· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Sarcina > Lista gravidutelor 588
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Lista gravidutelor 588     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 8 luni
Naty: 5 ani, 11 luni

13.11.2013 6:18   Lista gravidutelor 588  citat 

larab, Ioana_Leka, LAM, lavinia_ionela, cien,Crispy

Va asteptam, burticutze!

cristina_ro 38..................................................................... DPN 25.11.2013 - baietel
ralucaher 35..................................................................... DPN ...17.12.2013 - baietel
marle 34..................................................................... DPN ...18.12.2013 - baietel

trist

Nattys 10..................................................................... DPN ...06.06.2014
mare_melisa 8..................................................................... DPN ...24.06.2014

Sarcini usoare tuturor celor 5 burticutze mici si mari!!!

Impartire pe luni a sarcinii:
luna 1= 01-05 sapt----luna 4= 14-18 sapt----luna 7= 28-31 sapt.
luna 2= 06-09 sapt----luna 5= 19-22 sapt----luna 8= 32-36 sapt.
luna 3= 10-13 sapt----luna 6= 23-27 sapt----luna 9= 37-40 sapt

----------------------------------------------------------------------------------------------------
exclamatie ===IMPORTANT=== exclamatie
Fetelor, va reamintesc: pentru o mai buna vizualizare in vederea efectuarii noii listute sa scrieti tot ceea ce tine de aceasta cu verde (ex. DPN = xx.yy.2011). Nu postati imagini care latesc pagina! (apasati intai butonul “vizualizare”, inainte de a apasa butonul "trimite").
exclamatie===UTIL=== exclamatie Cum sa postez poze
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Capitolul anterior: : sageata sageataLista gravidutelor 587

sus

Denunta
ralucaher

Copii
Andrei Bogdan: 14 ani, 5 luni
Ioana Miruna: 11 ani
Bebelina: 5 ani, 8 luni

14.11.2013 1:20     citat 

Multumim mult pentru casuta noua,Crispy!😘😘😘
Ioana,e superba puiutza ta!Sa-ti traiasca!😘😘😘
Ce putine burticutze am ramas!

sus

Denunta
Ioana_Leka

Copii
Noel: 3 ani, 9 luni
Amina - Un copil cautat de 8 ani!
5 ani, 10 luni
am nascut deja!

14.11.2013 6:45     citat 

Cryspy multumim de noul capitol!!

Haideti buritici noi!!

Ralu iti multumesc.Mult succes si tie,mai ai putin.In rest sunteti cu totii bine?Pupici

Ami

sus

Denunta
mare_melisa

Copii
Denisa: 10 ani, 10 luni
Calin: 5 ani, 2 luni

15.11.2013 6:42     citat 

Ioana ce frumoasa-i bebelina. Sa te bucuri de ea.

sus

Denunta
ralucaher

Copii

23.11.2013 11:28     citat 

Burticutelor,e cam liniste pe la noi!Pe unde umblati?😘😘😘
Amina,esti o dulcica!Sa cresti mare si sa fii sanatoasa!😘😘😘
Eu maine implinesc 37 de saptamani.Nu-mivine sa cred ca am ajuns pana la termen si ca incepe numaratoarea inversa.Pe 30 m-a chemat la control.Mai e un pic!Va pup!😘😘😘😘

sus

Denunta
cristina_ro

Copii
Vlad - Minunea vieti
7 ani, 9 luni
Tudor: 5 ani, 9 luni

24.11.2013 7:53     citat 

Buba seara fetelor,eu am nascut miercuri pe 20 noiembrie un pisoias de 2730 si 50 cm prin cezariana.am avut probleme in ultima luna,am descoperit ca am trombofilie si bb a fost mai mic.Nasterea a fost ok,mai putin anestezia.maine speram sa ajngem acasa,revin va pup si sarcini.usoare

sus

Denunta
mare_melisa

Copii

24.11.2013 9:30     citat 

Cristina bine ca sunteti bine, asta e cel mai important.
Eu sunt prin zona. Imediat a, si eu 10 saptamani zambet
Acum 2 saptamani mi-am facut analizele clasice plus cele pt descoperirea malformatiilor si totul a iesit ok.
Mi-a recomandat aceste analize Dr dupa ce am nascut-o pe fiica mea cu malformatii cardiace. Peste 2 saptamani merg iar la control si am sa-l rog sa-mi dea sa fac si dublu testul care e tot pt descoperirea de malformatii.
In rest sunt ok , am pofte seara de ceva sarat de si stiu ca nu e ok sa mananci sarat tot trebuie pana nu mananc saratele nu sunt ok.
Celelalte doamne ce fac ?

sus

Denunta
marle

Copii
printisorul nostru: 11 ani, 8 luni
print 2: 5 ani, 8 luni
am nascut deja!

25.11.2013 11:30     citat 

Saluti burticute si mamicute!
Felicitari noilor venite si celor care au nascut!
Lam sa iti traiasca fetita si sa aveti laptic cat mai mult!
Ioana minunea ta e o scumpa falcoasa! Cum stai cu lapticul?
Cristina oricum ai nascut cu 5 zile mai repede....deci nu mai aveai mult! Oricum bine ca sunteti ok!
Ralucaher nu e prea repede 30 noiembrie sa nasti? Si mie imi e putin groaza de momentul nasterii ca nu stiu cum pica doctorul de garda......mai ales ca eu nu nasc in orasul meu!
Crispy multumim de noul capitol! Voi deja v_ati obisnuit bine impreuna! Ce frumos!
Eu am fost sapt trecuta la control, tocmai intrasem in 36 saptamani! Suntem bine, avem 2900 gr si sincera sa fiu nu prea am mai avut ce vedea! S-a uitat doctorul la ce urmarea el sa vada pt perioada asta, mi-a facut betahemoliticul, dar mi-a spus ca vad ceva polipi pe col......pana acum nu erau si e posibil sa fie din cauza sarcinii plang sau sunt foarte trist sa speram ca dispar o data cu nasterea!
Ne-am comandat si carucior si asteptam sa soseasca! Chiar ati avut careva carucior de la cangarro?
Patrick al meu ma inebuneste toata ziua ca la gradi nu il mai duc sa putem intampina pe bebe sanatosi.......sper sa fi luat cea mai buna decizie.......sa nu o iau razna cu amandoi! Pana prin martie il tin acasa. Voi cele cu 2 copii cum procedati cu cei de gradi?
La mine noaptea e o nebunie......nu dorm si burtica e mai mereu tare....pe partea dreapta ma mai linistesc dar nu e partea recomandata de somn! Dar trec ele toate si ne trezim cu bebelevin brate,nu? Si atunci sa vezi..... sarut
Va pupi pe toate ca m-am cam intins!

sus

Denunta
mare_melisa

Copii

25.11.2013 10:18     citat 

Marle, eu ar trebuii sa nasc in Iunie, cat tim o sa fiu la maternitate sotul o s-o lase pe fiica mea la parintii mei apoi dupa aceia o sa isi faca timp s-o duca la gradinita daca mai apucam daca nu o sa ne acomodam toti pe parcurs zambet nu vad de ce nu ne-am descurca?
N-a spus nimeni ca va fi usor dar cu timpul ne vom acomodat toti, ea cu ideea ca nu mai e cea mai mica si alintata iar noi sa ne impartim la ambii copii. Stiu ca cel mai greu o sa-mi fie mie pt ca o sa trebuiasca cea mai mare parte din timp s-a ma ocup de noul membru si fetita sper sa nu fie geloasa pe cel mic/cea mica . O sa vedem atunci , oricum o sa ii explic la momentul acela care-i treaba .

sus

Denunta
Luv31

Copii
BebeDulce: 8 ani, 2 luni
BebeMinunat: 6 ani

26.11.2013 7:07     citat 

felicitari pt noua mamica.

melisa, va veti descurcat sigur! noi ne-am descurcat fara problem. nimeni nu zice ca-i usor, dar vazandu-ti copiii uiti de tot.

va pup si sarcini usoare!

pup Ioana si Amina.

sus

Denunta
ralucaher

Copii

28.11.2013 10:37     citat 

Felicitari,Cristina!Sa-ti traiasca si sa fiti sanatosi cu totii.😘😘😘
Marle,eu am dus-o pe Miru zi de zi la camin.Nu cred ca m-as fi descurcat cu ea acasa pt ca trebuie zi de zi sa-i fac ciorbita proaspata,felul doi si eu de abia imi mai tarasc picioarele prin casa.Andrei e la scoala in clasa a doua deci...sunt singura zi de zi pana la 4.Eu le fac zilnic suc de fructe la stortcator(din mere,morcov,portocala,sfecla rosie)si nu au mai racit de nu mai tin minte cand.Cand e o viroza mai puternica trecem usor peste ea .Le-am mai dat in septembrie ursuleti cu echinaceea.Sa speram ca trecem cu bine peste iarna.
Nu e devreme pe 30 sa nasc,pt ca pe 1 dec fac 38 de saptamani.Oricum a zis ca daca nu e colul dilatat ma mai lasa un pic.Eu mi-as dori sa nasc pt ca ma simt atat de greoaie si nici eu nu ma ofihnesc deloc noaptea,fac ture la baie din ora-n ora...Of!
Pe Miruna am nascut-o la 37 sapt si 2 zile si a fost totul ok.😘😘😘😘
Va tinem la curent cu vestile!😘😘😘😘

sus

Denunta
marle

Copii
am nascut deja!

29.11.2013 5:36     citat 

Ralucaher stiu perfect ce spui si eu ma simt f greoaie am deja 73kg si mi se mai intareste si burtica mai mereu, noaptea e o nebunie, dar parca tot as mai vrea sa rezist pana prin 10dec! Paty a venit si el cu 8 zile mai repede poate ii urmeaza si fratele lui exemplul!
Cu gradi eu am incercat sa fiu mai rezervata ca m-am saturat de atatea raceli care dau in bronsite si eu nu mai sunt in stare sa vad de el asa bolnavior.....la noi la gradi merg f multi copii bolnavi si dupa o sapt puiul meu deja e racit! Stiu ca va fi greu, dar macar 2 luni de pauza poate reusim sa-l ferim pe bebe de ceva neplacut in primele lui luni de viata! E clar ca si acasa se poate raci pentru ca nu il tin inchis, mergem la dansuri de 3 ori pe sapt, mergem in vizita la prieteni, primim vizite, dar poate vor fi mai usoare racelile astea! Am inceput ceva tratamente cu homeopate si extract de calin si sa vedem efectul acum!
Azi am primit coletul cu caruciorul, in final am luat de la baby care ca cel care il voiam de la cangarro nu-l aveau pe stoc nicaieri, asa ca am optat pt un baby care 3 in 1 cu 2 roti de cauciuc pe spate si una in fata care se pivoteaza, e albastru si chiar pare ok....sper sa ne folosim de el si sa nu fie un bebe care vrea mai mult in brate decat in carut.....ca Paty de altfel rad
Mare_melisa sunt convinsa ca ne vom descurca toate ! Sa ajute DD sa avem copilasi sanatosi si intelegere in casa ca restul vin de la sine! Ce iti doresti acum fetita sau baietel? Printesa ta ce spune, e incantata?
Va pupi pe toate cu drag!

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 10 ani, 3 luni
Al mic: 6 ani, 7 luni

29.11.2013 11:18     citat 

Marle eu l-am nascut pe cel mic pe 1 ianuarie asa ca am avut toata iarna in fata cu el mic. Fata era in primul an de gradinita si venea tot timpul cu raceli acasa. Pana sa il nasc pe cel mic nu m-am ingrijorat cu racelile ei, dar o data aparut si el au aparut racelile la amandoi. Daca ea incepuse cat de cat sa se imunizeze si sa treaca mai usor peste diverse virusuri, cu cel mic am ajuns de doua ori internata in spital la 2 si la 3 luni, o data pentru gripa si o data pentru pneumonie interstitiala. Noroc ca nu am renuntat la alaptat ca tare bine i-a prins, desi cam toata lumea (familie, doctori) ma presa ca din cauza mea ca aveam si eu gripa, febra, stari de rau, l-am imbolnavit si pe el si nu ii mai face bine laptele etc... ochi peste cap
Dupa a doua internare nu am mai dus fata la gradinita si de atunci nu a mai racit nimeni.

sus

Denunta
marle

Copii
am nascut deja!

30.11.2013 4:42     citat 

Sunshineme, asta imi doresc si poate ne ajuta DD......sa nu ne imbolnavim macar in primele 3 luni de viata! Sunt convinsa ca ti-a fost f greu cu bebe mic si bolnavior, imi aduc aminte ca citeam prin ce ati trecut si tare ma intristam! E neplacut mai ales ca sunt asa mici medicamentele astea sunt asa urate! trist foarte bine ca ai alaptat in continuare, a fost cea mai buna alegere! acum cum sunteti cu gradi, mergeti? Ati mai fost raciti?
Fetele eu azi nu prea l-am simtit pe bb, la cat era el de vioi azi a dormit mai toata ziua! Miercuri intram si noi in 38 de sapt si probabil ca deja e prea mare sa il mai simt asa bine!
Ralucaher ai fost la control? Cum sunteti? Tinem pumnii sa fie totul bine! Pupici
Lam ce iti face printesa? Ceva poze? Va descurcati cu alaptatul ca stiu ca ziceai ca ti-e cam groaza!

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 10 ani, 3 luni
Al mic: 6 ani, 7 luni

30.11.2013 11:28     citat 

Nu am inceput gradinita. O mai las pana in primavara. Eu de cateva luni am inceput munca 3 zile pe sapt si copiii ii las cu bunicile si merg la alaptat o data in timpul programului. Am vrea sa o dam la gradinita germana, dar ramane de vazut ce o mai fi pana atunci.
Nastere usoara ca mai ai tare putin.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: