noi ne intorsesem de la mare duminica.nu a avut nici un sipmtom,era perfect sanatos,doctorii mi-au spus ca a contactat virusul din aer si reactia a aparut dupa 8 ore.mi-au mai spuc ca nu avea imunitate si varsta lui era perfecta pt acest virus.Cand eram la spital si vedeam tot ce se intampla nu puteam sa cred ca sunt eu acolo sau copilul meu,aveam impresia ca ma uit pe Medical chanell.
AM PLANS CA O NEBUNA cand mi-au zis ca daca traieste o sa ramana paralizat complet ,mut ,si surd....zic,nu nu ,nu el.luca al meu radea tot timpul ,era nebunel si deschidea toate usile,alerga pe strada cu piciorusele goale si la mare era inebunit dupa apa.era un copil extrem de frumos.as dori sa va arat fotografii cu el dar nu stiu cum sa le pun pe foru caci sunt un membru nou ,poate ma ajutati voi.As avea atat de multe sa va povestesc despre el dar nu ma pot opri din plans ca nu mai vad tastele.va doresc din toata inima sa va bucurati de copiii vostri si le dea Dumnezeu toata sanatatea din lume si aprineti o luminare si pentru sufletul ingerasului meu.

sus

Denunta
karina1976

Copii
Paul: 18 ani, 5 luni
Patricia: 13 ani

28.08.2006 9:53     citat 

Draga mirella,

plang si acum, dupa ce am citit povestea ta.
as vrea sa iti spun niste cuvinte magice care sa te ajute sa treci peste durerea aceasta; dar ele nu exista.

Sa te gandesti ca Luca Andrei este intr-un loc mai bun, alaturi de Tatal ceresc si ca de acolo va veghea asupra ta. Sunt sigura ca dupa ce va trece durerea aceasta vei gasi in tine si in sotul tau puterea de a o lua de la capat cu un alt bebe.

Chiar daca acum pare incredibil, plangi si lasa timpul sa treaca, uneori ajuta; chiar daca nu vei uita niciodata.

Suntem cu sufletul alaturi de tine.

sus

Denunta
alicadu

Copii
Luli: 18 ani, 6 luni

28.08.2006 9:57     citat 

Trebuie sa treci prin asta, de dragul lui Luca. El a fost un luptator, un copil vesel si fericit. N-ar fi vrut ca parintii lui sa fie altfel.
Acuma ai un inger care te vegheaza.
Sterge-ti lacrimile dupa ce epuizezi plinsul si mergi mai departe. El este si va fi mereu linga tine. Sa nu incerci sa uiti nici o clipa petrecuta cu Luca, pastreaza-le pe toate in amintire, sunt mica voastra comoara.
Dar dupa o jale atita de cumplita...sa nu uiti ca copilu tau te-a vazut si vrut mereu vesela, puternica, supravietuitoare. Incearca sa nu-l dezamagesti.

sus

Denunta
Lauriciu

Copii
Patrick-Alexandru: 15 ani, 2 luni
Miruna-Ioana: 11 ani, 11 luni
am nascut deja!

28.08.2006 10:00     citat 

Scumpa,noi suntem aici cu tine sarut Descarca-te,scrie tot ce vrei,tot ce-ti trece prin cap,povesteste despre ingerasul tau drag de cate ori simti nevoia! Noi suntem aici,vom incerca sa te ajutam cu cate un cuvant din suflet. Ramai alaturi de sotul tau,plangeti unul pe umarul celuilalt;numai impreuna puteti trece peste tragedia asta!Aveti grija de voi! sarut

sus

Denunta
iulianaem

Copii
Sara: 15 ani, 8 luni
Daria: 13 ani, 8 luni

28.08.2006 10:38     citat 

plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Multa putere va doresc!!! trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Abia am citit mesjul tau printre lacrimi!!! plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
marihuana

Copii
Mattia: 16 ani, 10 luni
Martina Nicole: 14 ani, 5 luni

28.08.2006 2:51     citat 

Draga Mirella,
eu am doi copii si nici nu vreau sa-mi inchipui cum ar fi sa traiesc fara unul dintre ei . Ca mama te inteleg si nu pot decit sa-ti doresc forta sa treci peste un moment asa de dureros ca pierderea puiului tau.
Descarca-ti durerea dar incearca pe cit possibil sa nu te izolezi de restul lumii pentru ca solitudinea este mana pentru stari depresive. Tu esti puternica si trebuie sa mergi inainte. Va doresc tie si sotului tau sa infruntati impreuna aceasta durere imensa si, chiar daca poate parea cinic intr-un astfel de moment, va doresc sa aveti cit mai curind un alt copilas!
Eu am un baietel si o fetita. Destinul a vrut ca tatal meu sa moara cind eram gravida in 6 luni cu Mattia si sa-mi pierd mama in timpul celei de-a doua sarcini, la acelasi interval de timp. Din pacate moartea e singura realitate definitiva. Fa-ti curaj si priveste chiar daca printre lacrimi inainte.
Sunt alaturi de tine, draga mea!
Dana

sus

Denunta
Piscoto

Copii
Andrei Alexandru: 16 ani, 1 luna
Matei Cristian: 14 ani, 11 luni

28.08.2006 3:27     citat 

plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
Cumplit!
Sincere condoleante !

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, ... 17, 18, 19  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: