· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de toamna 2006
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de toamna 2006     
helem

Copii
darius: 15 ani, 4 luni
karina: 14 ani, 3 luni

27.09.2006 5:06   Bebelusi de toamna 2006  citat 

a venit toamna si e timpul sa deschidem subiectul cu bebelusii de toamna,asa ca haideti mamicilor de bebei nascuti in toamna aceasta sa ne sfatuim si sa "crestem" aici impreuna

si sa fiu eu prima....o inscriu pe fetita mea karina,nascuta pe 18 septembrie cu 3,750kg si 50,5cm
va asteptam si pe voi

sus

Denunta
biancaiulia

Copii
erik: 14 ani, 4 luni

28.09.2006 7:42     citat 

iata ca ne inscriem si noi! ne-ai luat-o inainte scot limba eu am cautat sa vad ce fete au mai nascut si ce bebelusi de toamna avem, si am pana acum listutza e in forma urmatoare:

Ana Iarina (pui de Adnas), 01.09, 3,400Kg, 56cm
Erik (pui de Biancaiulia), 11.09, 3,200Kg, 51cm, APGAR 9
Karina (pui de Helem), 18.09, 3,750Kg, 50cm
Eric Joel (pui de Bdelmari), 21.09, 3,090Kg, 55 cm. APGAR 10

mi-am permis sa le scriu pe toate cele pe care le-am gasit pana acum pe listutza, dar daca cineva nu doreste sa participe, sa ne anunte, si stergem...
abia astept sa ne facem mai multe, ca la gravidoase fetele se lupta de zor care sa fie urmatoarea... mai ceva ca la olimpiada! scot limba noi le asteptam cu drag impreuna cu bebeii lor !

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 14 ani, 8 luni
Andra Diana: 10 ani, 5 luni

28.09.2006 10:18     citat 

Mamicilor, sa fie un inceput bun si sa aveti parte de bebei sanatosi si mancaciosi!

sus

Denunta
helem

Copii

28.09.2006 10:22     citat 

biancaiulia,eu am deschis subiectul dar tu ai fost harnica si ai cautat beblusii de toamna,asa ca acum asteptam mamicile sa vina pe la noi

ce face erik,e baiat cuminte?doarme noaptea?
noi inca incercam sa ne obisnuim cu viata de afara,adica odata cuminte,odata NU cuminte scot limba .deja am intampinat si noptile albe

bilutza multumim

sus

Denunta
raloo

Copii
Vladut: 14 ani, 7 luni
Julia: 11 ani, 4 luni

28.09.2006 1:46     citat 

deci, fetelor, v-ati facut listuta?
din ce am vazut pe la "Nasterea", acus se strang randurile cu bebelusi de toamna zambet zambet
sa mai treceti si pe la noi... sarut

sus

Denunta
biancaiulia

Copii

28.09.2006 4:55     citat 

trecem raloo, sigur ca trecem, ca noi suntem abia la inceput si tare nestiutoare jenat
helem, erik e tare cumintel. nopti albe nu am avut deloc pana acum, ba chiar dormim dusi in fiecare noapte cam 4,5-5 ore legate!!! iar in rest cerem de papa cam la 3 ore si papam tare repede, cam intr-un sfert de ora e gata masa! asa ca si atunci cand se trezeste noaptea, nici nu apuc sa imi dau seama ca m-am trezit, ca pot sa ma culc la loc...
credeam ca nu mananca suficient vazand cat de expeditiv e, dar l-a cantarit pediatra si a crescut binisor, a luat 300g in 10 zile. doctoritzei i s-a parut ca a luat f bine in greutate si a zis ca probabil papa atat de repede pt ca are mami mult laptic si curge repede si usor (ceea ce e adevarat).
nici colici nu avem deocamdata, dar stim ca pot aparea, asa ca nu ne bucuram dinainte jenat poate avem noroc si la capitolul asta.

bilutza, multumim zambet

sus

Denunta
Lili_R

Copii
Stefan: 14 ani, 3 luni

29.09.2006 6:00     citat 

Fetelor pentru listuta :
ANA_B - 26 septembrie- la ora 2.28 cu 3.130 g si apgar 10 Federica
bblusa - 29 septembrie 2.800 g bebe Eduard

Am o intrebare , voi ati luat hainute pentru bebe la spital ? daca ati luat imi spuneti si mie mai exact ce .....Multumesc sarut

Sa nu o uitam pe margot cu micuta de 3100 kg si 50 cm - 27 septembrie

sus

Denunta
biancaiulia

Copii

30.09.2006 3:37     citat 

eu nu am luat hainute, ca la ploiesti ii tine infasati, nu te primeste cu lucrurile tale. asa ca nu te pot ajuta. pot insa sa iti spun ca acasa ii pun body cu pantalonas sau salopetica. salopeta e totusi cea mai practica. se inchide de sus pana jos si se schimba pampersul f usor.
asa ca daca ar fi dupa mine, eu asta ti-as zice sa ii iei: cate o salopeta pt fiecare zi pe care o veti sta acolo, pampersi destui, eventual si un body daca e mai racoare sa ii pui sub salopeta (desi nu cred ca e cazul) si o paturica. asta daca nu vrei sa il tii infasat. sa ii mai iei baneocin pt buricutz, o crema pt fundulet, ser fiziologic pt sters ochi si nasuc si comprese sterile pe care sa le folosesti la curatat fetisoara. servetele umede pt fundulet si daca imi mai vine ceva in minte iti mai zic.
nastere usoara si multumim pt actualizari trag cu ochiul
edit: si caciulita ii mai trebuie (sau ma rog, e alegerea ta; eu prefer sa ii pun mereu caciulita); eventual niste manusi, ca daca are unghiutele mari, se va zgaria pe fata cu ele.

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 6 luni

30.09.2006 4:39     citat 

Am venit in vizita pe la voi. foarte fericit
biancaiulia, si Mona s-a zgariat f. mult la inceput (intre timp a mai rarit-o, dar acum ii si tai unghiile cand reusesc), dar manusi nu i-am dat. Mi s-ar fi parut si sadic la temperaturile care erau pe afara. Oricum, vreau sa spun ca de zgariat intr-adevar s-a zgariat, insa zgarieturile treceau f. repede, dupa 2-3 ore deja nu se mai vedea nimic! Asa ca nu mi s-a parut asa tragedie. zambet

sus

Denunta
Lili_R

Copii
Stefan: 14 ani, 3 luni

30.09.2006 9:04     citat 

Bianca sarut eu am pregatit salopeta cu tot cu manecuta si picioruse , dar cineva mi-a spus ca ar fi bine sa iau si o camasuta sa ii dau sub salopeta .......
La noi se pare ca e chiar indicat sa aduci hainutele de acasa , in schimb nu iti trebuie cosmeticale ....

sus

Denunta
biancaiulia

Copii

01.10.2006 3:36     citat 

christa, si eu am vazut ca ii trec f repede zgarieturile, dar eram langa el la un moment dat cand s-a zgariat la ochi si a tras cateva tipete... asa ca m-am gandit ca decat sa se mai repete, mai bine ii pun manusi, mai ales ca acum nu mai e chiar asa cald... o sa mai incerc sa il las si fara din cand in cand...

lili, eu sunt adepta body-ului, nu a camasutei, ca mi se pare mai practic. dar fiecare are "bazdacii" ei, si asta cu body-ul e unul din ai mei zambet cosmeticale nu "trebuie", dar daca stai cu bebe langa tine, e mai bine sa le ai zic eu...

sus

Denunta
ZCLR

Copii
Lara Maria: 16 ani, 5 luni
Rebecca Andrea: 14 ani, 4 luni
Patricia Luisa: 11 ani, 9 luni
am nascut deja!

05.10.2006 4:33     citat 

si noi..si noi..pe 3.09.2006 la ora 11. 06 ...50 cm 3417...kg

sus

Denunta
helem

Copii

06.10.2006 11:03     citat 

zclr bine ai venit printre noi.pe aici pe la noi inca nu e mare activitate,asteptam sa mai vina mamici si sa se mai cuminteasca bebeii.
bebele tau e cuminte?noua ne e f greu,e racita si e tare mofturoasa si il mai avem si pe darius care e un mare strengar

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

06.10.2006 12:55     citat 

va rog s-o aveti in vedere si pe mihaela si fetita ei DENNISA nascuta pe 23 sept.
sunt sigura ca va avea nevoie de sfaturi pt cresterea micutei si va rog s-o invitati in clubul vostru. poate va intra mai rar pe forum ca deja a inceput munca dar sunt sigura ca i-ar place sa citeasca cam ce fac bb de varsta fetitei ei.

sus

Denunta
biancaiulia

Copii

06.10.2006 4:03     citat 

bine ai venit, ZCLR.
multa sanatate lui bebe, helem... imi pare tare rau ca a racit... si eu sunt speriata, cand vad ca atatia bebei au racit in perioada asta, desi erik e "cuminte" si la capitolul asta... sper sa nu raceasca totusi si el...
dodosasha, sigur ca e binevenita si mihaela; chiar daca intra rar pe forum, noi o asteptam cu drag si daca avem raspunsuri la intrebarile ei, cu siguranta ii vom spune parereile noastre...
incep sa apara mamicile cu bebelushi de toamna... ce bucurie... ca prea era liniste pe la noi... pe listuta, nu in case rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: