· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Una, alta >Social > Alocatia,indemnizatia pe card,se merita?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3
subiect nou  raspunde
autor Alocatia,indemnizatia pe card,se merita?     
fatadedac

Copii
Ana-Maria: 31 ani, 2 luni
Cristiana: 14 ani, 11 luni

13.04.2007 12:58     citat 

ei bine acum se poate! daca mergi sa faci cerere sa iei cu tine numarul de cont de la brd si cnp-ul copilului si buletinul tau. Cererea se face la c-ta acolo unde ai depus dosarul; daca vrei si alocatia trebuie sa specifici si sa faci 2 cereri.

sus

Denunta
legendarul

28.05.2018 10:29     citat 

Eu primesc alocatia si indemnizatia de crestere si ingrijire a copilului pe card (Banca Transilvania) comisioane retragere 0 .Actele au fost depuse in data de 12 aprilie,si banii au intrat pe data de 16 mai zambet Din cate stiam inainte sa primesc banii,trebuia sa primesc acasa decizia ,dar inca nu am primito..nu ma asteptam sa ii primesc asa repede,cand am depus actele mi-au spus ca dupa 5-6 luni o sa ii primesc ,bine si pe lunile din urma bani ,dar a fost mai repede ,asa a fost sa fie zambet Nici ei nu cred ca stiu exact ,depinde de dosar cat de repede este studiat ,sa nu spun cat am stat sa fac un dosar ,drumuri si plimbat de la o institutie la alta ,zile de asteptari ,la mine a fost mai complicat pentru ca domicilul in am acum in alt oras si a trebuit sa depun actele acolo acum,dar inainte sa le depun sa imi fac mutatie acolo:) din 2-3martie am inceput cu actele necesare dosarului ,si in 12 aprilie au fost depuse ,acum nu stiu exact cat primesc indemnizatia de crestere si ingrijire a copilului,nu am decizia inca zambet dar din suma de am primit am sczut 400 Ron alocatia 2 luni ,si restul indemnizatia undeva la 1000 de Ron pe luna imi vine indemnizatia ,deci in total pe 2 luni am primit 2400 Ron zambet Probabil primesc atat din calculul veniturilor ,unde lucram aveam nemotivate in fiecare luna cate 5-6 zile ,dar asta ezambet decat deloc ,sunt buni si astia ,ne mai ajuta statul

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: