· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Nasterea > Povestea lui Alex
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  »
subiect nou  raspunde
autor Povestea lui Alex     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
andismom

Copii
Andi: 15 ani, 4 luni
Maria Cezara: 11 ani, 7 luni

15.02.2007 5:05     citat 

Ildiko,

iti jur ca mi-au dat lacrimile citind ce ai scris! Dumnezeu este mare si in mod sigur copilasul tau are ingerasii lui pazitori care il iubesc mult!

te felicit pentru curajul si ardoarea cu care ai luptat pentru puiul tau si va dorim din tot sufletul sa aveti parte numai de bucurii de acum incolo si toate sa va fie bune in viata iar lui Alex ii dorim o recuperare cat mai rapida si usoara astfel incat sa se poata bucura de o copilarie frumoasa! sarut

sa ne tii la curent cu progresele voastre! sarut

sus

Denunta
ildikodrujit

19.02.2007 8:48     citat 

Alex are aproape 8 luni, 7,5 kg si 70 cm. Rade, gangureste, se joaca, sta in fundulet sprijinit, se roteste de pe o parte pe alta, e un nazdravan. Doctorii zic ca va fi recuperat in totalitate pana la 1 an.
Multumesc tuturor celor care ne-au scris si ne-au facut urari de bine.

sus

Denunta
daci

Copii
Tudor Andi: 13 ani, 11 luni
Anda Maira: 10 ani, 11 luni

20.02.2007 11:41     citat 

Ildiko, povestea voastra este incredibila. Am plans in hohote cand am citit-o si am vazut prin cate necazuri, plansete si incercari ati trecut. Dar Dumnezeu a fost alaturi de voi si va fi in continuare si ii va da lui Alex multa sanatate, pentru ca este un prichindel care a luptat atat de mult pentru viata, a luptat sa fie alaturi de voi. Iar pentru asta Doamne, Doamne va fi bun si va va da familia fericita si implinita pe care o meritati din plin ! Felicitari pentru curaj si pentru tot efortul vostru !
Pupici multi din tot sufletul ! sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
andismom

Copii
Andi: 15 ani, 4 luni
Maria Cezara: 11 ani, 7 luni

21.02.2007 10:34     citat 

----------
ildikodrujit a scris:
Alex are aproape 8 luni, 7,5 kg si 70 cm. Rade, gangureste, se joaca, sta in fundulet sprijinit, se roteste de pe o parte pe alta, e un nazdravan. Doctorii zic ca va fi recuperat in totalitate pana la 1 an.
Multumesc tuturor celor care ne-au scris si ne-au facut urari de bine.
----------

Bravo voinicule!!! sarut sarut sarut

povestea voastra este un exemplu de minune ce se poate intampla unor parinti care isi iubesc enorm copilul si care nu si-au pierdut niciodata speranta!

ma bucur din suflet sa aud ca face f bine piticul vostru si o sa tineti tot asa! si... sa nu uiti sa mai intri pe aici din cand in cand sa ne mai povestesti ce faceti! sarut

sus

Denunta
alinutza_s

27.02.2007 10:03     citat 

Bravo Alex!! sarut E un adevarat luptator. Si parintii lui de asemeni. Are cui semana. Sunt convinsa ca totul va fi bine si de acum inainte.
Pupici sarut

sus

Denunta
ildikodrujit

10.03.2007 10:31     citat 

Alex are 8 luni si doua saptamani. Cantareste 8200 gr si creste in continuare. Se intoarce singur de pe o parte pe alta, rade in hohote, zice silabe, mai are putin si-si rontaie degetele de la piciore. Ne cam chinuie dintisorii aia care nu vor sa iasa, dar se rezolva si asta. Am fost cu el la o evaluare la NPI si a zis dr ca se situeaza la varsta unui copil de 6 luni, exact cat ar fi avut el daca s-ar fi nascut la termen. Suntem foarte multumiti de evolutia lui si-i multumim lui Dumnezeu pentru minunea noastra de baietel. Mii de multumiri tuturor celor care ne-au scris mesaje si ne-au incurajat. Va pupam pe toti, Alex, mami si tati

sus

Denunta
ancutzica

Copii
junior: 18 ani, 10 luni
praslea: 15 ani, 2 luni

13.03.2007 10:00     citat 

impresionanta povestea voastra, va doresc multa sanatate si fericire

sus

Denunta
Flory24

Copii
Amalia Gabriela: 15 ani, 7 luni

23.03.2007 3:10     citat 

ildikodrujit, am plans cand am citi povestea ta si ma bucur ca v-a dat Dumnezeu puterea sa faceti fata situatiei grele sarut sarut
Sunteti o familie de luptatori, de curajosi,multa sanatate va doresc, multa fericire si o viata lipsita de incercari grele. sarut sarut sarut

sus

Denunta
ildikodrujit

12.05.2007 1:05     citat 

Bebe meu are aproape 11 luni, 10 kg si 72 de cm. E mare. Avem si 3 dintisori si incercam sa facem pasuti. Zicem doar tata ca lu mamam ii spunem pe nume.

sus

Denunta
anaisa

Copii
iusef matei: 14 ani, 4 luni
adam anas: 12 ani, 7 luni
am nascut deja!

15.05.2007 9:15     citat 

Povestea voastra am citit-o cu sufletul la gura si cu lacrimi in ochii!
Sa va traiasca minunea sa fie sanatos,frumos vad ca este .Sa fiti sanatosi si voi sa va bucurati de el ,sunteti o familie norocoasa ca va aveti unul pe altul!Toata admiratia ptr tine mami esti o luptatoare dar bebe Alex te-a intrecut ,de fapt ne-a intrecut pe noi toti!
Bravoo Alex !Mami vreau sa mai vad poze cu Alex acum la 11 luni,sa vedem baietelul minune!
Va pupam ! sarut

sus

Denunta
denig

Copii
Denisa Andreea: 15 ani, 5 luni

15.05.2007 10:27     citat 

O poveste care este o lectie de viata.Bravo mami ca ai crezut in puiul tau si ai luptat pentru el.
Alex sa creasca mare,sanatos si voios sa va bucurati de el in fiecare clipa iar rasul lui sa va umple mereu inimile de fericire. sarut sarut sarut
Asteptam vesti despre puiutul tau.

sus

Denunta
VIPERA

Copii
Maria-Anca: 14 ani, 2 luni
Ioana Luiza: 11 ani, 2 luni

18.05.2007 5:42     citat 

Am plans de m-am unflat , cand ma vazut sotul s-a speriat a crezut ca am patit ceva.......Nu am cuvinte ..... O familie de luptatori !!! Cinste voua !!!!! zambet zambet zambet zambet zambet
Sa dea D-zeu sa fie bine de acum in colo !!!!! Multa sanatate si sa luptati in continuare pentru puiul vostru ca merita e bestial . Pupa-l din partea noastra ca merita . pupici! sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
remimona

Copii
Stefan: 11 ani, 4 luni
Marina: 14 ani, 5 luni
am nascut deja!

20.05.2007 12:00     citat 

Intr-adevar extraordinar! M-a impresionat pana la lacrimi povestea voastra. Un bebe incredibil si niste parinti plini de credinta si de speranta. Cinste voua si va dorim tot binele din lume si mai ales multa sanatate zambet

sus

Denunta
ildikodrujit

02.07.2007 5:34     citat 

Va vine sa credeti? Baietelul meu are un anisor si e bine. Se pare ca temerile doctorilor nu se vor adeveri. Baietelul meu va fi la fel ca toti copiii. Nici nu-mi vine sa cred cat de repede a trecut anul si cat de mult s-a schimbat. Suntem o familie fericita.

sus

Denunta
daci

Copii
Tudor Andi: 13 ani, 11 luni
Anda Maira: 10 ani, 11 luni

02.07.2007 6:07     citat 

Ildiko, bravo si sa va dea Dumnezeu numai sanatate si fericire, pentru ca le meritati din plin....iar pe micut il pupam de sute de ori si ii dorim sa creasca mare, sanatos si sa aiba o viata linistita si senina !
Pupici la toti ! sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: