· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >Copii cu nevoi speciale > ajutor pentru un copil de noua ani
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor ajutor pentru un copil de noua ani     
iosefine

24.10.2012 4:30   ajutor pentru un copil de noua ani  citat 

Nu prea stiu unde sa postez asa ca m-am gandit sa scriu aici , poate e cineva ce poate ajuta. Cunosc un copil de noua ani ce nu isi poate folosi ambele picioare. E unul din cei mai tristi copii ce i-am vazut in viata mea. Nu are nici un prieten, o mama betiva si c***a, un tata vitreg recidivist, violent si betiv, un tata ce nu l-a vazut vreodata si nu vrea sa auda de el. Cam acesta e universul lui. O lume plina de indiferenta , violenta si alcool. Am realizat ca ii place sa citeasca, asa ca o sa ii duc niste carti cu povesti. Ma intrebam daca pe aici e cineva care are disponibil un carucior cu rotile. Poate cuiva nu ii mai foloseste. Copilul locuieste la tara, nu prea sunt drumuri asfaltate, dar ma gandesc ca poate macar mai poate iesi din cand in cand din casa. Sper din toata inima sa fie cineva care are un asemenea carucior, lui Florin i-ar fi de mare folos.

sus

Denunta
iosefine

24.10.2012 9:01     citat 

Tocmai am aflat ca Florin are nevoie de pampers, mama lui ii pune acelasi pampers zile la rand , iar copiii din clasa se plang de mirosul ce il eman, asa ca cine poate sa il ajute cu pampers ar fi grozav.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: