· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Una, alta >Social > Alocatia,indemnizatia pe card,se merita?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3  »
subiect nou  raspunde
autor Alocatia,indemnizatia pe card,se merita?     
Geranium

Copii
Sabina: 22 ani, 2 luni
Radu: 15 ani, 9 luni

22.10.2006 2:14     citat 

nuuuuuuuuuu
am spuys ca am depus din nou un dosar , de fapt actele pe care ti le-am scris mai sus , din nou in aug . In acelasi loc in care am fost si in ian 2006 cand toate mamicile au depus dosare .
Eu am depus cerere pt. cont si pt. ca mi-am schimbat domiciliul si , implicit BI , deci nu mai puteam lua banii de la posta . Si au intrat in cont peste cateva zile de la depunerea cererii.
Surprinzator de repede !!

sus

Denunta
AdrianaSimion

Copii
pui de pupexa: 15 ani, 1 luna

22.10.2006 5:48     citat 

asa da. ma gandeam eu ca nu dureaza asa mult.

sus

Denunta
emapatrichi

Copii
Eliza: 14 ani, 5 luni

11.11.2006 12:15     citat 

La aceasta data primeste cineva bani pe card?
Cand am completat actele, mi-au spus ca imi fac automat un card la BCR. Am ridicat cardul, dar in octombrie( prima luna de plata la noi) a venit postasul cu banii. Chiar ca nu mai inteleg nimic. De ce mi-au mai facut card ?
Nu-mi place sa depind de postas.

sus

Denunta
iulianaem

Copii
Sara: 15 ani, 8 luni
Daria: 13 ani, 8 luni

11.11.2006 3:16     citat 

Mie, dupa ce am facut cardul si am depus cererea la primarie...mi-au venit banii pe card dupa 2 luni, adica luna trecuta si mi-au intrat pe card pe 9 oct, dar luna asta nu i-am primit...cine stie poate vin luni..D-ne ajuta!!!

sus

Denunta
babyyy

Copii
seby: 14 ani, 1 luna

11.11.2006 3:37     citat 

din cate am inteles cand am depus actele ca alocatia va veni peste cateva luni prima oara prin postas,si pe urma voi face cerere etc si vor intra pe card.pupici

sus

Denunta
babyyy

Copii
seby: 14 ani, 1 luna

11.11.2006 3:43     citat 

fetelor uitati ce mi-a zis cand am depus actele:banii vor veni pt prima data prin postas peste3-4luni.fac o cerere de mana prin care solicit xca alocatia de stat sa fie virata la ce banca vreau din urmatoarele:bancpost; bcr; cec; procredit; romextera bank.Voi unde aveti cardul?pupici

sus

Denunta
fatadedac

Copii
Ana-Maria: 31 ani, 2 luni
Cristiana: 14 ani, 11 luni

12.11.2006 2:02     citat 

Eu la romextera; banii intra prin 12 ale lunii; comisionul nu stiu cat este, dar banuiesc ca peste tot se ia o suma; alocatia vine cu posta ca atunci cand am fost sa fac cerere sa intre pe card, mi-au cerut o decalaratie pe proprie rasp ca la fiecare sf de an le duc un extras de cont; mi s-a parut aberant sa le dau lor extrasul de la contul meu si am renuntat!

sus

Denunta
emapatrichi

Copii

13.11.2006 10:10     citat 

Eu am card la BCR. Mi-au spus ca e comision 0 la orice tranzactie, retragere de numerar sau interogare sold. Asa merita ! Mai asteptam.

sus

Denunta
emapatrichi

Copii

23.11.2006 6:23     citat 

Luna trecuta am primit indemnizatia de la postas, retroactiv pe august si septembrie. Acum am primit-o pe card (la BCR), dar nu 8 milioane, ci 7.950.000 lei (probabil mi-au retinut ceva comisioane).
Ramane de descurcat problema cu alocatia, care n-a ajuns in nici un fel.

sus

Denunta
emapatrichi

Copii

06.12.2006 5:13     citat 

Azi am rezolvat si problema cu alocatia care nu a venit de 5 luni. Am fost la Directia Muncii..., am completat o cerere si mi s-a spus ca o voi primi retroactiv, dar abia prin februarie.
Si cum indemnizatia o primesc pe card la BCR, am dus si contul IBAN, asa ca voi primi si alocatia pe card.
Sper !!

sus

Denunta
Geranium

Copii
Sabina: 22 ani, 2 luni
Radu: 15 ani, 9 luni

13.12.2006 11:58     citat 

eu am facut cerere la Directia de Munca ,Solidaritate Sociala si Familie cu vreo 2 luni in urma sa imi vireze alocatia lui bebe Radu intr-un cont la BRD . Si aflu , dupa ceva timp ca se percepe comision de intretinere a contului . Lunar . Asa ca azi am trimis pe tati sa-si deschida cont la Banca Transilvania( aici nu se percepe un asemenea comision pt. persoanele fizice ) .
Cu un extras de cont sa mearga din nou la DMSSF si sa ceara sa ii vireze banii de alocatie in noul cont.

sus

Denunta
fatadedac

Copii

13.03.2007 4:40     citat 

Dragele mele, eu am luat indemnizatia pe card alocatia prin posta; luna trecuta am avut placuta surpriza sa primesc pe card tot 8 mil, deci 6+2; tare m-am mai bucurat ca am scapat de un drum si de completat cereri ca sa-mi trimita si alocatia pe card.
INSA surpriza azi am constat ca au intrat pe card doar 6 mil indemnizatia; banuiesc ca alocatia o sa vina prin posta!

La voi cum este?
Iar trebuie sa merg sa stau la cozi si sa fac cerere sa intre alocatia pe card??????

sus

Denunta
Flory24

Copii
Amalia Gabriela: 15 ani

12.04.2007 2:36     citat 

caludia, cum ai reusit sa ti-o vireze in card trist ca pe mine m-au dus cu zaharelu', ba ca inca nu se pune pe card, ba ca trebe' card de bancpost trist , bla bla bla ca m-am lasat pagubasa si tre' sa vb tot timpul cu postarita sa-mi aduca banii..a naibi suna jos la interfon si-mi zicea sa cobor (acu nu mai e cazu' ca-s la servici), si-i spuneam" pai cum sa cobor femeie daca am copil mic"...mai ce mai vocifera ca e batrana si ca tre' sa urce ea 4 etaje, e una nenorocita rau, are o gramada de reclamatii da' n-o dau astia afara...

sus

Denunta
fatadedac

Copii

13.04.2007 9:22     citat 

flory nu stiu unde ai vorbit tu dar eu nu am impiedicat nici o greutate cand am depus actele; ba mai mult la sfatul meu inca doua prietene-mamici din navodari si-au facut card si sunt foarte multumite; mie acum imi vine pe card si alocatia, la cererea mea desigur.Este adevarat ca ai nevoie de un card la una din bancile cu care au ei colaborare, eu am preferat romextera. Cardul nu te costa asa ca nu vad unde e greutatea, mai ales ca parca accepta si card brd, asa ca ti-l poti face in navodari.

sus

Denunta
Flory24

Copii
Amalia Gabriela: 15 ani

13.04.2007 11:37     citat 

pai, io am card si brd si raifeisen de mai multi ani, dar cand am depus dosru' pt indemnizatie si le-am intrebat daca se poate pe card, au zis ca deocamdata nu... trist

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: