· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Accidente si preveniri > Scaun de masina la aproape 3 ani?
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor Scaun de masina la aproape 3 ani?     
cristinasabau

02.09.2003 11:22   Scaun de masina la aproape 3 ani?  citat 

Fetelor copii nu am inca,stiti asta ,dar sper sa imi aduc acasa cat mai repede puiu, care are acum 2 ani si 9 luni si este o scumpete de fetita. O mica nelamurire am scaun de masina imi va trebui sau nu intrebare
Multumesc Cristina sarut

sus

Denunta
mamaluieric

Copii
Eric: 20 ani
Hanna: 16 ani, 7 luni

02.09.2003 11:27     citat 

iti admir curajul!
da, scaun de masina vei avea nevoie, poti sa citesti articolul Scaunul de masina

sus

Denunta
Cora

02.09.2003 11:59     citat 

Cristina, pt. siguranta fetitei tale te sfatuiesc sa cumperi asa ceva... mai bine insa un booster-seat, pt. copil un pic mai mare pe care-l poate folosi pina peste 5 ani.
Un alt subiect despre car seat deschis de Lumibar poate te ajuta.

Eu iti recomand booster car-seat sau direct booster seat (desi aici acesta-i recomandat dupa 20kg sau 4 ani). Traducerile astora in romaneste m-au distrat teribil insa la acest magazin virtual.

sus

Denunta
ange

Copii
Maia-Ioana: 22 ani, 7 luni
Robert-Mihail: 18 ani, 1 luna

03.09.2003 4:43     citat 

in canada e obligatoriu scaunul de masina.
chiar daca in ro. nu este obligatoriu,pt. sigurantza puiului tau te sfatuiesc sa-i cumperi. ai sa vezi ca si tu vei fi in sigurantza la volan stiindu-tzi puiul in sigurantza zambet
cum spuneam pe chat,sa dea Domnul sa fitzi sanatosi sa ajungetzi sa va cresteti fetitza mare si sa va bucuratzi de ea!
te admir,

ange,mamica de 2 ori

http://community.webshots.com/user/maiaioana

sus

Denunta
lumi12a

Copii
Lexi: 19 ani

03.09.2003 8:55     citat 

Cristina, in primul rand, Toata admiratia mea si toate gandurile mele bune.
In al doilea rand... vezi ca sunt la Carrefour scaune auto pana la 25 kg, care se pot transforma si in inaltator auto, prin detasarea spatarului...

sus

Denunta
rramonel

Copii
Alexandru Ioan

03.09.2003 10:58     citat 

Te felicit draga Cristina pt. curajul si dragostea vostra sarut .
Chiar daca scunul de masina nu este obligatoriu in Ro. eu iti recomand sa -l folosesti pana va implinii fetita 12 ani, este mult mai sigur si mult mai comod pt. copil.

sus

Denunta
cristinasabau

03.09.2003 10:47   Multumesc !!!  citat 

Fetelor va multumesc sarut sarut sarut pentru sfaturile date,va multumesc ca pot avea incredere si un sprijin atunci cand am nevoie in voi. sarut
Scaun pentru Erica am gasit,dar va rag sa imi spune-ti daca mai imi trebuie ceva ,fiindca puiul meu o sa vina acasa mai repede decat speram! zambet
Inca o data va multumesc sarut sarut sarut

sus

Denunta
Cora

04.09.2003 1:47   Re: Multumesc !!!  citat 

----------
cristinasabau a scris:
... Scaun pentru Erica am gasit,dar va rag sa imi spune-ti daca mai imi trebuie ceva ,fiindca puiul meu o sa vina acasa mai repede decat speram! zambet
...
----------

Ce ma bucur de asta veste buna, ca vine fata mai repede decit iti doreai. sarut
De mobilier eu ti-am zis si ai confirmat ca l-ai gasit, de bicicleta ti-am zis "ce si cum", un "simulacru" de trusou ti-am facut, acum ramine sa te ajute si mamicile astealalte cu sfaturi si idei poate mai bune. trag cu ochiul Mai ales la hainute pt. fetite de aproape 3 ani, ca sa ai strictul necesar fara sa faci exces si sa te uiti la ele cum ramin mici, nepurtate. zambet

sus

Denunta
AdinaA

Copii
Matei: 21 ani, 4 luni
Maria Romana: 16 ani, 8 luni
Mircea Victor: 12 ani, 10 luni

04.09.2003 2:01     citat 

Cristina,
te admir, te admir te admir !!!!!! Nu am cuvinte !!!!
As vrea sa te rog sa scrii povestea ta undeva, la intimplari, acolo cred ca i-ar fi locul .

Fetita ta, Erica, cred ca are tot ce are nevoie pe lumea asta pentru ca va are pe voi, doi parinti extraordinari !

Cit despre altele, scaun de masina e esential, vad ca stii asta, nu stiu ce ai si nu ai, carti si casete de copii, prosopele de baie si fata care sa fie numai ale ei, samponele si sapunele de copii, Johnson sau Nivea... pentru pantofiori sau sandale mergeti impreuna sa le cumparati sa le incerce, restul hainelor poti sa le iei tu, dar nu multe, mergeti si impreuna si in special cumpara hainute pentru copii de 3-4 ani.
Mai intreaba si tu cite ceva sa stim cu ce sa te mai ajutam.

Cind vine fetita ?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: