· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Nasterea > Povestea lui Alex
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  »
subiect nou  raspunde
autor Povestea lui Alex     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
VIPERA

Copii
Maria-Anca: 14 ani, 2 luni
Ioana Luiza: 11 ani, 3 luni

02.07.2007 11:02     citat 

Ce vesti bune !!! Ma bucur enorm pt voi . Va imbratisam cu dragoste . sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
atleta

Copii
Alexandru - Zorro
13 ani, 8 luni

03.07.2007 10:09     citat 

Nu stiu ce zic altii dar pentru mine esti cea mai tare mamica...Nu cred ca multe persoane ar fi mers pana la capat asa cum ai facut tu. Sunteti niste luptatori si tu si Alex...Sanatate muuulta ...sa fiti bine in continuare...Si sa dati peste cap medicina...ca pana acum nu s a adeverit nimic din ce au zis....
La multi ani piticot luptator sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
gaguta

Copii
ema maria: 14 ani, 10 luni
stefania elisabeta: 13 ani, 8 luni
Sofia Elena: 5 ani, 8 luni

03.07.2007 7:23     citat 

desi am citit pe bucatele povestea voastra,in afara fatului ca m/a impresionat fff mult,te consider o mama super curajoasa ai trecut prin multe cu bebele tau,iti doresc atat tie cat si lui Alex sanatate multa,sper ca greul a trecut,va pup sarut

sus

Denunta
ildikodrujit

07.09.2007 10:39     citat 

Urra. Bebe meu zice in sfarsit MAMA. Pana acum il striga doar pe tati, dar acum zice si mami, pe langa multe alte cuvintele. E foarte curios, face pasuti, sta in fundulet, e curiozitatea intruchipata. Daca aude telefonul sunand e primul care zice: da, cine? E un dulcic si sunt tare mandra de baietelul meu. Multumesc domnului ca Alex evolueaza foarte bine si e sanatos.

sus

Denunta
atleta

Copii
Alexandru - Zorro
13 ani, 8 luni

08.09.2007 9:08     citat 

sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii ca meritati
sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
sea_flower

Copii
Mircea Cosmin: 13 ani, 9 luni

10.09.2007 8:10     citat 

Ma minunez sincer de taria de care ati dat dovada, sa va binecuvanteze Dumnezeu pe toti trei ... nu pot spune in cuvinte cat de mult m-a impresionat toata povestea, sunteti un exemplu si o lectie de viata .... sanatate multa, multa si multe zambete pe fetele voastre va doresc sarut sarut sarut

sus

Denunta
nicolici3

Copii
Raluca-Ioana: 24 ani
Vlad-Ionut: 13 ani, 11 luni

19.09.2007 11:48     citat 

Am citit "povestea lui Alex" cand eram insarcinata cu Vladutz. Eram prea emotionata si nu am putut spune nimic atunci , ba chiar mi-a fost teama sa nu am si eu probleme cu bebeul meu . trist Acum Vlad are 2 luni si este bine . Ma bucur sa aud ca si voi sunteti bine si ca D-zeu va ajutat sa treceti cu bine peste toate problemele . Alex a avut alaturi de el toti ingerasii care l-au ajutat sa se faca bine sarut sarut sarut . Vrem sa il cunoastem. Nu ai poze cu el ?Va dorim in continuare numai bine si sa auzin numai lucruri bune despre Alex . Pupici multi sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
Sea_flower vad ca esti pe ultima suta de metrii. Mult noroc si bebe sanatos sarut Asteptam si povestea nasterii puiului tau.

sus

Denunta
ildikodrujit

23.09.2007 6:00     citat 

Revin cu noutati despre Alex.
Puiul nostru are acum un anisor si trei lunite. Am fost din nou la control pe la toti doctorii. Am scapat de fenobarbital, mai avem putintel si scapam si de terapia Vojta.
La Tg Mures doctorul care l-a operat ne-a spus ca Alex a evoluat extraordinar de bine, contrar asteptarilor. Doctorita din Timisoara l-a scos din evidente, deci am scapat si de ecografia transfontanelara. Ventricolii de la creier sunt la dimensiunile normale pentru un copil.
Luni facem ultimul EEG, si am scapat de chinul cu doctorii.
Acum puiutul nostru face o gramada de minuni, vorbeste, merge singurel (timid inca, dar are curaj si vointa), se da singur jos din pat, se joaca, canta, face tot ceea ce fac si ceilalti copilasi de varsta lui.
Poze cu Alex o sa postez saptamana viitoare sa vedeti ce mult a crescut minunea noastra.

sus

Denunta
ildikodrujit

23.09.2007 6:01     citat 

Revin cu noutati despre Alex.
Puiul nostru are acum un anisor si trei lunite. Am fost din nou la control pe la toti doctorii. Am scapat de fenobarbital, mai avem putintel si scapam si de terapia Vojta.
La Tg Mures doctorul care l-a operat ne-a spus ca Alex a evoluat extraordinar de bine, contrar asteptarilor. Doctorita din Timisoara l-a scos din evidente, deci am scapat si de ecografia transfontanelara. Ventricolii de la creier sunt la dimensiunile normale pentru un copil.
Luni facem ultimul EEG, si am scapat de chinul cu doctorii.
Acum puiutul nostru face o gramada de minuni, vorbeste, merge singurel (timid inca, dar are curaj si vointa), se da singur jos din pat, se joaca, canta, face tot ceea ce fac si ceilalti copilasi de varsta lui.
Poze cu Alex o sa postez saptamana viitoare sa vedeti ce mult a crescut minunea noastra.

sus

Denunta
nicolici3

Copii
Raluca-Ioana: 24 ani
Vlad-Ionut: 13 ani, 11 luni

23.09.2007 8:25     citat 

Ma bucur ca aud de bine despre voi . D-zeu sa fie cu voi si mai departe ! Va pup. sarut sarut sarut

sus

Denunta
bursucu

Copii
dady: 15 ani, 11 luni

25.09.2007 9:49     citat 

am citit tot de la inceput... zambet
felicitari mamico... esti intr-adevar o LUPTATOARE! sarut
am lacrimi in ochi si... ce bine e... cand totul se termine cu bine...
am fat nascuta prin forceps... mama avea bazinul prea stramt...
se spune ca acesti copii sunt deosebiti... trag cu ochiul
pupicei...
acum cateva zile a fost ziua ta... La multi ani si aici!
sarut

sus

Denunta
capi

Copii
Alesia: 13 ani, 10 luni
am nascut deja!

26.09.2007 10:52     citat 

Draga mea, imi dau seama prin ce ai trecut pentru ca si Alesia, fetita mea, s-a nascut cu o problema, un nev pigmentar pe fata ce trebuie operat. A cazut cerul pe mine cand am vazut-o, nu imi venea sa cred ca tocmai copilul meu are acea problema, dar imi dau seama ca clipele de cosmar prin care ai trecut tu sunt de neegalat. Prin ce trece o mama cand afla ca nou nascutul ei are asemenea problema grava nu isi poate inchipui nimeni. Insa ma bucur din inima ca ati trecut cu bine de acest hop din viata bebelusului si ca ati avut puterea sa luptati pentru copilul vostru pentru a-i oferi o viata normala. Asta imi da incredere ca si noi vom trece cu bine peste operatia ce o asteapta pe Alesia in februarie anul viitor. Eu si Alesia suntem cu sufletul langa tine si langa comoara ta sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
PuYuMeU

Copii
Ariana: 14 ani
Diana: 9 ani, 3 luni

26.09.2007 5:17     citat 

Extraordinara povestea ta ildikodrujit ,mi-au dat lacrimile cand am citit si nu stiu cum de nu am citit-o pana acum caci e o adevarata lectie de curaj,vointa,credinta si multa dragoste.Sunteti niste adevarati luptatori si va urez ca in fiecare moment al vietii sa ramaneti tot asa.Felicitari pentru baietelul tau care uite ca acum e mare si voinic.Fetita mea ma vrea mereu langa ea si de aceea nu prea am timp sa stau sa mai citesc pe forum.Pupici si multa sanatate.

sus

Denunta
ildikodrujit

31.10.2007 2:07     citat 

in sfarsit am reusit sa-i fac puiutului meu un album
daca vreti sa vedeti ce mult a crescut intrai pe urmatorul link:

http://www.e-poze.ro/foto/ildikodrujit/...d8e2ff8c88

sus

Denunta
iulianaem

Copii
Sara: 16 ani, 2 luni