· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de toamna 2006 V
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de toamna 2006 V     
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 14 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 10 luni

23.11.2006 5:34   Bebelusi de toamna 2006 V  citat 

BEBELUSI DE TOAMNA 2006

------------------------ sarut ---------------------------Septembrie ----------------------------- sarut ---------------------------

01 - Ana Iarina (puiutza de Adnas), 3,400 kg, 56 cm
03 - Rebecca Andreea (puiutza de ZCLR), 3,417 kg, 50 cm
07 - Maria Mirabela (puiutza de Margaritar) 3,150 kg, 48 cm
08 - Estefania (puiutza de nerea), 2,500 kg
11 - Erik (pui de Biancaiulia), 3,200 kg, 51 cm
17 - Ruxandra (puiutza de sophia3)
18 - Karina (puiutza de Helem), 3,750 kg, 50cm
18 - Ana Iarina (puiutza de inutza19)
21 - Eric Joel (pui de Bdelmari), 3,090 kg, 55 cm
23 - Dennisa (puiutza de mihaela_18_ani)
25 - Melissa Andreea (puiutza de magda06), 3,150 kg , 51cm
26 - Federica (puiutza de ANA_B), 3,130 kg
27 - Stefania (puiutza de margot), 3,100 kg, 50 cm
29 Eduard (pui de bblusa), 2,800 kg, 51 cm

------------------------ sarut ---------------------------Octombrie ----------------------------- sarut ---------------------------

03 - Stefan (pui de Lili_R), 3,550 kg si 53 cm
04 - Liana Maria (puiutza de alexasicoe), 2,900 kg, 49 cm
06 - David Petru (pui de iubu77), 3,450 kg, 50,5 cm
10 - Alexandra (puiutza de Ruxi_Mici), 3,410 kg, 48,5 cm
12 - Alexia Sophia (puiutza de Carlex), 3,450 kg, 53 cm
15 Alexandru Ionut (puiutza de hermine), 4,050 kg, 52 cm
18 Isabella (puiutza de Anima_dia), 3100 kg, 50 cm
19 - Tudor Stefan (pui de KiKilinis), 3,880 kg, 50,5cm
19 - Boris (pui de Bavi), 3,600kg, 50 cm
30 Eduard Andrei (pui de Dana_Lutic + Eagles), 2,840 kg, 50 cm

------------------------ sarut ---------------------------Noiembrie ----------------------------- sarut ---------------------------

05 Maia Gabriela (pui de Awa), 3,750 kg, 55 cm
06 Bendis (pui de gazella)
08 Andrei Darie (pui de Roxanamirela), 3,450 kg, 49 cm

Avem 17 fetite si 10 baietei !!!

Desi luna noiembrie e pe sfarsit inca asteptam proaspete mamici si pe piticilor lor!!!

sus

Denunta
ANA_B

Copii
Venetia: 27 ani, 5 luni
Federica: 14 ani, 3 luni

23.11.2006 6:08     citat 

Ruxi multumim pentru listuta zambet

Noi sintem fericite astazi, pe 1 Decembrie incepem cursul de masaj pentru cei micuti foarte fericit am observat ca la Fede ii place enorm si ca se relaxeaza foarta bine dupa masajul pe care i-l fac dupa baita. Asa ca ne-am hotarit sa facem si cursul.

Eu in schimb am o mare problema... ma dor tare picioarele, spatele si soldurile. Am ramas cu durerile astea dupa nastere si vad ca nici acum dupa aproape 2 luni nu au de gind sa treaca. Mi-a zis medicul ca s-ar putea sa am incheieturile soldurilor infamate (adica oasle) in urma spingerilor de la nastere.Cert este ca am inceput sa schiopatez cu piciorul sting su dupa o plimbare de vreo o ora cu Fede am niste dureri ca imi vine sa pling plang sau sunt foarte trist

Vad ca bebeii vostri au reactii la primul vaccin, noi abia luna viitoare il vom face, baiul e ca cade exact intre Craciun si Anul nou prostit asa ca .... Sper ca Fede sa fie ok.

Ruxi jos cu palaria, ai o PRINTESA cu litere mari. Francosotul meu) va face complimente pentru cea mica si pentru poze sint foarte frumoase.

Kiki tu ce mai faci? Cum o mai duci? Sper ca nu mai plingeti asa de mult !

Cit despre vizita asistentelor sau a pediatrilor acasa, aici nu vine nimeni confuz sa vada ce mai faci, tu trebuie sa mergi cu copilul... confuz sa te vada surprins

sus

Denunta
Ruxi_Mici

Copii

23.11.2006 6:08     citat 

Kiki ... ce greutate are bebelusul tau? Ca si eu ma gandesc sa trec la nr. 3 la Pampers, dar ma tem sa nu fie prea devreme.
Eu am scapat in sfarsit de ragade la sani si de dureri in timpul suptului, multumesc lui Dzeu ca simteam ca nu mai pot. Am ramas totusi cu o mica gaurica la sanul stang, pt ca am pus-o sa suga la el inainte sa se vindece complet surprins .
Cu glicerina boraxata am dat o singura data dar am renuntat pt ca mi s-a parut ca a uscat f tare pielea de pe sfarc.

Ana ... multumim si tie si sotului pt aprecieri sarut .
Ma bucur ca esti asa de incantata de cursul de masaj ... trebuie sa fie super.
Eu dupa nastere am ramas cu o durere in zona lombara, mai exact la noada ... ma doare crunt de fiecare data cand ma asez sau ma ridic. I-am spus dr. de ea dar a zis ca nu ma poate trimite la radiografie cat timp alaptez. M-am tot gandit si eu ca o fi ori de la peridurala, ori de la cat am impins la nastere ... mentionez ca in ziua nasterii burta mea era tot f sus si a trebuit sa imping eu ca sa o cobor si poate acolo efortul a fost mai mare.

sus

Denunta
ANA_B

Copii

23.11.2006 6:27     citat 

Am pus poze noi cu Federica.... foarte fericit

http://it.pg.photos.yahoo.com/ph/ana_b6...=0&.src=ph

ia uitati cit am crescut eu ... foarte fericit

sus

Denunta
Lili_R

Copii
Stefan: 14 ani, 3 luni

23.11.2006 6:32     citat 

Ruxi multumim pentru listuta sarut
Sa stii ca si eu am ramas cu o durere la noada , ma doare exact cum spui ca te doare si pe tine . Nu cred ca e de la nastere , eu am nascut cu cezariana si nu am avut nici macar o contractie . Am nascut si spre rusinea mea nu stiu cum sunt contractiile .
Ana cat e de scumpa Fede !!!!!!! sarut sarut sarut Cred ca sunteti topiti dupa ea . Felicitari ! sarut

sus

Denunta
Carlex

Copii
Alexia Sophia: 14 ani, 3 luni

23.11.2006 6:48     citat 

ANA_B ce grasunica si dulce e papusica ta!zambet
Ruxi si noi am trecut la pampers nr. 3 pentru ca nr 2 ii lasa urme urate pe piciorus, pentru are piciorusele grasutze.zambet Sophia are 4 kg 300.
Sa ma mandresc si eu putin cu puiutzu meu.... zambet http://new.photos.yahoo.com/carmen_suci...2347866094

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

23.11.2006 7:16     citat 

ruxi si eu am o durere de noada,ma supara mai rau decat rana propriu zisa!!!sper sa treaca!!e prea devreme de zis! de impins am impins de 3 ori asa ca nu stiu cat a afectat! rad Multumim pentru listutza!!La mine din cauza glicerinei boraxate ii aluneca sfarcul din gura si se enerveaza rau tragandu-se de caciulitza!!rad rad

Ana_B, Fede e o scumpa frumusica!!Sa va bucurati de ea!!Ce bine ca mergeti la masaj!Lui Andrei inca nu ii place dar poate mai incolo sa isi schimbe comportamentul, cand va mai creste!

Carlex si noi avem paturica cu fluturi ca a voastra!!Ai o papusica de fata!Sa va traiasca!!

Scumpul meu copil mi-a oferit o zi asa cum mi-as dori sa fie toate pana creste: a mancat, a facut cacacea si a dormit, fara urletele de rigoare! Azi am inceput sa-i dau si BabyDrink si vad ca ii place!!
Rox

sus

Denunta
ANA_B

Copii

23.11.2006 7:19     citat 

Va multumin fetelor pentru aprecieri foarte fericit

Carlex si bebelina ta este tare dulce de tot sarut sa va traiasca si va bucurati de ea.

Si noi am trecut la scutece nr 3, tot din motivul ca Fede avea deja urme pe picioruse si pentru ca erau scurte deja nr 2. foarte fericit asa ca declar ca crestem vertiginos de repede trag cu ochiul

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

23.11.2006 7:42     citat 

si nr. 2 de la cate saptamani ati folosit?

rox

sus

Denunta
Ruxi_Mici

Copii

23.11.2006 7:54     citat 

Ana ... Federica e o frumoasa si are niste falcutzeeee ... pot sa vin sa o ciup putin? scot limba
Carlex ... puiutza voastra e o dulcica ... cu atatea mutritze haioase cate stie sa faca, nici nu ma mir ca i-ati facut atatea poze. trag cu ochiul

M-ati pus pe ganduri cu marimile de Pampersi ... si noi avem urme pe picioruse de la numarul 2 si am observat ca nici nu mai pot sa ii trag scutecul pana peste buric ca pana acum ... cred ca e cazul sa facem si noi o incercare cu nr. 3.
Roxana ... noi am trecut la numarul 2 la inceputul saptamanii 3.

Inutza19 ... bine ati venit tu si pitica ta ... sunteti deja pe listutza. sarut

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 2 luni
MICA: 9 ani, 11 luni

23.11.2006 8:42     citat 

----------
ANA_B a scris:
Kiki tu ce mai faci? Cum o mai duci? Sper ca nu mai plingeti asa de mult !
----------

Ana, multumesc pt ca te gandesti la noi. Nu mai plangem chiar asa de mult, dar ne este foame din ce in ce mai des... de unde pana acum alaptam de 8-9 ori pe zi, am ajuns la 10. plang sau sunt foarte trist si ma dor rau mameloanele. dar daca puiului ii este foame... ce sa fac? important este ca el creste si acumuleaza grasimika. a devenit un pufoshel tare dragutz.
e tare frumoasa fede. a crescut bine. sarut numai copii frumosi avem in club. care mai de care mai scumpi. trag cu ochiul sarut sarut sarut

Ruxi multumim pentru listuta. arata tare bine zambet
bebele meu avea saptamana trecuta 5 kg. in seara asta il cantarim din nou. am schimbat scutecul pt ca elasticele alea interioare ii strangeau pulpitzele si la fiecare schimb, bebe avea dungutze rosii. oricum terminasem al 2lea bax de pampers nr 2 si am gasit ocazia potrivita sa cumparam mai mare.

ia uitati-va la noi: o poza... sexy trag cu ochiul

sus

Denunta
anima_dia

Copii
Isabella: 14 ani, 2 luni

23.11.2006 8:54     citat 

Ruxi, Alexutz are niste ochi verzi superbi!!! M-au dat gata!!! sarut

Ana, ai si tu o Falcutza tare dulcica!! trag cu ochiul

Iar, tu, Carlex, ai deja un mic fotomodel acolo! rad

Vad ca scrieti despre vaccinul facut in maternitate. Eu, azi, cand i-am facut baita si masaj l-am pipait si in zona respectiva se simte ca o galma, dar nu e iesit inafara. De fapt daca nu pipai, nici nu zici ca acolo e vaccin. Ar trebui sa ma astept de-acum incolo sa aiba reactii? Nu ar fi trebuit sa apara la cateva zile de la vaccin? Acum printesa mea are o luna, timp in care nu s-a vazut nimic suspect... confuz

Si lamuriti-ma si pe mine cu pampersii astia. Eu i-am luat New Baby de la Pampers. Scrie pe ei ca sunt pentru 2-6 kg. Deci sunt nr. 1!! Am zis ca atunci cand se termina astia (mai am un bax si jumatate prostit ) o sa-i iau Active Baby (3-6 kg). De vreo doua zile vad ca si Isei ii raman dungulitze de la elastic pe picioruse, dar de incaput inca o mai incap... De fapt cand ii inchei pampersul, il inchei chiar peste buric...

In alta ordine de idei, azi am iesit afara la aer doar 10 minute pt ca dupa aia Isabella a inceput sa planga de foame, desi mancase cu un sfert de ora inainte. Si am ajuns la concluzia ca trebuie sa mergem sa-i mai luam hainute ca cele pe care le avem sunt ori prea mici, ori prea mari. Si in costumul cosmonaut pe care i l-am luat "din ochi" inoata efectiv!!!! Ce mama sunt si eu, am crezut ca ma copil balena de i l-am luat asa mare. Asa ca ala e un "must buy urgently"!!!

sus

Denunta
Awa

Copii
Maia: 14 ani, 2 luni

23.11.2006 9:15     citat 

Ana, Ruxi, Carlex, Kiki, puisorii vostri sunt adorabili!!! sarut sa fie sanatosi si fericiti!!!
si eu voiam sa intreb despre vaccinul asta din maternitate...nici la noi nu se vede nimic...oare sa apara umflatura aia doar dupa 1 luna? hmm...la voi dupa cat timp a aparut? cand am intrebat in maternitate, au spus ca vaccinul asta n-are reactii adverse! confuz

sus

Denunta
Ruxi_Mici

Copii

23.11.2006 10:09     citat 

Kiki ... Tudor e intr-adevar un frumos si un grasun ... si ii sta tare bine asa. scot limba
Anima_dia ... pozele sunt inselatoare in ceea ce priveste culoare aochilor. Defapt sunt albastrui-gri si mai toti spera sa ramana asa, dar eu vad deja niste irizatii caprui ochi peste cap .
Awa ... la noi vaccinul era initial cum se vede cel al lui Tudor in poza ... acum insa are un cap alb, care a aparut de vreo 2 saptamani.

sus

Denunta
Lili_R

Copii
Stefan: 14 ani, 3 luni

23.11.2006 10:32     citat 

kiki felicitari pentru dolofan , efortul tau e rasplatit sarut

Va pun si eu cateva poze cu Steff .
Aici

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »