· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Nasterea > Anestezisti din Constanta
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor Anestezisti din Constanta     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
nicolici3

Copii
Raluca-Ioana: 23 ani, 2 luni
Vlad-Ionut: 13 ani

20.05.2007 12:31   Anestezisti din Constanta  citat 

Buna mamici din Constanta !!!!!!
Am si eu nevoie de niste informatii .Mai am 1 luna si nasc . Vreau sa fac anestezie epidurala (nastere normala) si am primit de la medicul meu ginecolog 2 nr. de tel. Dinca si Fustanela. Eu stiu ca cel mai bun e Dr. Nicolae. Voi ce spuneti ? Trebuie sa vb.cu ei cat de curand si nu stiu cu cine .Pe cine imi recomandati? Voi cu cine ati facut si care este cel mai de treaba?Se pot aborda usor sau sunt ciufuti ?
De Fustanela nu am auzit , iar de Dinca nu am auzit de bine foarte fericit
Astept sfaturile voastre. Pupici . sarut

sus

Denunta
bdliana

Copii
Alexia: 16 ani, 4 luni
Natalia: 14 ani, 3 luni

20.05.2007 1:13     citat 

Dinca e o nesimtita cu n mare.
Mie mi-a dat dr. nr. ei de tel.,am sunat-o, am fost la spital sa ne cunoastem, de fapt o stiam fiindca mi-a dat anestezie acum ceva ani pt. un chiuretaj .Aveam o sarcina oprita in evolutie.De atunci mi s-a parut nesuferita, pana sa ii bag plicul s-a uitat la mine ca la un nimic, pe urma era lapte si miere, cred ca ii dadusem eu exagerat de mult...
In fine, ma duc la spital, imi zice ca ma cost 100 de euro, ca vine la orice ora.. ma apuca durerile, o sun la 4 dimineata, nu raspunde, o mai sun o data, nu raspunde, pe urma raspunde dar nu vorbeste, asculta, pe urma isi inchide tel, pe urma il deschide si nu raspunde.Faze de om nesimtit, nu de dr. la care ai oaresce pretentii.
De Nicolae am auzit si eu doar de bine, ia leg. cu el daca poti.De Fustanela e prima data cand aud.

sus

Denunta
marypoppins_2

20.05.2007 1:53     citat 

M-am chinuit mult sa-mi amintesc numele anestezistei mele si cred ca asta e: Fustanela. Cu mine s-a purtat exceptional (desi la ea n-am mai apucat sa cotizez), chiar era insarcinata in perioada cand am nascut eu. A venit sa ma vada si dupa operatie, nu a batut niciun apropos ca nu i-am dat bani, s-a interesat de sanatatea mea si, una peste alta, mi-a lasat impresia une femei deosebite si medic de gasca. foarte fericit
E bine sa porti discutii dinainte, ca sa stii la ce sa te astepti. Nastere usoara!

sus

Denunta
nicolici3

Copii

20.05.2007 7:49     citat 

Merci mult ptr. raspunsuri . De Dinca auzisem si eu ca e cum e . De Fustanela nu am auzit deloc. Cred ca voi vb. totusi cu Nicolae. Am auzit ca el a adus epidurala si i-a initiat si pe altii sa o foloseasca. Sincer nu prea stiu cum voi naste . Eu am colul scurt. S-ar putea ca pana la sfarsitul sarcinii sa se deschida . La prima sarcina s-a deschis la 6 luni si am nascut la 36 de sapt. Acum mi s-a spus ca s-ar putea sa fie la fel . Daca insa duc sarcina pana la capat copilul o sa aiba 4.5 kg. foarte fericit .Acum la 31 sapt. are 2300g. As putea sa nasc normal ,dar la greutatea asta nu prea ma incumet. Ma bate gandul de cezariana. Oricum , in oricare din cazuri am nevoie de anestezie.Cum a fost la voi anestezia? Cum a fost dupa ? S-a folosit forcepsul ? Mie mi-a spus medicul ca in unele cazuri se foloseste forcepsul la nastere . Ati avut probleme cu lactatia din cauza anesteziei?
La prima nastere nu imi faceam atatea probleme . Acum parca imi e un pic teama . Sunt mai batrana cu 10 ani scot limba

sus

Denunta
nicolici3

Copii

05.06.2007 8:07     citat 

Am vorbit cu dr. Nicolae care e sef de sectie . E super de treaba ( asta din primele discutii ) Oricum mi-a fost recomandat si de alti pacienti. Singura probleme e ca in perioada 7-14 iunie nu e in tara . Sper sa nu ma apuce taman atunci , avand si colul deschis.Oricum daca e sa se intample ,a vb. dansul cu dr. Fustanela sa ii tina locul . Sper sa fie totul ok.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: