· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com > Generatia 2005 > Mamici de 37 de ani cu bebici de un an!
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Mamici de 37 de ani cu bebici de un an!     
gina_pirvan

Copii
Calin Alexandru: 15 ani

12.09.2007 2:04     citat 

Offffffffffffff...bursucel,imi pare rau de ce aud...sper ca totul sa fie bine cat mai curand....nu am citit la " nu faceti ca mine' ...mai este si subiectul meu jenat ...sa-mi fie rusine..... jenat

sus

Denunta
bursucu

Copii
dady: 15 ani, 4 luni

12.09.2007 2:10     citat 

----------
gina_pirvan a scris:
Offffffffffffff...bursucel,imi pare rau de ce aud...sper ca totul sa fie bine cat mai curand....nu am citit la " nu faceti ca mine' ...mai este si subiectul meu jenat ...sa-mi fie rusine..... jenat
----------

nu ai de ce sa =ti fie rusine!!!!
nu, zambet nu am scris acolo... dar vroiam sa zic, citez subiectul "nu faceti ca mine"...
lasati-l sa mai si planga... sa mai si munceasca... sa reuseasca singur...
vb. doar de anumite ocazii... trag cu ochiul
nu e nimic grav, dar pt. ca trebuie sa poarte doar acele ghetute..... trist

sus

Denunta
ANA_B

Copii
Venetia: 27 ani, 3 luni
Federica: 14 ani, 1 luna

12.09.2007 2:51     citat 

Fetelor imi tare rau ca aud de probleme trist ...va urez numai bine si sanatate multa la copii sarut

sus

Denunta
gina_pirvan

Copii

14.09.2007 2:39     citat 

Dragele mele,da chiar ca ati obosit rad ...mai ne intreban de ce e clubul babutelor!!!
Vreau sa va spun ca voi absenta patru zile,adica mai intru pe forum abia miercuri plang sau sunt foarte trist ...plec in Delta ochi peste cap ...sac!!!
va pup si vorbim...o sa-mi fie un dorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
bursucu

Copii

14.09.2007 2:45     citat 

tot la pescuit???
na, ca noi ramanem la bucuresti... sa pescuim oleaca de aer!!!

trebuie sa depun dosarul la CAS pentru ghetutele copilului...luni, marti...
ca am fost la control si va mai dura probabil cativa ani pana vom intra in normalitate, ca sunt copii care-si revin, dar sunt altii care nu... trist

sus

Denunta
ANA_B

Copii
Venetia: 27 ani, 3 luni
Federica: 14 ani, 1 luna

14.09.2007 2:47     citat 

Gina va doresc distractie placuta si timp frumos zambet

Da cit am cautat subiectul asta si acu am inteles ca se afla la nascuti 2005 rad

Suratelor.... da pe unde sinteti?

sus

Denunta
bursucu

Copii

14.09.2007 2:49     citat 

----------
ANA_B a scris:
Gina va doresc distractie placuta si timp frumos zambet

Da cit am cautat subiectul asta si acu am inteles ca se afla la nascuti 2005 rad

Suratelor.... da pe unde sinteti?
----------

pe la aburiteee, sa ne mai inveselim putin... ca e asa trist si monoton!

sus

Denunta
gina_pirvan

Copii

14.09.2007 2:55     citat 

Ana,ai fost tare rad ...teebuia sa ma intrebi pe mine ca-ti spuneam unde gasesti subiectul!!! rad
multumesc,sper sa fie frumos,ca ma duc intr-un loc frumos...
Am mai scris si noi la subiectul cu ...Mi-am dorit!!!..... rad ,bursucel...feti frumosi,nici in povesti nu mai gasesti,sa s-au smecherit si aia!!! rad

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani, 1 luna
Pufarina: 9 ani, 11 luni

14.09.2007 4:21     citat 

bursucus, se repara plafusu sau ce e ala, iti spui io ca sunt mama omida rad

gina, distractie placuta (dar tu vei citi cand te intorci, insa nu are nimica.. urarea te gaseste oricum zambet )
ma bucur ca e calin mai bine...
lasa, ca e bine daca ai pe mama ta sa te ajute... sa stii ca eu nu sunt inebunita de fericire ca l-am dat la cresa asa de mic, inainte de un an, dar chiar nu am pe nimeni sa ma ajute aici, nici soacra nici nimica... mama e la romania, si nu vrea sa vina, ca ii e frica de avion, ca e departe etc etc... cica sa duc io copiluin romania, ca ea are grija... pai io de aia l-am facut, sa il vad de 2 ori pe an? nu as muri? mai bine asa, mai la gradinita, aia e situatia...
nu e mare fericire cu gradinita, fiindca se tot imbolnaveste, e un stres permanent, ca tre sa stai cu el acasa.. plus nopti nedormite mereu cand e bolnav etc etc... nu sunt multumita de ceea ce mananca acolo... (am avut un subiect pe aicea, cu ce mananca copiiii vostri la cresa)....
dar sunt si parti bune.. e cu alti copii, se joaca acolo.... ma rog, ca ei la varsta asta nu se joaca impreuna, dar vede si alti copii... invata de la cei mai mari ca el (el e cel mai pitic, caci varsta minima e 1 an si el a inceput la 10 luni)... cred ca o mai si incaseaza el de la cei mai mari, dar atata vreme cat nu vad... a venit o data cu un ditai cucuiul, educatoarea a zis ca s-a dat cu capul de nu stiu ce... in fine, astea sunt, plusuri si minusuri...
ce mi se pare mie, e ca parca cand e acasa cu noi e mai vesel decat era inainte.. mai putin marait... nu era marait rau nici inainte, da avea momente... cred ca totusi apreciaza mai mult cand suntem cu totii, sau doar eu cu el, si ne jucam impreuna etc.. . zic si eu, sau poate doar imi fac iluzii...

apropos de vorbit, gina, stai linistita ca o sa isi dea el drumu, si apoi te vad pe la subiectul cu vorbeste incontinuu foarte fericit

hai ca v-am zapacit si eu cu copilu meu cel mai cel...

va pupez, va urez weekend placut, dar sper sa ne mai auzim si in weekend. eu sunt pe acia

sus

Denunta
gina_pirvan

Copii

11.10.2007 7:55     citat 

Uite ca babutele au obosit si nu mai scriu pe aici rad ...ce mai faceti fetele?noi am fost un pic raciti,acum suntem bine...cu vremea asta ochi peste cap ...acum sunt eu un pic fonfaita,dar trece repede...mai ales ca acasa si sotul este bonlavior...sunt asistenta sefa...tratez si copilul si barbatul! zambet
hai mai ziceti si voi ce mai faceti......

sus

Denunta
laura70

Copii
Matei: 14 ani, 3 luni
Alexandru: 10 ani, 5 luni

11.10.2007 10:02     citat 

Vreau si eu la voi....
Eu fac 37 ani in noiembrie si Matei a implinit un an in august.
Am citit tot ce ati scris pe aici si ma bucur ca v-am gasit, ca si asa ma simteam cam "trecuta" printre atata tineret (cel putin asa mi se parea mie). acuma c-am aflat ca mai sunt si alte mamici de varsta mea ma simt mai bine. Mai ales ca la ultimul control inainte de a naste (aveam 36 de ani pe atunci) era o pacienta la doctorul meu care credea ca e insarcinata si cand colo era inceput de menopauza (si avea 38 ani trist ).
Asa ca dupa ce fac niste analize, daca suntem sanatosi, cred ca m-as apuca de al 2-lea, ca m-a luat frica.
Si cum am nascut prin cezariana, mai am doar o sansa, asa ca, la munca.....

sus

Denunta
gina_pirvan

Copii

11.10.2007 10:50     citat 

laura,esti binevenita...aici e cald si bine rad ... nu prea se mai scrie...darrrrrrrrrr,ia sa vezi ce apar mamicile...hai fetelor ca ingrosam randurile!!!
....deci ai un baietel...si eu la fel...face doi ani luna viitoare,pe 16...sunt foarte fericita ca s-a facut asa mare....vorbesc cu el,ne intelegem...plange dupa mine prostit ...asta nu-mi place prea mult,ca nu vreau sa fie mamos...ia sa vezi ce apar si eu la Soacre!!!

sus

Denunta
ddadriana

11.10.2007 11:02     citat 

laura, cu Cit nasti mai tirziu, cu atit se amina intrarea ta in menopauza, incearca sa-l tragi pe ginecolog de limba, ca stie el mai bine decit mine. De obicei femeile foarte slabe intra mai devreme in menopauza.

sus

Denunta
Grasutza

Copii
Victor - blondutzul meu iubit: 15 ani, 1 luna

11.10.2007 11:14     citat 

Laura, dupa o cezarina poti naste si normal, asa ca ai mai multe sanse trag cu ochiul sarut Spor la treaba rad

sus

Denunta
laura70

Copii
Matei: 14 ani, 3 luni
Alexandru: 10 ani, 5 luni

11.10.2007 11:26     citat 

Ha..., cand l-am nascut pe primul (si singurul pana acum) aveam o frica de nasterea normala.... Imi era teama ca n-o sa reusesc si copilul meu o sa se sufoce pe drum. Din fericire copilul meu traieste tocmai pentru ca s-a nascut prin cezariana..
Acuma ma tem ca daca mai fac o cezariana am sa mor pe masa de operatie ..., nu-i asa ca nu-s normala?
Mor de dorul lui, cred ca si de asta m-a apucat dorinta de a mai face unul.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: