· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Nasterea > durerile nasterii
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
subiect nou  raspunde
autor durerile nasterii     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
Silvie

Copii
Natalia Elena Sanziana: 12 ani, 10 luni
Sofia Ecaterina Gabriela: 11 ani, 2 luni
am nascut deja!

22.02.2007 4:32     citat 

Caf, te inteleg perfect. Cred ca toate ne facem griji, e inevitabil. Si pe mine ma apuca emotiile din cand in cand, ca mai am nitel si eu. Oricum, bafta, iti tin pumnii, totul va fi bine, vei vedea. Sa ne dai de stire rad

sus

Denunta
daci

Copii
Tudor Andi: 12 ani, 7 luni
Anda Maira: 9 ani, 7 luni

22.02.2007 11:18     citat 

Caf, iti tinem pumnii si ne rugam pt voi la Dumnezeu sa fie totul bine !
Nastere usoara si bebe sanatos ! Doamne ajuta ! sarut sarut

sus

Denunta
mella77

Copii
MM: 13 ani, 5 luni
am nascut deja!

22.02.2007 11:26     citat 

pe fetele care o sa nasca in curand le sfatuiesc sa isi ia la ele dopuri pt urechi! eu m-am dus curajoasa sa nasc dar nu am nascut in prima zi (a fost nastere provocata) si m-a luat o frica la spital de la urlete!!!
inchipuiti-va sa "asteptati" sa nasteti si sa va treziti in urlete de genul:
MA DOAREEEEE!
NU MAI SUUPOORT!!
MOOOOOOOOR!
SCOATETI-L ODATA DIN MINEEEEEEEEEE!!!
ETC

pe mine m-a luat plansul la 3 noaptea si l-am sunat pe barbata'miu!zambet si am avut o nastere asa usoara si nedureroasa....zambet

sus

Denunta
rapunzel

Copii
ANDREEA
MIHAI

23.02.2007 9:01     citat 

sunt cu totul de acord cu mella!
nu va speriati de tipetele pe care o sa le auziti in sala de nasteri!
se poate si fara!

sus

Denunta
Silvie

Copii
am nascut deja!

23.02.2007 7:27     citat 

rad Am auzit si eu de astea, dar sper sa fiu capabil sa le ignor. Se mai intampla... se poate si cu si fara, depinde si de cum iti reactioneaza organismul. Felicitari mella, ce ai? Fetita sau baietel?

sus

Denunta
gaguta

Copii
ema maria: 13 ani, 5 luni
stefania elisabeta: 12 ani, 3 luni
Sofia Elena: 4 ani, 4 luni

23.02.2007 8:09     citat 

si eu pot sa spun ca am avut o nastere usoara,acuma sa vedem cum va fi a 2 nastere,sa fie ca prima floare la ureche,am impins de 3 ori si a iesit ratusca mea.Si eu auzeam tot felul de gemete,dar cand eram eu in travalui parca nu mai auzeam nimic,si dupa ce am nascut parca nu mai bagam in seama tipetele, foarte fericit eram fericita ca am scapat si am adus pe lume o fetita frumoasa foc scot limba

sus

Denunta
mella77

Copii
MM: 13 ani, 5 luni
am nascut deja!

23.02.2007 9:25     citat 

silvie, am un baietel de 6 luni si jumatate:)
si a avut la nastere 4,050kg
aaaaaaaaa, sa nu uit!
alta chestie, sunt asistente care nu stiu sa fie "atente" la ce spun gravidutelor ce trebuie sa nasca
la mine tot venea o tinerica si se minuna de burta mea, mi-a zis:" oooooo, ce copil mare!"
pt una care naste pt prima oara "pe jos" o pune pe ganduri... aoleu! daca e prea mare... o sa ma doara mai tare, ma aia, ma ailalta?... nu va speriati!
io m-am plans doctorului si el mi-a spus ca nu am un copil mare, am un copil "pe masura mea"zambet eu am 1.77.

asa e, daca esti in travaliu nu auzi cum tipa altele, dar eu nu eram:) eu tot il asteptam:)

sus

Denunta
Silvie

Copii
am nascut deja!

24.02.2007 10:11     citat 

sa-ti traiasca mella, sper sa am si eu bafta ta sa scap usor foarte fericit . Eu am fetita si astept sa apara in curand, mult a fost si putin a ramas trag cu ochiul . Am termen pe 23 martie, insa am tot avut senzatia ca o sa vina mai devreme, sa nu ma intrebati de ce ca nu stiu... rad

sus

Denunta
laura_feelings

Copii
Cristian: 9 ani, 9 luni
Teodor: 12 ani, 10 luni

24.02.2007 12:40     citat 

Silvie si eu am patit ca tine. Traiam tot timpul cu impresia ca o sa se nasca mai devreme si chiar ziceam la toata lumea ca mai am 3 saptamni cand de fapt mai aveam 4 pana la termen si cand aveam 2 ca mai am una si tot asa, poate si pentru ca nu mai aveam rabdare. Acum mai am una si nu mai spun nimic, astept momentul cand se va hotara singurel sa iasa de la mami din burtica.

sus

Denunta
Silvie

Copii
am nascut deja!

24.02.2007 1:20     citat 

cunosc sentimentul... si eu, practic tot patru mai am. Drept e, ca de acum din 36 de saptramani, se considera la termen si exista varianta sa apara, dar .... zambet

sus

Denunta
Nicole_Bebe

Copii
Bianca-Mihaela-Daniela: 12 ani, 8 luni

25.02.2007 9:37     citat 

----------
laura_feelings a scris:
Silvie si eu am patit ca tine. Traiam tot timpul cu impresia ca o sa se nasca mai devreme si chiar ziceam la toata lumea ca mai am 3 saptamni cand de fapt mai aveam 4 pana la termen si cand aveam 2 ca mai am una si tot asa, poate si pentru ca nu mai aveam rabdare. Acum mai am una si nu mai spun nimic, astept momentul cand se va hotara singurel sa iasa de la mami din burtica.
----------

Wow Laura mai ai cateva zile ........ succes iti tin pumnii mai ales ca ai zis ca am burtica ca a ta foarte fericit sa ne spui cum a fost da cu lux de amanunte nu asa prostit ochi peste cap

sus

Denunta
laura_feelings

Copii
Cristian: 9 ani, 9 luni
Teodor: 12 ani, 10 luni

25.02.2007 3:45     citat 

Sigur am sa va povestesc, numai sa se hotarasca sa iasa odata ca nu mai am rabdare.

sus

Denunta
ramona79

Copii
Raisa Georgiana: 12 ani, 6 luni
Denis Gabriel: 10 ani, 3 luni

26.02.2007 12:25     citat 

ufffff multa bafta laura.....CURAJ, nastere super usoara, sa dea Dumnezeu sa fie totul bine. abia astept sa ne povestesti cum a fost........mie una mi-e frica de mor trist

sus

Denunta
amalutza

Copii
NEDELCU AMALIA: 13 ani, 1 luna

26.02.2007 9:04     citat 

La toate femeile recomand nasterea normala,fara nici un fel de anestezie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! e ffff bine ptr mama si ptr bebe.in cazul in care nu aveti alte probleme si doctorul va recomanda altceva.eu am nascut normal si a doua oara tot asa as face.durerile sunt suportabile,fara frica si documentati va f bine sa stiti la ce sa va asteptati.nasteri usoare si bbei sanatosi!!!!!!!!!!!!

sus

Denunta
AdinaA

Copii
Matei: 19 ani, 11 luni
Maria Romana: 15 ani, 3 luni
Mircea Victor: 11 ani, 5 luni

26.02.2007 9:31     citat 

amalutza,
nu sint suportabile durerile pt toata lumea pt simplul motiv ca sint diferite, unele femei au dureri mai mari ca altele asa cum unele femei au dureri de ciclul si altele n-au ! Si pragul durerii e diferit de la o persoana la alta !

Am o prietena care suporta orice durere foarte stoica insa durerile de nastere nu le-a suportat. Eu le-am suportat bine la inceput, in prima jumatate a travaliului apoi au devenit insuportabile si am cerut epidurala !

Si nu e nimic nenatural in a te manifesta vocal, sa tzipi de durere, sa injuri ,sa faci ce vrei, este acceptabil sa faci orice simti ca-ti usureaza durerea poti sa iei orice pozitie !

Baile calde ajuta foarte mult, parca-ti reduc din intensitatea contractiilor.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: