· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Sarcina > ma mananca burta si sanii!!!
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor ma mananca burta si sanii!!!     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
ankutza_81

am nascut deja!

29.09.2006 11:14   ma mananca burta si sanii!!!  citat 

Buna fetelor!Vroiam sa va spun si voua sa vad dc ati patit si voi la fel...Si poate stiti voi vreun remediu...De vreo 2 zile ma mananca burta si sanii rau de tot,nu ma pot abtine sa nu ma scarpin.E nasol tare de tot,nu pot dormi nici noaptea.Am inteles ca e din cauza ca se intinde pielea si de aia.Sunt in 28 de saptamani si mai e pana nasc...Asa o sa ma manance pana nasc?pentru ca simt ca nu mai suport... plang sau sunt foarte trist Spuneti-mi va rog dc stiti vreun unguent ceva care sa ma ajute.Am auzit ca uleiul de masline este bun.Am sa-l incerc si pe ala.Eu deocamdata ma dau cu Jhonson's Baby oil,dar nu sunt chiar multumita de el...
Va pup si astept si parerea voastra. zambet

sus

Denunta
letitia

29.09.2006 11:23     citat 

Cremele de galbenele sunt bune,cele de corp pentru mentinerea pielii elastice.E bine sa te dai cu crema in fiecare zi ca sa nu faci vergeturi sau in cazul in care faci sa fie mai putin vizibile

sus

Denunta
Lili_R

Copii
Stefan: 15 ani, 7 luni

29.09.2006 12:00     citat 

Eu am folosit pana in prezent ulei de migdale dulci , presate la rece . Se gaseste la magazinele naturiste !

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

29.09.2006 12:24     citat 

te mananca pielea pt ca se intinde.
eu am folosit cu succes crema antivergeturi de la sanosan

sus

Denunta
leantza

Copii
Victor Andrei: 16 ani, 8 luni

29.09.2006 12:33     citat 

Si eu avea mancarimi prostit am folosit cu succes crema de la nivea albastra cu migdale si in paralele ulei de migdale dulci de la plafar. Dar da o sa te manance pana nasti. Eu asa am patit. scot limba

sus

Denunta
Lauriciu

Copii
Patrick-Alexandru: 16 ani, 7 luni
Miruna-Ioana: 13 ani, 5 luni
am nascut deja!

29.09.2006 12:39     citat 

Pe mine ma calma uleiul de masline caldut. Nu te mai scarpina ca-ti crapa pielea,este intinsa la maxim acum si implicit subtire.

sus

Denunta
ankutza_81

am nascut deja!

29.09.2006 12:44     citat 

Intinsa la maxim de acum? plang sau sunt foarte trist pai pana nasc inseamna ca plesnesc plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
Lili_R

Copii

29.09.2006 12:45     citat 

----------
ankutza_81 a scris:
Intinsa la maxim de acum? plang sau sunt foarte trist pai pana nasc inseamna ca plesnesc plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
----------

rad rad rad Stai linistita ca nu plesnesti !

sus

Denunta
ankutza_81

am nascut deja!

29.09.2006 12:47     citat 

Am glumit ma.... rad .Dar sincer nu mai suport,incerc sa nu ma mai gandesc...

sus

Denunta
Lauriciu

Copii
Patrick-Alexandru: 16 ani, 7 luni
Miruna-Ioana: 13 ani, 5 luni
am nascut deja!

29.09.2006 12:47     citat 

----------
Lili_R a scris:
----------
ankutza_81 a scris:
----------

rad rad rad Stai linistita ca nu plesnesti !
----------

rad Subscriu!N-o sa plesnesti. scot limba Sarcina usoara!

sus

Denunta
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 15 ani, 7 luni
Matei: 13 ani, 2 luni

29.09.2006 4:07     citat 

Ai grija sa fie pielea f bine hidratata.
Eu am patit-o mai devreme decat tine ... aveam mancarimi si m-a scarpinat pana mi-am facut usoare rani. Apoi am trecut pe creme si uleiuri si a trecut ... si nici nu a mai aparut.
Asa ca nu e obligatoriu sa ai aceste mancarimi pana cand nasti.

sus

Denunta
ankutza_81

am nascut deja!

29.09.2006 4:14     citat 

Ziua mai indur eu cum mai indur,ma masez cu ulei asa usor cand vad ca nu mai suport...Dar ce fac noaptea ca atunci ma scarpin fara sa-mi dau seama?Imi este frica sa nu fac vergeturi plang sau sunt foarte trist ca nu vreau plang sau sunt foarte trist !!!Am destule pe sani,nu mai vreau si pe burta!!!

sus

Denunta
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 15 ani, 7 luni
Matei: 13 ani, 2 luni

29.09.2006 4:35     citat 

Eu m-am uns cu de toate si am vergeturi peste tot ... burta, sani, picioare ... Nu am incredere in creme decat ca ajuta la hidratare, dar vasele de sange care se sparg in interior, nu le poti trata cu acestea trist
Si mai tine si de organismul fiecareia.

sus

Denunta
Lili_R

Copii

29.09.2006 5:28     citat 

Asa este cum spune Ruxi ! (din pacate .......)

sus

Denunta
danuta5

Copii
marco iannis: 16 ani, 5 luni

03.10.2006 1:39     citat 

draga mea este si intinderea pielii si chestie hormonala deoarece au loc schimbari in corpul tau , eu de prin luna a 6 au inceput mancarimile , dar zici ca aveam tot timpul pe cineva care ma gadilea rad , deja devenise enervant chiar nu puteam dormi , apoi in ultimele luni simteam ca nu mai pot si ma scarpinam f des , chiar ajungeam sa il trezesc pe sotul meu in toiul noptii rad , dar dupa ce am nascut gata , a disparut din prima zi zambet , te pup si rabdare multa caci un bb cere sacrificii trag cu ochiul

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: