· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com > Generatia 2005 > Mamici de 37 de ani cu bebici de un an!
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Mamici de 37 de ani cu bebici de un an!     
marideea

07.08.2007 9:27     citat 

Hello, Monycc - eu am aproape 44 de ani si 2 copii (se vad detaliile despre ei) .Esti binevenita si aici,dar si la Clubul copiilor de 2005 . Te asteptam cu drag, sa ne spui despre copilasul tau,dar si despre tine. sarut

sus

Denunta
Grasutza

Copii
Victor - blondutzul meu iubit: 17 ani, 4 luni

10.08.2007 9:29     citat 

Bunica sotului meu si-a ani! rad Ce pot sa spun, decat brava ei sarut si bravo si voua, celor care iubiti copiii, pentru ca despre asta este vorba, nu despre varsta sarut

sus

Denunta
Ramy_ra

Copii
Rebela - Alina Ioana
Haski - Maria Sofia
Foxy -Iris Ana

05.09.2007 8:10     citat 

Este loc si ptr mine in club ?? jenat Mai am putin si fac 37 ani jenat Desi nu-i simt, totusi..uneori mi-e frica. jenat

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 16 ani, 3 luni
Pufarina: 12 ani, 1 luna

05.09.2007 8:23     citat 

acuma am vazut si eu subiectul asta... ca tocma ma gandeam ca sunt cea mai batrana pe aicea... eu ma incadrez la fel in titlu, desi gina care a bebe face un an luna asta.....
ce sa zic, asa a ma bucur ca nu am facut nici un copil cu vreunu, desi uneori ma mai batea gandu ca de.. timpu trece etc etc...
acuma m-am apucat si de un master, am colegi cu 15 ani mai tineri acolo, copil mic acasa, o groaz de fire albe in cap.... nu ma simt mai batrana ca altele, nici mai altfel... pur si simplu merg inainte...
uneori sunt foarte obosita, dar cand ai un copil care nu doarme, vad si pe forum, esti obosita si la 20 si la 40.....
asta e, ma bucur ca am descoperit acest club, mai vorbim mai tarziu sarut

sus

Denunta
bursucu

Copii
dady: 17 ani, 6 luni

05.09.2007 10:55   un club cu mamici... cu experienta de viata!  citat 

hello... un club cu mamici... cu experienta de viata!

n-aveam 37 (eram pe-aprope de 36), cand copilu' avea un an, ... dar acum am 37 si... copil mic.
si eu ma gandesc ca la 15 ani ai copilului voi avea 50 plang sau sunt foarte trist

Dar acum, la varsta asta, un copil mic-mic te face sa te simti de 15-20...
sa te joci cu masinute, papusele...sa stai cu fundu-n nisip si sa-ti bagi mainile pana la gat. e asa mumoooooosss!!!!. uiti ca ai facturi de platit, uiti ziua de leafa( exclamatie ), uiti ca te-a tine!
si zau, ca as vrea pereche acum, ca am atata curaj (am avut probleme si inainte de sarcina si dupa, dar uite ca Dumnezeu in marinimia lui...), chiar daca mi-a multe altele... si (cred) ca as trece si peste iubirea absoluta fata de David... Cred. Ca sunt una din acele mamici, care nu a imparta iubirea intre mai multi copii.

va pup! sarut

si... ps... furni...tzo, unde esti mama? caaaaa zau, daca nu ziceam ca ai 20 shi 5.

sus

Denunta
onitzu

Copii
radu: 20 ani, 2 luni
luca: 16 ani, 10 luni

05.09.2007 11:24     citat 

bursucel, iubirea aia n-o inveti decat atunci cand te vezi cu amandoi in brate.

sus

Denunta
bursucu

Copii

05.09.2007 11:34     citat 

----------
onitzu a gandesc cu teama in suflet la acest subiect!
dar oare chiar asa e??? ca poate-mi da Domnu' de toate alea materiale si apoi, pun de ceva

sus

Denunta
onitzu

Copii

05.09.2007 12:20     citat 

ia aminte la mine, ca-ti zic din esperienta. Eram convinsa ca pe unul o sa-l iubesc mai mult si pe altul mai putin. de fapt ii iubesti altfel pe fiecare. si cand te gandesti ca altii au trei, patru? Iti dai seama cata mai imparteala? Hai, mai puneti de-o fratioara sau surior ca-i mai bine si pentru voi si pentru ei. Ce numai noi sa tragem cu scandal intre frati? trag cu ochiul

sus

Denunta
ddadriana

05.09.2007 12:23     citat 

Eu am colega de serviciu, care are 3 fete, prima a 38, si cea mai mica pe la 43-43. Mi-a pina a dintr-o data statea drepti la un bebe, si asta zi si noapte. a a ea are 48. Dar eu zic ca e o mama exemplara, si fetele ei sint foarte mindre de ea.
Asa ca bursucu, daca simti tu necesitatea sa pui de un bebe nu mai sta pe ginduri.

sus

Denunta
gina_pirvan

Copii
Calin Alexandru: 17 ani, 2 luni

05.09.2007 12:44     citat 

Doamneeee,ce ma bucur ca s-a mie mi-e greu sa mai fac un copil,nu ma simt batrana,dar ma simt obosita...adevarul este ca de aproape doi ani nu mai dorm noaptea decat pe bucatele...cred ca m-a eu credeam ca esti mai tanara...nu ca m-as bucura acum prostit cool ...dar parca imi place clubul cand e plin de mamici cu EXPERIENTA de VIATA cum zicea bursucel sarut

sus

Denunta
bursucu

Copii

05.09.2007 12:54     citat 

----------
ddadriana a un bebe nu mai sta pe ginduri.
----------

necesitate sau nu... intotdeauna mi-au placut familiile cu doi copii (asa am fost: eu+frate), iar acum cele cu copii de la 2 in sus...
cu durere ma gandeam la copii care sunt singuri la parinti... caci mi se pareau mai altfel... fara sa creez polemici ca doar sunt in aceeasi situatie.
in cei 2 ani cat am stat acasa (cand la mama cate 2,3 luni, cand aici) ... a la atata singuratate aici in buc.
au fost perioade cand imi doream singuratate si liniste... am si avut... si singuratate in doi, dar au trecut...
probabil trece viata si te gandesti, pt. ce? de ce singuratate intrebare ... nu voi avea dincolo... intrebare exclamatie
si ma uit la buna mea... care a ani... gemene... ca tare-i frumos cand se vad... cand ai la cine sa te duci...
Acum te incurca casa, serviciul, banii, am un copil... ce-i dau sa manance, cu ce-l imbrac sa fie in ton cu ceilalti... la ce gradinita,scoala il dau... ca nu am bani sa-i cumpar bmw... si tot asa.
oare buna mea s-a da... ii iubeste pe toti, dar pe fiecare diferit.
si daca David va fi singurul meu copil, asta cu iubirea chiar nu o voi intelege niciodata!

ddadriana... felicitari pt. colega ta... mama eroina.
acum mai in gluma mai in serios inseamna ca trebuie sa mai fac copii, ca sa ma adaptez la situatie...
imi iubesc ENORM copilu si tot timpul cat sunt cu el, lui il ofer, dar sufar in tacere ca nu am un pic de timp si pentru mine, ca trebuie sa le fac pe toate pe fuga... ca poate nu m-am adaptat inca... sau poate o fi altceva. intrebare intrebare

onitzu! adica, cum ii iubesti altfel pe fiecare?
uite... acum mi-au invadat lacrimile ochii, gandindu-ma la ce privirea ar avea David, vazandu-ma in brate cu al bb!!!

sus

Denunta
onitzu

Copii

05.09.2007 12:54     citat 

gina, eu am asteptat intre sarcini, tocmai pentru ca nu ma simteam odihnita suficient sa mai fac unul. Dar asa, o fost floare la ureche, ca Radu la 3 ani jumate era super intelegator. Drept ii ca la noi numa omu` face parte (aproape) din titlul subiectului, eu am fost mai....tanara si mai nelinistita....
dar daca este si vointa si putirinta, go for it.....

sus

Denunta
gina_pirvan

Copii
Calin Alexandru: 17 ani, 2 luni

05.09.2007 1:20     citat 

Ramy_ra....bine ai venit.....cum sa nu te primim!!! sarut
onitzu...hai ca m-ai pus pe ganduri!!!...poate cand o sa fac 40 de ani imi vine mintea la cap prostit ...si mai fac un bebe...poate fac gemeni...hai ca mi-ar placea!!!...dar nu stiu daca mai raman insarcinata plang sau sunt foarte trist ...ca nu prea mi-a genul: pe al mare il iubesti intr-un fel c-o fost primul si mare amor mare. Pe al mic il iubesti in alt fel, ca-i mai mic, sau ca-i fata, sau ca sea,mana cu tine......adica totul vine super usor. Iar tot din vasta mea experienta, cand ai doi, parca ai mai mult timp pentru tine, cel putin cand si al mic o trecut de 1 an.

sus

Denunta
bursucu

Copii

05.09.2007 2:40   Re: iu  citat 

----------
onitzu a al mic o trecut de 1 an.
----------

da... trebuie sa trec/sa incerc ca sa pricep/inteleg/simt....

cuuuuummmm, parca ai mai mult timp pt. tine?
pai chiar acum as face unul numai sa fie asa...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: