· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >Toate varstele > de ce sforaie asa tare?
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor de ce sforaie asa tare?     
adi_davidutu

Copii
david-tiberiu: 13 ani, 3 luni
claudiu-andrei: 10 ani, 5 luni

07.11.2009 8:33   de ce sforaie asa tare?  citat 

am un copil de 2 luni jumatate si sforaie cand doarme chiar foarte tare.de ce ?are momente si cand e treaz sforaie.cateodata se ineaca ca nu poate respira.am fost la doctorul de fam. si mi-a spus ca nu are polipi si ca e normal sa respire asa.ce sa fac?

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 7 luni

08.11.2009 11:05   Re: de ce sforaie asa tare?  citat 

----------
adi_davidutu a scris:
am fost la doctorul de fam. si mi-a spus ca nu are polipi si ca e normal sa respire asa.ce sa fac?
----------

Sa-ti pui vata in urechi? rad Daca dr. de familie ti-a spus ca e normal, ce vrei sa faci? Nasul e liber sau are eventual ceva mucozitati din cauza carora respira mai greu?

sus

Denunta
miguella

Copii
Alessia Maria: 14 ani

09.11.2009 7:47     citat 

cere medicului de fam o trimitere la un orl-ist... asta pt linistea ta sarut sanatate si sa auzim numai de bine sarut

sus

Denunta
Inuca212

02.12.2009 11:52     citat 

normal nu e, pt ca din vagile mele cunostinte medicale, sforaitul impiedica aportul suficient de oxigen, si asta nu e bine, nu e bine. mergi la orl-ist si vezi ce zice si el (trebuie verificata si marimea amigdalelor si a omusorului)

sus

Denunta
CDR

21.07.2010 11:03     citat 

Mergi la un medic de specialitate....poate are un sinus ingustat....poate asa s-a nascut....daca e asta nu te ingrijora, exista produse pe piata farmaceutica.
Sanatate maxima voua si bebeilor vostri.

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

21.07.2010 3:25     citat 

----------
CDR a scris:
Mergi la un medic de specialitate....poate are un sinus ingustat....poate asa s-a nascut....daca e asta nu te ingrijora, exista produse pe piata farmaceutica.
Sanatate maxima voua si bebeilor vostri.
----------

din noiembrie-decembrie 2009 pana acum (iulie 2010) cred ca a aflat adi_davidutu care este cauza sforaitului!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: