· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Nasterea > Povestea komorii mele Alexandra
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor Povestea komorii mele Alexandra     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
alynaD

Copii
alexandra: 13 ani, 8 luni

27.12.2007 8:33   Povestea komorii mele Alexandra  citat 

Salut mamicile shi bebelina mea pupa totzi bbeii sarut sarut sarut
Ash putea zice k povestea noastra incepe trist... trist pt k deshi Alexandra are bunici, un unchi shi o matusha shi o mama kare o adora ii lipseshte tati... zik tati pt k asha tre sa fie pt ea... deshi e un om kare nu merita nimik, mai ales asha komoara...
Vazanduma singura shi tanara eram disperata... insa acel kopilash kare urma sa apara pe lume mia dat fortza sa merg inainte shi akum sunt cea mai fericita zambet Dar poveste noastra are final fericit zambet
O las pe Alexandra sa povesteask kum a aparut ea pe lume zambet
"Salut bebei frumoshi shi mamici iubitoare! Ma numesk Alexandra shi sunt un bebe tare dulce. Povestea mea e interesanta pt k avand o mami tanara trag cu ochiul am trekut printro experientza tare frumoasa zambet Mami e la liceu shi impreuna ku ea am fost shi eu la ore foarte fericit Era tare interesant shi amuzant sai vezi kolegii kum au grija de ea shi de mine zambet Astfel pana in luna lui iunie am invatzat shi eu matematika, kimie shi limbi straine zambet Apoi am petrekut o vakantza de vis impreuna pt k sa fim pline de puteri pt noul an de studii zambet Sa inceput shi anul de studii…Mami era ff obosita purtanduma deja de 8 luni in burtika dar asta nu a oprito sa mearga la ore pana pe data de 24 septembrie… shi asta pt k a doua zi urma sa vin pe lume:) In noapte de 24 septembrie am inceput sai dau semne lui mami k deja vreau sa kunosk lumea shi sa darui tuturor bukurii… Pe la orele 5 mami sa trezit pt k a inceput sa o doara in burtika… erau asha zisele contractzii… dupa kum auzisem de la nenea doktor… pe la orele 6 30 buni a kemat ambulantza shi in skurt timp eram la maternitate… Mami a depus ultimul efort deshi era sleita shi nu mai avea puteri ma adus pe lume pt k sunt cea mai importanta fiintza zambet Mam naskut la ora 8 55, aveam 3.024 kg shi 49 cm:) Nenea doktor ma kulkat pe pieptul mamei shi acesta a fost prima intalnire ku ea:) Mami era tare emotzionata shi plangea de fericire…Dupa 4 zile am venit akasa…Totzi erau inkantatzi… Iar akum sunt shefa in kasa:) Sunt inkonjurata de multzi oameni dragi shi le darui zambete la totzi“
Aceasta este povestea noastra…Alexandra a dat sens viatzii mele deshi kredeam k totul era pierdut…Iar tatalui ii transmit k suntem fericite shi k Alexa o sa shtie numai lukruri bune despre el kiar dak nea lasat…Ea merita sa aiba un tati ku kare se mandri..kiar dak e unul imaginar… ii multzumesk Domnului k mia dat putere sa trek peste toate…shi pt k mia daruit raza de soare pe nume Alexandra

Iato shi pe printzesa mea sarut

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

sus

Denunta
gaguta

Copii
ema maria: 14 ani, 10 luni
stefania elisabeta: 13 ani, 8 luni
Sofia Elena: 5 ani, 8 luni

27.12.2007 8:51     citat 

Sa iti traiasca puiutul tau mami,sa ai curaj si putere sa o cresti mare,ca frumoasa e,m/a impresionat povestea ta zambet

sus

Denunta
elmi

Copii
David: 15 ani, 10 luni
Edina: 13 ani, 8 luni

28.12.2007 11:02     citat 

Puiutule mic..o sa vezi cat de frumoasa este viata...la fel ca tine sarut

sus

Denunta
atleta

Copii
Alexandru - Zorro
13 ani, 8 luni

28.12.2007 12:56     citat 

Alyna, credeam ca eu sunt cea mai tanara mamica de pe forum foarte fericit
Se pare ca m am inselat scot limba
Sa ti traiasca printesa frumusica sarut sarut sarut sarut sarut Imi pare rau sa aud de partea trista a povestii tale trist . Voi sa fiti sanatoase si iubite sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
SiminaB

Copii
Bettina Maria: 13 ani, 6 luni
Elisa Anna: 11 ani, 6 luni
Abel Nikolas: 9 ani, 6 luni
am nascut deja!

28.12.2007 4:14     citat 

bine ati venit...ati avut momente triste dar va asteapta un viitor cu multe bucurii...sa cresteti mari... sarut sarut

sus

Denunta
alynaD

Copii

28.12.2007 4:55     citat 

Va multzumesk manici sarut
Am zis k pt alexandra trek peste toate... Ea e sensul vietzii mele sarut sarut sarut

sus

Denunta
Ancu

Copii
Ana Alexandra - comoara mamei
13 ani, 9 luni

29.12.2007 12:17     citat 

e impresionanta poveste voastra, esti o curajoasa si meriti toata admiratia ca ai adus acest copilas pe lume. zambet e un ingeras de fata sarut sarut . sa fiti sanatoase si sa te bucuri de ea multi ani.

sus

Denunta
bebelasa

Copii
Andreea Alexandra - Sufletelul nostru
14 ani, 4 luni

29.12.2007 8:41     citat 

bine ai venit pe lume micuto...iar tie mami iti doresc multa putere. sarut sarut sarut

sus

Denunta
franceska1

Copii
Calin: 14 ani, 7 luni
Cosmin
am nascut deja!

29.12.2007 8:54     citat 

AlynaD sa iti traiasca printessa mica si dulce sarut Sa fie sanatoasa si mincacioasa zambet
Tie iti doresc multa putere si rabdare si ai sa vezi ca impreuna le veti reusi pe toate sarut sarut sarut

sus

Denunta
florena

08.01.2008 11:22     citat 

sa iti traiasca printesa! e nascuta in aceeasi zi cu mine! sanatate cat cuprinde! :)

sus

Denunta
polin

Copii
Stefan: 13 ani, 8 luni
Emilia-Maria: 11 ani, 8 luni

10.01.2008 3:08     citat 

Alyna sa-ti traiasac minunea mica, te felicit pentru taria pe care ai avut-o sa treci peste toate pentru copilul tau, sunt sigura ca intr-o zi v-a aparea in viata voastra un tatic care sa merite dragostea ta si a fetizei.
Numai bine sarut sarut

sus

Denunta
capi

Copii
Alesia: 13 ani, 10 luni
am nascut deja!

11.01.2008 11:06     citat 

Aveti o frumusete de copilas. Sa va bucurati de orice moment din viata ei!!! Sa va traiasca si sa fie sanatoasa!! sarut

sus

Denunta
alynaD

Copii

25.01.2008 5:19     citat 

Va multzumesk mamici skumpe sarut
Alexandra e totul pentru mine shi o sa am grija sa fie cea mai fericita sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
alynaD

Copii

25.01.2008 5:30     citat 

4 LUNITZE!!! MAMI TE IUBESHTE!!!!!! sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
alynaD

Copii