· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >Copii cu nevoi speciale > materiale aba
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4  »
subiect nou  raspunde
autor materiale aba     
raboj_oana

Copii
vladut: 19 ani, 7 luni

01.09.2006 4:53   materiale aba  citat 

buna,
va rog mult daca ma puteti ajuta cu ceva materiale pt a lucra aba cu baietelul meu in varsta de5ani si4luni
adresamea de mail [email protected]

multumesc din suflet
oana

sus

Denunta
AFANYT

27.10.2006 5:26     citat 

Oana...ai facut rost de materiale aba ?.... iti trimit eu daca vrei.....ceva imi spune numele tau cred ca ne-am mai intalnit undeva pe la autism.ro

sus

Denunta
raboj_oana

Copii

29.10.2006 11:19   materiale aba  citat 

salut,

nu am primit nimic si daca ai tu ceva si ma poti ajuta iti multumesc din suflet.am mai gasit cate ceva prin librarii,mai improvizam dar merge totusi greut

multumesc
oana

sus

Denunta
sidisi

Copii
diana 6 ani

29.10.2006 3:16     citat 

buna oana,
am mare nevoie de un sfat.
Am inceput sa lucrez cu Diana dupa materialul pe care l-am primit de la tine pe mail.Pot sa-ti spun ca ne descurcam mai bine la joaca cu papusile si masinutele decat la identificarea pe imagine a obiectelor si la puzzle.Diana imi arunca poza de pe masa si strica jocul de puzzle inite de a-i da ei ultima piesa sa o puna.
Voi cum ati depasit aceasta faza?Am inceput gresit cu ea daca incerc
in fiecare zi mai multe activitati?

sus

Denunta
AFANYT

29.10.2006 9:09     citat 

Draga sidisi nu cred ca gresesti cu nimic ...deocamdata incerci sa lucrezi cu copilul ceea ce ii place la masuta cat mai diversificat ,sa nu se plictiseasca cu mici pauze ...si le rotesti ...si bineinteles cu premiere la fiecare lucru bun facut.,nu uita ca trebuie sa intri in lumea copilului si sa observi cee ce il intereseaza ...si sa insisti acolo sa lucrezi mult....si eu fac acelasi lucru nu am tutori nu am posibilitate dar ma strasduiesc.

sus

Denunta
raboj_oana

Copii

30.10.2006 2:44   aba  citat 

buna,
nu gresesti cu nimic lucrand diversificat,trebuie sa ai multa rabdare si eventual oferai imagini pentru inceput cu membrii familiei.pe voi va cunoaste si ii va fi mai usor ,se va obisnui ,si cand vei lucra cu alte imagini.noi ,straine pentru copil,deja va fi inteles ideea.
lucrati cu puzle din 2 piese si mai tarziu cu 4 sunt sigura ca ve-ti reusi

numai bine si multa rabdare

oana

sus

Denunta
sidisi

Copii
diana 6 ani

30.10.2006 10:57     citat 

dragele mele,
va multumesc mult si scuzati-ma ca raspund cu intarziere.suntem la inceput si pt ca nu iese ca la carte am devenit usor nesigura ...
e minunat ca exista oameni ca voi care stiu sa-ti intinda o mana cand
ai nevoie si sa te incurajeze.
toate cele bune

sus

Denunta
AFANYT

31.10.2006 12:05     citat 

Cu placere sidisi...aici iti pot raspunde ori de cate ori ai nevoie.Trebuie sa fim optimisti si in acelasi timp sa alegem tot ce e mai bun ptr copii nostri....

sus

Denunta
raboj_oana

Copii

31.10.2006 1:25     citat 

cu multa placere,ma bucur ca ne putem ajuta.
afanyt crinuta este superba.

numai bine tuturor
oana

sus

Denunta
ardeiash

31.10.2006 11:31     citat 

o intrebare va rog" terapia aba este o terapie aplicata copiilor cu ce fel de boli? daca nu deranjez, bineinteles.. multumesc!

sus

Denunta
nightwish

Copii
INGRID: 17 ani, 3 luni

01.11.2006 8:57     citat 

autism

sus

Denunta
AFANYT

01.11.2006 9:26     citat 

Un copil cu Autism se poate afla oriunde pe largul „spectru” al Autismului. La capatul superior, un copil poate parea aproape normal si poate avea doar putine trasaturi autiste. Ar putea, de exemplu, sa fie un copil linistit în clasa, cu putini prieni sau fara nici unul si cu câteva obiceiuri ciudate. Ar putea sa nici nu fie diagnosticat ca autist decât mult mai tarziu în viata. La capatul inferior al spectrului, un copil ar putea fi descris ca putin-functional, poate avea vorbirea si limbajul defectuase si are nevoie de terapie mult mai intensa. Indiferent unde, pe spectru, se afla un copil, poate si trebuie sa fie ajutat. Pervasive Developmental Disorder or PDD este de fapt o denumire inexacta. Multi doctori carora nu le-ar placea sa îsi asume responsabilitatea de a pune un diagnostic de Autism le vor spune parintilor ca copilul lor are PDD. Drept rezultat, multi parinti simt ca afectiunea copilului lor nu este atât de grava, iar unii chiar cred ca ar putea sa îi treaca.......terapia aba ajuta in general copii intarziati ar deiash.

sus

Denunta
mara-stanescu

Copii
anton ovidiu: 15 ani, 10 luni
ioana: 15 ani, 10 luni
mara: 15 ani, 10 luni

03.11.2006 5:15     citat 

Va rog sa-mi trimiteti si mie materiale pentru terapia aba., pentru fetita mea Mara. Va rog, va multumesc.

sus

Denunta
AFANYT

04.11.2006 2:17     citat 

mara- stanescu, am trimis materialele...pe e-mail sper ca le -ati primit.

sus

Denunta
ardeiash

04.11.2006 9:32     citat 

multumesc mult pentru materiale afanyt

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: